Wisla i Cimos podijelili bodove

Zvonka Keliš • nedjelja, 04.12.2011.

Sedmo kolo Lige prvaka donijelo je nove zanimljive dvoboje. U skupini A aktualni je prvak Europe, Barcelona, stigla do pobjede nad Kadetten Schaffhausenom 33:29. Poljska Wisla Plock dočekala je, pak, u skupini C, slovenski Cimos Koper, no susret je završio bez pobjednika.

Skupina A

Barcelona Intersport - Kadetten Schaffhausen 33:29 (18:15)

Aktualni europski prvak, Barcelona, na domaćem je terenu stigao do pobjede nad rukometašima Kadetten Schaffhausena. U susret je bolje krenuo domaćin koji je startao s obranom 5-1 te je ubrzo stigao do vodstva 7:5, dok je sredinom prvog dijela Barca imala 10:8. Do odlaska na odmor domaća momčad odlazi na +4 (18:14), no Jurca u posljednjoj minuti smanjuje na konačnih 18:15.

U nastavku susreta domaći rukometaši samo povećavaju svoju prednost na 21:17 i 27:21. Devet minuta prije kraja gosti serijom 5-0 stižu na tek gol zaostatka (27:26), no Rutenka s četiri i Ugalde s dva pogotka potom osiguravaju pobjedu Barce i rezultat 33:39. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Cristian Ugalde Garcia sa šest postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Kadetten Schaffhausena bio Peter Kukučka također sa šest golova.

Skupina C

Orlen Wisla Plock - Cimos Koper 25:25 (14:12)

U poljskom Plocku domaćin, Wisla Plock, pred 3500 gledatelja ugostio je rukometaše Cimos Kopra, no susret je završio bez pobjednika. Gosti su u devetoj minuti pogotkom Skoke za 3:2 prvi puta stigli do vodstva te su ga potom čuvali većim dijelom prvog poluvremena. Pred sam kraj prvog dijela domaćin je poveo s tri pogotka prednosti, a na odmor se potom ide s 14:12 za Wislu.

Slovenska je momčad u 38. minuti izjednačila rezultat na 16:16, domaći rukometaši potom uspijevaju izboriti minimalnu prednost, no Cimos im stalnu puše za vrat. Tri minute prije samog kraja susreta rezultat je ponovno izjednačen (25:25), domaća momčad igra s igračem manje, dok gostujuća ne uspijeva realizirati posljednji napad čime susret završava bez pobjednika. Odlični su u redovima Wisle Plock bili Kavaš, Spanne i Wisniewski sa po četiri pogotka, dok su se kod Cimos Kopra istaknuli Brumen i Krivokapić sa po sedam golova.