Šveđanke i Dankinje vrlo uvjerljive

Josip Tolić • nedjelja, 04.12.2011.

U prvom kolu skupine D Svjetskog rukometnog prvenstva u Brazilu, prije uvjerljive pobjede Hrvatske nad Obalom Bjelokosti, svoje su utakmice odradile Švedska i Danska. Svoje su protivnice iz Argentine i Urugvaja ostavile na 26 golova zaostatka...

Raspored prvog kola bio je takav da su europske reprezentacije u skupini D, među kojima i Hrvatska, imale prilično lak zadatak na otvaranju Svjetskog prvenstva. Argentina je prvo i jedino vodstvo protiv Švedske imala u drugoj minuti (0:1), no nakon toga Šveđanke dižu tempo i rade seriju 5:0. Do predaha je prednost narasla na 19:7 i znalo se da će Skandinavkama ovo biti tek malo teži trening.

Argentinke u nastavku zabijaju tek četiri pogotka, a Šveđanke se raspucavaju kako stignu, pa je na kraju razlika bila velikih "plus 26", 37:11. Kod pobjednica najefikasnije bile su Matilda Bosoni Hanna Fogelström s pet golova, a vratarka Gabriella Kain upisala je 13 obrana. U slabašnom argentinskom sastavu koliko-toliko se istaknula Luciana Mendoza s tri gola.

Druga utakmica na programu u Sao Bernardu, u kojoj su se sastale Danska i Urugvaj, bila je praktički preslikana što se odnosa snaga tiče. Treba napomenuti da su se Urugvajke dobro držale do 12. minute i zaostatka 4:3, kada Dankinje zabijaju četiri gola u nizu i polako odvode susret u svoju korist. Na poluvremenu je već bilo 20:6, a drugo poluvrijeme Danska je ipak ubacila u brzinu niže i dobila ga sa samo dva razlike za ukupnih 36:10.

Kod raspoloženih Dankinja istaknula se Kristina Kristiansen sa sedam golova, a čuvarice mreže ukupno su ubilježile 16 obrana. Tri pogotka za Urugvaj, najviše od svih reprezentativki, postigla je Eliana Falco.

U idućem kolu 5. prosinca (ponedjeljak) sastaju se Obala Bjelokosti i Švedska, Argentina i Danska te Urugvaj i Hrvatska.