Asobal: Torrevieji tek bod u Vigu

Zvonka Keliš • subota, 03.12.2011.

Petak je donio nove zanimljive dvoboje 12. kola španjolskog rukometnog prvenstva. Torrevieja je, naime, stigla u goste rukometašima Academije Octavio te se kući vratila tek s osvojenim bodom. Huesca je, pak, na domaćem terenu bila bolja od Anaitasune.

Academia Octavio - Torrevieja 19:19 (8:11)

U Vigo je, u sklopu 12. kola Asobala, stigla momčad Torrevieje kako bi snage odmjerila s domaćinom, Academijom Octavio, no susret je na koncu završio bez pobjednika. Izjednačeno je u prvom dijelu susreta bilo sve do posljednjih desetak minuta kada se gosti odvajaju na +2 (7:5). Do odlaska na odmor gostujuća momčad svoju prednost samo povećava te se na odmor ide s rezultatom 11:8.

Na samom startu drugog poluvremena rukometaši Torrevieje odlaze na 14:9, no domaća momčad u narednim minutama serijom 5-0 izjednačuje rezultat na 14:14. Uslijedila je potom serija gostujućih igrača za vodstvo 17:14, no tri minute prije samog kraja rukometaši Academije imaju minimalnu prednost (19:18) koju Gonzalez pogotkom u 59. minuti izjednačuje za konačnih 19:19. Najefikasniji u redovima domaćina bio je Pablo Cacheda s četiri postignuta pogotka, dok je najbolji kod Torrevieje bio Javier Ortigosa Contin s pet golova.

Huesca - Helvetia Anaitasuna 29:27 (13:13)

Huesca je na domaćem terenu, pred preko dvije tisuće gledatelja, stigla do pobjede nad rukometašima Anaitasune. U susret je bolje krenula gostujuća momčad koje je povela 6:3, no domaćin ubrzo preokreće rezultat u svoju korist (7:6). Igralo se potom gol za gol te je rezultat nakon prvih 30 minuta bio izjednačen (13:13).

U prvih deset minuta nastavka domaći su rukometaši serijom od pet pogodaka stigli na +5 (20:15) te do kraja susreta više nisu ispuštali svoju prednost. Rukometaši Anaitasune uspjeli su devet minuta prije kraja tek izjednačiti rezultat na 23:23, no domaći igrači potom uzimaju stvari u svoje ruke te osiguravaju pobjedu 29:27 i nova dva boda. Odlični su u redovima pobjednika bili Joan Saubich, Miloš Pešić, Alvaro Ruiz Sanchez i Victor Tremps sa po pet pogodaka, dok se kod Anaitasune istaknuo Javier Borragan sa šest golova.

U subotu su na rasporedu preostala dva susreta 12. kola Asobal lige u kojima San Antonio dočekuje momčad Guadalajare, dok Antequeri u goste stiže Naturhouse La Rioja.