HSV rutinski na krilima Lackovića

Mihaela Bradovski • četvrtak, 01.12.2011.

Rukometaši HSV-a rutinski su odradili dvoboj sedmog kola Lige prvaka protiv najslabije momčadi Skupine C Constante, a epitet igrača utakmice pripao je hrvatskom reprezentativcu Blaženku Lackoviću. U Skupini B Čehovski Medvedi i Atletico Madrid po drugi su puta odigrali bez pobjednika...

Skupina B

Sedmo kolo Lige prvaka u Skupini B otvorili su rukometaši Čehovskih i Atletica i, u susretu u kojem je vodstvo većim dijelom bilo na strani domaćina, podijelili bodove. Ponovio se tako slučaj iz drugog kola kada su ove dvije momčadi odigrale 30:30 u Španjolskoj. U današnjem dvoboju pao je tek jedan pogodak manje na svakoj strani.

Momčad Talanta Dušebajeva povela je nakon nekoliko minuta igre s 3:2 što je, uz tren kasnije postavljenih također minimalnih 5:4 bila njena jedina prednost do one režirane nakon odličnog preokreta na samom kraju utakmice. Nakon 9:9 utakmica se rezultatski u potpunosti kretala prema željama Čehovskih pa je tako prvih pola sata okončano s njihovih +2.

Početak nastavka, ali i dobrog dijela tog drugog poluvremena stanje na parketu nije se mijenjalo. Čak štoviše, sastav Vladimira Maksimova u jednom je trenutku držao i prednost od šest pogodaka razlike, no u trenucima kada su bez nervoze trebali zaključiti dvoboj u prvi je plan iskočio karakter Španjolaca.

U posljednjih 15 minuta susreta Atletico se vratio s negativnih 25:19. Domaćin je u potpunosti posustao u akcijama pred španjolskim vratima te su se Lazarov i društvo 8-0 serijom uspjeli vratiti u borbu za bodove. U svega šest minuta Čehovski su bili na pragu prosipanja svega dobroga što su do tog kriznog perioda napravili.

Posljednji pogodak na utakmici djelo je Lazarova koji je ujedno bio i najuspješniji gostujući pojedinac sa sedam zgoditaka. Četiri su postigli Abalo i Canellas. Kod domaćina najprecizniji je bio Čipurin, izjednačivši učinak makedonskog reprezentativca. Harbok je susret završio sa šest preciznih šuteva. Zanimljivo, i Čipurin i Harbok pred kraj susreta morali su biti puno oprezniji kako ne bi zaradili treće isključenje.

Skupina C

Nakon prvog europskog uspjeha u susretu s Metalurgom rukometaši Constante isto nisu uspjeli ponoviti u sedmom kolu u kojem ih je čekalo gostovanje kod HSV-a. Njemačka momčad nove je bodove osvojila bez veće muke. Nakon šest minuta igre, kada je na semaforu stajalo izjednačujućih 3:3, prednost u korist domaćih rasla je iz minute u minutu.

Bila je ovo jedna od rutinskih pobjeda HSV-a, u 44. minuti prednost Carlénove momčadi popela se na visokih 10 razlike da bi rumunjski predstavnik na kraju morao potpisati 36:25 poraz. Najbolji u dresu pobjedničkog sastava bio je raspoloženi Blaženko Lacković koji je mrežu Popescua, odnosno Stanescua gađao osam puta. Hrvatski reprezentativac postigao je tri pogotka manje od čitave momčadi Constante nakon prvih pola sata igre.

Nastupe su upisali i Igor Vori te Domagoj Duvnjak. Vori se u strijelce upisao četiri puta dok je Duvnjak susret završio s jednim preciznim šutem. Osim Lackovića veliki je posao obavio i vratar Bitter koji je s 25 obrana utakmicu završio s 50 posto uspješnih intervencija. Njegovi kolege s druge strane terena zajedno su upisali 12 obrana.

"Vrlo sam zadovoljan našom današnjom predstavom. Lacković je odigrao odlično, između ostalog dao mi priliku da mnogo mijenjam. Gotovo sve je funkcioniralo vrlo dobro, a izdvojio bih još i Bittera na vratima", kratak je, ali jasan u svom prvom komentaru bio Per Carlén, a na njegove se riječi nadovezao i Blaženko Lacković:

"Bilo je izuzetno bitno za današnju pobjedu da svi budemo svjesni koliko toga nam ona donosi. Odigrali smo zaista kvalitetno, naša igra imala je pravi tempo, ovo danas je bila perfektna predstava."