Široki WWin razbio Union Olimpiju

Simon Maljevac • subota, 03.12.2011.

Deseto kolo ABA lige donijelo je veliko iznenađenje u Ljubljani, gdje je Široki WWin razbio Union Olimpiju, a Maccabi je prema očekivanjima svladao Crvenu zvezdu u Beogradu.

Široki je došao u Ljubljanu s nadom da će nastaviti pobjedničku seriju na gostovanjima u Sloveniji, jer su ove sezone već slavili protiv Heliosa, Krke i Zlatoroga.

Domaćini su osim u prvoj četvrtini, koja je završila 13:13, na parketu djelovali kao razbijena vojska. Serija poraza u prethodnim utakmicama, odlazak Greena u SAD i financijski problemi ostavili su veliki trag na momcima trenera Saše Filipovskog i Široki je znalački iskoristio sve probleme domaćina, tako da je od početka druge četvrtine povećavao prednost iz minute u minutu.

Vezane vijesti

Do poluvremena gosti su povisili prednost na +17 (42:25), nakon treće četvrtine na ogromnih +29 (64:35), a utakmicu su završili visokom pobjedom 78:50. Momčad Širokog ubacila je čak 15 trica, a uspješniji su bili i u ostalim segmentima igre.

Kod razvikanih domaćina najefikasniji su bili Ćapin, Blažič i Thompson s deset poena, a Markota je upisao sedam poena i tri skoka. U odličnoj momčadi Širokog istaknuli su se Barać sa 16 poena, Šakić s 15 poena i devet skokova te Peršić sa 12 poena.

Maccabi je nakon euroligaškog poraza protiv Partizana ostao u Beogradu, a u dvorani Pionir čekala ga je pomlađena momčad Crvene zvezde, koju je prije nekoliko dana napustio najbolji igrač Morrison.

Zvezda je dobro ušla u utakmicu i prvih pet minuta držala prednost. Maccabi, koji je ostao bez povratnika u NBA Farmara, onda je stisnuo gas i do kraja prve četvrtine odlazi na +8 (27:15). U nastavku utakmice Zvezda ne dopušta gostima da previše odmaknu, a u 24. minuti prednost Maccabija iznosila je samo dva poena (46:44).

Gosti su rutiniranom igrom u posljednjoj četvrtini ipak došli do sigurnije prednosti i bez prevelikih uzbuđenja upisali pobjedu 83:76 te tako nastavili pobjednički niz u ABA ligi. Kod Maccabija je Schortsanitis postigao 19 poena, a kod Crvene zvezde najbolji je bio Popović sa 17 poena i osam skokova.