Centri i Simon srušili Krku

Ante Zovko • subota, 03.12.2011.

Hrvatski prvak Zagreb CO svladao je u Draženovu domu slovenskog prvaka Krku u 10. kolu ABA lige 85:80. Izostanak Marija Kasuna dobro su nadoknadila dva centra koja su u metropolu stigli uoči sezone.

Uz dosta amplituda u igri i opet slaboj obrambenoj partiji, Mravi su uspjeli upisati petu pobjedu (omjer 5-5) te skočiti s desete na sedmu poziciju. Danas je na klupi Krke debitirao trener Aleksandar Sekulić, ali nije uspio uputiti svoje igrače kako zadržati visoku prednost iz treće četvrtine.

Dvoboj dosta slabih obrana bolje je počela slovenska momčad, ali vodstvo nije uspjela zadržati do kraja prve četvrtine. U devetoj minuti Sean May dotad najveće vodstvo Mrava, 24:17. Gosti su to uspjeli smanjiti na 26:23 do prvog odmora.

Uz dosta pogrešaka i nedovoljne koncentriranosti, otvorenih šuteva i izgubljenih lopti, momčadi se izmjenjuju u vodstvu, a nijedna nije "poderala koljena" u obrani. Upadale su i promašivane trice s obje strane za vodstvo Krke 48:46 na poluvremenu. Krunoslav Simon, Sean May i Papa Dia bili su dvoznamenkasti već do poluvremena.

Krka, zapravo Jure Balažič, otvara drugo poluvrijeme s dvije uzastopne trice, a sredinom trećeg perioda Slovenci imaju prednost 60:51. Petar Babić pogađa tricu i inicira povratak Mrava nakon što su priključili Simon i May.

Dia je odlično iskoristio minutažu zaigravši umjesto ozlijeđenog Marija Kasuna, a May je vukao hrvatskog prvaka prema preuzimanju prednosti u posljednjoj četvrtini. U 36. minuti Simon tricom postavlja 79:69, ali Krka uzvraća sa 6:0, dok Simon na ulazu u posljednju minutu postavlja 81:75. Ključne poene postiže May koji je s linije slobodnih bacanja bio nepogrešiv (9/9). Nakon što je s linije postavio 84:78, faulirao je Paviča, ali ovaj promašuje sva tri bacanja. Zoran Dragić samo je ublažio poraz.

Iako je Simon bio najefikasniji s 25 poena (pet skokova, pet asistencija, valorizacija 30), veliku su ulogu odigrali centri koji su odlično, uglavnom napadački, popunili prazninu koja je nastala Kasunovim neigranjem. May i Dia završili su susret s double-double učincima. Amerikanac s 23 poena, 13 skokova i dvije asistencije za valorizaciju 32, a Senegalac sa 17 poena (šut 8/12 za dva) i 12 skokova te dvije ukradene lopte. Babić postigao važne trice (3/5), a završio je s deset poena.

Kod slovenskog prvaka Pavič je imao 19 poena, pet skokova i dvije asistencije, po 16 Dragić (šest skokova, četiri ukradene lopte) i Jimmy Baxter (pet skokova. četiri asistencije, četiri izgubljene lopte).