Liga prvaka - Skupina A, 7. kolo, 04.12.2011.
IK Sävehof 32:31(17:18) Chambéry
Chambéry

Sävehof pobjedom pomogao Zagrebašima

Damir Žbulj • nedjelja, 04.12.2011.

Chambery je nakon debakla u zagrebačkoj Areni svojim navijačima priredio još jedan neugodan rezultat. Na poraz od Sävehofa pred početak natjecanja sigurno nisu računali, ali ovakvim raspletom, tri kola prije završetka borbe u skupini A lige prvaka, zadovoljni mogu biti Zagrebaši, koji su tri kola prije kraja gotovo u potpunosti osigurali drugo mjesto.

Nakon što ih je u dva međusobna dvoboja u potpunosti nadigrao hrvatski prvak, pogotovo u onom susretu u Zagrebu, rukometašima Chamberyja ostala je samo teoretska šansa da na kraju natjecanja u skupini A zauzmu drugo mjesto ispred Zagrebaša.

Današnjim novim porazom na gostovanju kod švedskog Sävehofa i ta je teorija Francuzima pala u vodu. Tri kola prije završetka natjecanja CO Zagreb ima šest bodova prednosti pred pratnjom, a samo u 'ludom' raspletu, uz sve pobjede švedskih rukometaša do kraja, mogli bi Zagrebaši ostati bez druge pozicije.

Chambery je u Švedsku otputovao s oporavljenim Barachetom u sastavu, koji nije na kraju odigrao niti minute, s mislima na prekid loše serije i poraza u Ligi prvaka. Dobro su otvorili susret, vodili i četiri pogotka razlike (5:9), ali do kraja prvog poluvremena Sävehof polako sustiže prednost te se na predah odlazi s minimalnim vodstvom gostiju (17:18).

U drugom poluvremenu još bolji partija švedskih rukometaša, u prednosti su i tri pogotka (27:23), međutim do same završnice Chambery uspijeva izjednačiti rezultat na 31:31. Posljednji napad imao je Sävehof, uspješno ga je realizirao Emil Berggren i osigurao vrijednu, treću pobjedu svojoj ekipi u ovosezonskoj Ligi prvaka.

U redovima slavljenika, strijelac pobjedonosnog pogotka Berggren zabio je ukupno sedam golova, isto kao i Apelgren, a Friden je dodao šest. U Chamberyju, Bičanić je pet puta zatresao protivničku mrežu, isto kao i Roine, dok je najbolji strijelac ekipe bio Bašić sa sedam golova.

Na kraju, Chambery može biti i zadovoljan minimalnim porazom jer je u nastavku natjecanja, zbog bolje gol razlike nakon 33:30 pobjede u prvom susretu sa švedskim predstavnikom, ipak na ljestvici ostao ispred Sävehofa. Nastavak Lige prvaka i posljednja tri kola na rasporedu su tek iduće godine, a prvi dvoboji na rasporedu su u veljači, nakon Europskog prvenstva, kada Francuzi dočekuju Barcelonu, a švedski Sävehof će na svom terenu ugostiti hrvatskog prvaka Croatia osiguranje Zagreb.