SP 2011. žene - Skupina D, 1. kolo, 03.12.2011, 20:30 h
Hrvatska 36:20(20:10) Obala Bjelokosti
Obala Bjelokosti

Hrvatska lako protiv Obale Bjelokosti

Ivana Strahija • subota, 03.12.2011.

Hrvatska rukometna reprezentacija lijepom je pobjedom otvorila natjecanje na Svjetskom prvenstvu u Brazilu. Protiv Obale Bjelokosti hrvatske rukometašice upisale su visokih +16, a moglo je - i bolje.

Hrvatska - Obala Bjelokosti 36:20 (20:10)

Svjetsko rukometno prvenstvo, 1. kolo skupine D

Brazil, Sao Bernardo, gledatelja 400
Suci:Gatelis/ Mazeika (LTU)

Hrvatska: Grubišić (7 obrana), Tatari 3, Jovetić 3, Šerić 3, Petković 3, Gaće 2, Pušić-Koroljević 1, Žderić, Horvat 4, Franić, Penezić 7(2), Jelčić (12 obrana), Lovrić 1, Zebić 6(1), Milanović Litre 1, Ježić 2

Obala Bjelokosti: Koffi (1 obrana), Kuoyo 2, Coulibaly, Mambo 5(2), Guede, Dosso 3, Gondo 4, Toualy 1, Lobouet, Yamkou, Kangah (6 obrana), Traore 1, Assemon, Karamoko 1, Courcelles 1(1)

Sedmerci: Hrvatska 3/5, Obala Bjelokosti 3/3
Isključenja: Hrvatska 12 minuta, Obala Bjelokosti 6 minuta

Hrvatska je u prvih 20 minuta susreta protiv Obale Bjelokosti bila apsolutno dominantna, a skoro savršenu igru pokazuje i rezultat od 17:4 u tom dijelu utakmice. Do 10. gola Hrvatice su došle uz četiri pogotka Zebić, dok je s druge strane odgovarala tek Mambo.

No, kao da im je dosadilo igrati protiv realno slabijih Bjelokošćanki, Hrvatice popuštaju u završnici prvog dijela. Nakon 18:5 hrvatske rukometašice dopuštaju Gondo i Mambo seriju od četiri pogotka, koju je prekinula tek Horvat, pa se na odmor ide s 20:10.

U nastavku izbornik Vladimir Canjuga uvodi dosta promjena u sastavu na parketu, što se dalje odrazilo na rezultat, pošto Obala Bjelokosti postiže sedam, a Hrvatska svega pet golova. Iako se to ne može nazvati približavanjem, Bjelokošćanke su situaciju iskoristile i nisu se predale, te su došle na "svega" -8 (25:17).

Nakon što su njegove rukometašice propustile realizirati i drugi sedmerac susreta, pozvao je Canjuga minutu odmora, a nakon poštenog "ribanja" te povratkom u igru u obrani Penezić i Tatari, ponovno je sve sjelo na svoje mjesto.

U seriji od 7-0 Hrvatska se vraća na uvjerljivu prednost, mnogo je bolja u obrani i tranziciji. Pogađaju Horvat i Gaće, priključuju se Šerić i Lovrić, dok Penezić potpisuje dva gola, pa je ubrzo opet lagodnih +15 (32:17).

Utakmica završava s 36:20, a najbolji je strijelac bila Penezić, s vrlo dobrih sedam od osam. Odmah do nje je i Zebić, koja je postigla šest golova u sedam šuteva.