Vuković odveo Lübbecke do pobjede

Damir Žbulj • nedjelja, 04.12.2011.

U dva subotnja susreta njemačke rukometne Bundeslige, HSV je uz identičan napadački učinak trojice hrvatskih reprezentativaca, koji su zabili svaki po tri pogotka stigao do sigurne pobjede nad Melsungenom. Lübbecke je uz šest pogodaka Drage Vukovića na domaćem parketu bio uspješniji od Grosswallstadta.

HSV Hamburg - MT Melsungen

HSV je u još jednom prvenstveno susretu stigao do sigurne, 11. pobjede. U susretu 13. kola bili su uspješniji od Melsungena sa sedam golova prednosti te se i dalje nalaze na drugom bundesligaške ljestvice, kao prvi pratitelj vodećem Kielu. Aktualni prvaci već su do poluvremena vodili 18:11.

Hans Lindberg: "Mislim da smo odigrali jako dobru utakmicu. Melsungen je opasna momčad, znali smo to i prije. No, pokazali smo da smo motivirani, ušli smo u utakmicu na pravi način i već do poluvremena pokazali koji su naši planovi. Ključ je u našoj dobroj obrani, nakon čega smo imali priliku uspješno realizirati velik broj protunapada."

Sigurnom i uvjerljivom partijom i u nastavku utakmice Hamburg je održavao prednost, a 15. minuta prije posljednjeg sučeva zvižduka bilo je i deset pogodaka viška (27:17). Mirno je domaćin priveo susret kraju te je dvoboj završen rezultatom 35:28. Rukometaše HSV-a već za tri dana očekuje novi nastup kada u idućem kolu nacionalnog prvenstva igraju s Lübbeckeom.

Hrvatski igraći u domaćim redovima ravnomjerno su rasporedili napadački učinak. I Duvnjak i Lacković i Vori postigli su svaki po tri pogotka. Najbolji strijelac bio je Lindberg s devet pogodaka, dok je Hens zabio šest. U Melsungenu je na vratima u drugom poluvremenu minute skupljao Kelentrić, ali s pet obrana nije mogao puno pomoći svom sastavu da izbjegne siguran poraz.

Martin Schwalb predsjednik HSV-a: "Čini mi se kao da je momčad tek sada na pravi način 'unutra' u sezoni. Pred nama su izuzetno teške utakmice, a prva ona s Lübbeckeom. Htio bih se zahvaliti navijačima što su na fantastičan način pozdravili na povratku u Hamburg našeg bivšeg člana Pera Sandströma." Vratar Sandström branio je boje HSV-a do ove sezone, kada je prešao u redove Melsungena

TuS N-Lübbecke - TV Großwallstadt

U dvoboju ekipa iz sredine poretka Lübbecke je, uz veliku pomoć hrvatskog reprezentativca Drage Vukovića, na domaćem terenu bio uspješniji od Grosswallstadta. Izjednačenih prvih 15 minuta utakmice, kada je na semaforu bilo 9:8, nije se nastavilo i u nastavku prvog poluvremena. Uz puno postignutih golova na predah se odlazi s 18:14 za domaćina.

U drugom poluvremenu gosti love priključak, u 38. minuti dolaze na samo pogodak zaostatka (20:19). Pred sami ulazak u posljednjih desetak minuta razlika je na semaforu bila još uvijek dostižna dva pogotka viška za Lübbecke, ali u samoj završnici bolje su se ipak snašli domaći rukometaši. Slomili su otpor protivnika, pet minuta prije kraja otišli su na +5 (30:25), što su zadržali i do završetka susreta koji je zaključen rezultatom 32:27.

U redovima pobjednika Nikola Blažičko nije ulazio u igru među vratnice, dok je Drago Vuković sa šest postignutih pogodaka (6/10), uz Niemeyera bio najbolji strijelac svoje ekipe. "Zadovoljan sam rezultatom, naravno. Znali smo da gosti imaju izvrsnu obranu, ali uspjeli smo brzim kretanjima stvarati prilike koje smo na sreću i realizirali. U obrani nismo bili možda na razini na kojoj smo se dogovorili, ali pobjeda je zaslužena, kontrolirali smo utakmicu od početka, bili u prednosti. Na kraju možemo biti sretni i zadovoljni," izjavio je nakon susreta trener domaćeg sastava, bivši proslavljeni njemački rukometni reprezentativac Markus Baur.