Rumunjke tijesno, goropadne Francuskinje

Josip Tolić • nedjelja, 04.12.2011.

U subotnjim susretima prvoga kola skupine C Svjetskog rukometnog prvenstva u Brazilu, nakon uvodnog slavlja domaćina nad Kubankama u petak, Rumunjska je tek četiri minute prije kraja uspjela slomiti otpor Tunisa i slaviti 30:28, a Francuska je u utakmici s čak 63 pogotka uvjerljivo svladala Japan rezultatom 41:22.

Vrlo zanimljivu utakmicu u Sao Paulu odigrale su reprezentativke Rumunjske i Tunisa, a odluka je pala tek u samoj završnici. Nevjerojatno zvuči podatak da se u prvom poluvremenu niti jedna ekipa nije uspjela odvojiti na više od jednog pogotka prednosti. U potpuno izjednačenoj borbi na predah se otišlo s minimalnom prednošću Tunižanki 15:14.

Drugih 30 minuta bolje otvaraju Afrikanke i od početka do 41. minute konstantno drže dva gola prednosti, a u 43. minuti bilo je i tri gola viška na njihovoj strani (22:19). Ipak, Rumunjke rade nevjerojatnu seriju 7:1 i dolaze u prednost 26:23 devet minuta prijek kraja. Tunižanke su pronašle snagu još se jednom vratiti u egal do 56. minute i rezultata 26:26, no europska se vrsta, koju je predvodila Fiera s osam golova, na kraju ipak izborila za pobjedu na startu Svjetskog prvenstva. Kod Tunisa najefikasnija bile su Marzouk, Chebbah i Khoulidi s po pet pogodaka.

U drugoj utakmici bilo je znatno manje neizvjesno. Francuska se odvojila od japanske reprezentacije već u samom startu nakon 3:0 u trećoj minuti. Uporne Japanke su došle do 11:7 u 21. minuti, no to je bilo najbliže što su do kraja utakmice došle favoriziranim protivnicama. Na poluvremenu je bilo prihvatljivih "minus pet", a drugi dio obilježen je puno boljom igrom Francuske koja susret završava s 19 golova razlike u svoju korist, 41:22.

U pobjedničkim redovima najraspoloženija bila je Camille Ayglon sa šest golova i stopostotnim učinkom, a azijsku vrstu predvodila je Shio Fuji s istim brojem pogodaka.

U idućem kolu 5. prosinca snage će odmjeriti Kuba i Rumunjska, Tunis i Francuska te Japan i Brazil.