Niti Zrnićevih osam nije spasilo Gummersbach

Damir Žbulj • četvrtak, 01.12.2011.

U njemačkoj rukometnoj Bundesligi odigrana su tri susreta 13. kola. Gummersbach je bez obzira na čak osam postignutih golova Vedrana Zrnića doživio neugodan domaći poraz od Bergischera, Flensburg je na gostovanju bio bolji od Hüttenberga, dok je Frisch Auf Göppingen s deset pogodaka prednosti nadigrao Hannover.

Gummersbach - Bergischer

Gummersbach je nastavio sa slabim partijama ove sezone. Upisali su i deveti prvenstveni poraz, trenutno zauzimaju 16. poziciju na ljestvici, a u izjednačenoj i uzbudljivoj utakmici bolji od njih bili su rukometaši Bergischera.

Velika borba vodila se čitavo prvo poluvrijeme, a momčad Seada Hasanefendića pogotkom u samoj završnici osigurala je odlazak na odmor s minimalnom prednošću (14:13). U nastavku utakmice gosti postižu tri uzastopna gola, odlaze u prednost, koju su u narednim minutama uspjeli čuvati, no, Početkom 44. minute rezultat je ponovno na strani domaćina. Nakon izjednačenog ostatka poluvremena, gdje se igralo pogodak za pogodak, tek se u posljednjih desetak minuta gosti odvajaju na dva pogotka viška, koje su uspjeli sačuvati i sve do kraja susreta, a završilo je 29:31.

U redovima domaćih kapetan Vedran Zrnić odigrao je dobru utakmicu, zabio osam pogodaka, od čega su dva bila s linije sedam metara (2/3), nažalost promašivši jedan u samoj završnici utakmice. U drugom poluvremenu uspio je skupiti i četiri minute kazni isključenja. Goran Šprem ostao je bez učinka, a previše uspješan nije bio niti Vjenceslav Somić na vratima Gummersbacha. Pfahl je bio strijelac sedam puta, Putics je zabio šest, dok je Mahe loptu u mrežu poslao pet puta. Goste je do pobjede predvodio Alexander Oelze s devet golova.

TV 05/07 Hüttenberg - SG Flensburg-Handewitt

Flensburg je u odličnom ritmu u posljednje vrijeme. Posljednje slavlje u gostima bila im je treća uzastopna pobjeda, a nakon što su u prošlom kolu 'razbili' Gummersbach, ovaj tjedan su ipak malo na teži način svladali Hüttenberg.

Anders Eggert u prošlom je kolu s 18(!) je pogodaka bio junak svoje ekipe, no, ovaj tjedan bilo mu je dovoljno i osam golova kako bi bio najbolji strijelac Flensburga. Od osam postignutih, čak je šest pospremio u protivničku mrežu s linije sedam metara.

Nakon uvodnog vodstva domaćina, Flensburg u sedmoj minuti prvi put dolazi do prednosti, koju je čuvao do 25. minute. U završnici prvog dijela bolji je Hüttenberg dolazi i do dva pogotka viška, ali na odmor se odlazi sa 16:15. Nastavak utakmice donio je bolju igru gostiju, ubrzo okreću rezultat na svoju stranu, a sedam minuta prije kraja bilo je i najvećih +6 (22:28). Do kraja je domaćin samo uspio ublažiti poraz, završilo je na kraju 26:29. Kod poraženih istaknuo se Schneide sa sedam golova, dok je kod Flensburga, uz Eggerta, dobar bio i Lars Kaufmann, koji je protivničku mrežu tresao sedam puta.

Frisch Auf Göppingen - TSV Hannover-Burgdorf

Frisch Auf Göppingen stigao je do uvjerljive pobjede nad Hannoverom. Nakon što je do poluvremena bilo već osam pogodaka prednosti, nastavak je također završio na strani domaćina, a susret je na kraju završen s deset golova viška za ekipu Dalibora Anušića.

Gosti su imali uvodno vodstvo od dva pogotka prednosti, ali ostatak utakmice bila je 'jednosmjerna ulica'. Na poluvremenu 16:8, u nastavku je u nekoliko navrata bilo i 12, 13 pogodaka viška, da bi susret na kraju završio 34:24.

Horak i Mrvaljević zabili su pet, Momir Rnić dao je četiri pogotka, dok je Anušić za domaće jednom zatresao protivničku mrežu. Kod poraženih Morten Olsen istaknuo se sa sedam postignutih golova.