Ninčević i Buntić pogađali, Alilović branio

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 05.12.2011.

Sedmo kolo Skupine B pobjedama su arhivirali Kielce i Veszprem. U redovima mađarskog predstavnika veliki je posao odradio Mirko Alilović, dok se pogocima u drugom susretu izdvojio Ivan Ninčević...

Vive Targi Kielce - Füchse Berlin

U sudaru poljskog i njemačkog predstavnika u Skupini B uspješnija je, za tri pogotka, bila domaća momčad. Pred četiri tisuće gledatelja, u vrlo izjednačenom dvoboju, Kielce je slavilo protiv trećeplasiranog sastava Bundeslige. Pri izjednačujućih 10:10 posebno je raspoložen, s tri uzastopna pogotka, bio Ivan Ninčević. Upravo je on kao strijelac osam zgoditaka najviše puta pogađao mrežu domaćina.

Pogodak za 19:19, nakon što je prvo poluvrijeme rezultatom 17:15 pripalo gostima, ponovno je djelo Ninčevića, dok je na drugoj strani, dvama pogocima odgovorio najbolji strijelac Kielcea Rastko Stojković. Sven Soren Christophersen u svega par minuta postigao je četiri pogotka u nizu, no niti on niti Ninčević nisu uspjeli spriječiti poraz. Silvio Heinevetter serijom obrana pomogao je u prvih pola sata svom sastava, dok je domaći trener Bogdan Wenta pogodio s uvođenjem vratara Marcusa Cleverlyja u nastavku.

Njegovo izdanje dalo je samopouzdanje ostatku momčadi koja je zatim po prvi puta povela s 22:21. Füchse do kraja nije pronašao rješenje za čvrstu i koncentriranu obranu poljskog prvaka. Denis Buntić u redovima domaćih poentirao je pet puta, a u strijelce se jednom, na drugoj strani, upisao i Denis Špoljarić.

Bjerringbro-Silkeborg - MKB Veszprem

Svih 60 minuta dvoboj Bjerringbro-Silkeborga i Veszprema tekao je u jednom smjeru. Od početnih 0:3 pa sve do konačnih 19:25 mađarska momčad nije ispuštala svoju prednost. Pomogla joj je tome bezidejnost domaćih u napadu, točnije raspoloženi Mirko Alilović koji je susret završio s 15 obrana, odnosno 44 posto uspješnih intervencija.

Momci Karstena Albretsena prvi su pogodak postigli tek u devetoj minuti, sušan je za njih bio i period od 17. do 27. minute što se odrazilo na statistiku prvog dijela. U prvoj dionici susreta Danci su uspjeli postići tek pet zgoditaka. Velikih devet pogodaka prednosti Veszprem je imao pri 12:3 u 27. minuti, odnosno 14:5 tri minute kasnije.

Pobjeda Veszprema vjerojatno bi bila i izraženija protiv tako indisponiranih domaćih šutera da na vratima Silkeborga nije stajao Niklas Landin s 18 obrana. Najuspješniji u pronalasku njegove mreže bio je Marko Vujin. Od 16 pokušaja realizirao je njih devet. Renato Sulić postigao je jedan pogodak, a nastup je upisao i Vedran Huđ. Miha Žvižej u redovima danskog predstavnika poentirao je četiri puta, baš kao i Fredrik Petersen.