Jolly JBŠ slomio lidera na Baldekinu

S Baldekina:Ivana Jurica • petak, 02.12.2011.

Poslije tri uzastopna gostujuća poraza košarkaši Jollyja Jadranske banke Šibenik vratili su se na svoj Baldekin, ali vratili su se i pobjedama. U debiju novog trenera Hrvoja Vlašića pobijedili su lidera prvenstva, momčad Splita, rezultatom 88:69. Do pobjede Šibenčane su vodili Amerikanac Ronald Ross s 25, odnosno Ivo Josipović i Mate Mrva koji su postigli po 18 koševa.

Jolly JBŠ – Split 88:69 (21:23, 26:20, 23:11, 18:15)

Šibenik, dvorana na Baldekinu, 500 gledatelja
Suci: Tonči Anzulović (Zagreb), Tomislav Vovk (Slavonski Brod), Krunoslav Peić (Slavonski Brod)

Jolly Jadranska banka Šibenik: Josipović 18, Katura, Vlaić, Vrlika 2, Režić 7, Mrva 18, Puljko 12, Gabrić 6, Ross 25, Gulam, Baljkas, Mihaljević. Trener: Hrvoje Vlašić.

Split: Subotić 9, Matić 3, Cvitković, Vuković 13, Babić 2, Markulin 3, Filipović 3, Najev 4, Reinholt, Sobin 18, Grgurević, Mimica 14. Trener: Mladen Vušković.

Skokovi: Jolly JBŠ 40, Split 27
Asistencije: Jolly JBŠ 12, Split 14
Izgubljene lopte: Jolly JBŠ 12, Split 18
Prekršaji: Jolly JBŠ 21, Split 15

Prednost na otvaranju utakmice imali su gosti, a do prvog vodstva domaćini su stigli u četvrtoj minuti tricom Mrve. Kod Splićana među strijelce su se upisivali jedino Sobin i Mimica, a tek u sedmoj minuti, za 14:16, pridružio im se i treći igrač – Subotić. A upravo je Subotić pogodio posljednji napad u četvrtini za vodstvo svoje momčadi od 21:23.

Gabrić i Ross odmah na početku druge četvrtine vraćaju prednost na stranu svoje momčadi. Ali, samo za kratko: Matić, Sobin, a zatim i Markulin tricom Žutima donose najveću prednost, plus šest (25:31). Tada s nekoliko dobrih poteza, između ostalih i jednom tricom, Režić Jolly vraća u egal. Pridružuje mu se i Ross i u 18. minuti na semaforu svijetli 43:39. Plus četiri za Vlašićevu momčad bilo je i na poluvremenu (47:43).

Domaćini su u nastavku utakmice bitno popravili igru u obrani i rezultiralo je to odmah povećanjem prednosti. Gosti, bez ozlijeđenih Grgurovića (na klupi) i Dijana (na tribinama), ni skakački nisu mogli parirati raspoloženim igračima Jollyja. Serijom 12:2 Šibenčani otvaraju drugo poluvrijeme i dolaze do 59:45. U pretposljednjoj minuti četvrtine prednost je i +16 (68:52).

Rezultatom 70:54 ušlo se u zadnju četvrtinu. Domaći su košarkaši sigurno održavali stečenu prednost, približili su se Splićani poslije dvije uzastopne trice Vukovića na -13 (77:64), ali trica Puljka, odnosno nekoliko laganih koševa kapetana Josipovića ponovno su Jollyju donijeli još značajniju prednost. Za konačnih 88:69 zbio je Mrva.

S 25 koševa i sedam ukradenih lopti Amerikanac Ronald Ross bio je prvo ime susreta. Kod domaćina dvoznamenkasti su bili Josipović i Mrva s po 18, odnosno Puljko s 12 koševa. Splitske strijelce predvodili su Sobin s 18, Mimica s 14 i Vuković s 13 koševa.

U sljedećem kolu Jolly Jadranska banka Šibenik gostuje u Dubrovniku, dok Split gostuje u Zaboku.

• pikepiletina03.12.2011. u 11:05
    na time out-u se da shvatit kako je došlo do ovakvog rezultata. sve je to do trenera. dok Vlašić igračima crta i objašnjava na tabli kako da blokiraju, gdje da zagrađuju, s druge strane Vušković šuti i promatra igrače poput kakvog psihijatra. čovjek im nema što reći. KK Split ima bolje igrače od... [više na forumu]