Zrnić, Šprem i Somić ostali bez trenera

Damir Žbulj • ponedjeljak, 05.12.2011.

Kako je rezultat gotovo jedino i isključivo mjerilo uspjeha na svojoj je koži osjetio Sead Hasanefendić, donedavni trener rukometaša Gummersbacha, koji je proteklog vikenda ostao bez posla. Zrnić, Šprem i Somić tako će u nastavku sezone biti pod stručnom palicom nekog novog rukometnog stratega.

Proslavljeni trenerski stručnjak i strateg Sead Hasanefendić više se ne nalazi za kormilom njemačkog rukometnog prvoligaša Gummersbacha. Nakon što je pod njegovim vodstvom klub doživio još jedan bundesligaški poraz, od Bergischera, te se na ljestvici nalazi na slabom 16. mjestu, uprava kluba odlučila se za prekid suradnje.

"Ovo je bila jako teška odluka za nas, pogotovo zbog velikog doprinosa i odličnih rezultata iz prošlih godina. Zahvalni smo mu za sve uspjehe, ali nakon ovosezonskih poraza, razgovarali smo s dioničarima, a primijetili smo i kako odnos između trenera i igrača nije na zadovoljavajućoj razini i kako će se klub teško u ovakvoj situaciji vratiti na pravi put," kazao je Axel Geerken, izvršni direktor Gummersbacha.

Hasanefendić je u svojoj dosadašnjoj karijeri vodio razne klubove, ali i reprezentacije. Uspješan je bio s Tunisom na Svjetskom prvenstvu 2005. godine, bio je izbornik Srbije, Švicarske, Bosne i Hercegovina, trenirao Celje, a s Gummersbachom, gdje je u drugom mandatu od 2008. godine, osvojio je i tri europska naslova. Trofej za Kup EHF-a spremio je u klupske vitrine 2009. godine, a posljednje dvije sezone osvajao je Kup pobjednika kupova. Prošle godine dobio je i nagradu za najboljeg trenera Bundeslige, koju su mu dodijelili direktori klubova. No, ove sezone u 13 odigranih kola rukometaši Gummersbacha osvojili su samo sedam bodova, upisavši tri pobjede, jedan neodlučeni rezultat i čak devet poraza.

Kapetana Gummersbacha Vedrana Zrnića, koji je nedavno produljio ugovor s klubom do 2015. godine, Gorana Šprema i vratara Vjenceslava Somića tako će u nastavku sezone voditi dosadašnji pomoćni trener Emir Kurtagić, dok će se o trajnom nasljedniku odlučiti uskoro.

U nedjeljnom rasporedu 13. kola njemačke rukometne Bundeslige odigrana su dva susreta, uz jednu pobjedu domaćina te jedno slavlje gostujućih igrača.

HSG Wetzlar - TBV Lemgo

Rukometaši Wetzlara ostvarili su vrijednu pobjedu kojom su se odmaknuli od dna bundesligaške ljestvice. S tri pogotka prednosti bili su bolji od Lemga, kojemu je ovo šesti prvenstveni poraz.

Gosti su ipak bolje otvorili dvoboj, imali prednost i do dva pogotka, a pozitivan rezultat uspjeli su sačuvati i do odlaska na odmor (15:16). U nastavku utakmice bolja predstava igrača Wetzlara. Do 35. minute okreću rezultat u svoju korist, u narednih pet minuta odlaze i na +3, a 15-ak minuta prije kraja imali su i pet pogodaka viška (25:20).

Prednost su uspjeli sačuvati do kraja dvoboja koji je završen 32:29. Najbolji u redovima pobjednika bili su Friedrich i Salzer sa šest pogodaka dok je za Lemgo najučinkovitiji bio Theuerkauf sa sedam postignutih golova.

Eintracht Hildesheim - HBW Balingen-Weilstetten

Balingen je stigao do gostujuće pobjede kod Eintrachta, nakon što je domaćin vodio s dva razlike na poluvremenu. Izjednačenih prvih 30 minuta otišlo je ipak na stranu Eintrachta (12:10), a seriju su domaći nastavili i u nastavku utakmice. U 37. minuti bilo je i +5 (17:12), no, tada se bude gosti i rade veliki preokret, koji im je na kraju i donio pobjedu.

Na ulasku u posljednjih desetak minuta rezultata je izjednačen (18:18), a u uzbudljivoj završnici koncentriraniji su rukometaši Balingena te su susret zaključili s 24:26.

Goste je do pobjede vodio Dennis Willke s čak deset postignutih golova, dok je kod poraženih Nicolas Ivakno zabio četiri pogotka. Balingen je petom pobjedom trenutno na 11. bundesligaškoj poziciji, dok je Eintracht 12. porazom iz 13 odigranih susreta ostao na samom dnu poretka.