Vedran Babić • srijeda, 07.12.2011.

Izgledalo je da se takvo što ne može dogoditi klubu kao što je Manchester United, no ipak se dogodilo. Slavni engleski premierligaš neće vidjeti drugi krug Lige prvaka nakon šokantnog poraza u Baselu 2:1...

Basel - Manchester United 2:1
(Streller 9', A. Frei 84'/Jones 89')

Manchester United svoj europski put ove sezone nastavit će u Europskoj ligi. U susretu u kojem mu je za prolaz u drugi krug bio potreban samo bod, United je izgubio s 2:1 od Basela, koji mu je zagorčao život i na Old Traffordu (3:3).

Iako je bolje otvorio susret, Manchester se poslije devet minuta našao u neočekivanom zaostatku. De Gea je odbio jedan centaršut domaćih ravno na nogu Strellera, koji iz voleja s desetak metara pogađa za vodstvo Basela. Raspoloženi Nani predvodio je većinu Manchesterovih napada, a jedan takav umalo je doveo do poravnanja. Portugalac je u petercu pronašao Rooneya, a ovaj iz čiste situacije pogrešno zahvatio loptu i promašio.

Domaćini su, pak, najviše prijetili preko Shaqirija, koji je povukao nekoliko opasnih kontri. U nastavku, Manchester je jurišao na pogodak, ali ga je pronašao, pokazat će se kasnije, prekasno. Pokušali su Rooney i Nani, a na suprotnoj strani uzvratio je Alex Frei, no De Gea je obranio.

Najbliže željenom izjednačenju United je bio u 60. minuti kada je Steinhoffer umalo postigao autogol. Lopta je odsjela na gredi. Kako je vrijeme odmicalo, to se Basel sve više zatvarao, no Manchester nije znao probiti domaći blok. U 84. minuti sveprisutni Shaqiri pronašao je na drugoj vratnici Freija, koji se samo "naklonio" i proslijedio loptu u mrežu. Do kraja utakmice Jones je samo ublažio poraz.

Benfica - Otelul Galati 1:0
(Cardozo 7')

Do prvog pogotka nije se dugo trebalo čekati ni u Lisabonu, gdje je Benfica povela već u sedmoj minuti. Gaitan je ubacio, a Cardozo zatresao mrežu. Grogirani Rumunji dugo su "teturali" po terenu, a kada su napokon došli do zraka, imali su dvije dobre prilike za izjednačenje, no domaći vratar Artur bio je na mjestu.

Iako su gosti na kraju utakmice imali pet udaraca u okvir naspram tri Benfice, nisu pronašli put do mreže. U drugom dijelu Benfica je bila opasnija i u par navrata je mogla povećati vodstvo, no nedostajalo je preciznosti. Unatoč tome, u redovima portugalskog kluba nemaju razloga biti nezadovoljni. Upisali su još jednu pobjedu i u drugi krug Lige prvaka ulaze s prve pozicije.

• Obrisan korisnik08.12.2011. u 19:55
    haha ne znam koju si TI to utakmicu gledo di je liverpool imo igru??? O.o potraži TI moje postove pa si pogledaj, pa vidi o čem ja pričam(ukratko-moj tata je jači -.-). ja sam pogledo svaku tekmu njihovu(ako nije bila u terminu sa utd-om) od početka sezone(uglavnom jer sam se kladio protiv njih... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik08.12.2011. u 10:46
    Ja sam gledo ispocetka tekme i odmah rekao da je united slaba ekipa ove sezone,ako ne vjerujes provjeri postove nakon utakmice sa Arsenalom.Da,dobio je 8-2 ali 11 protiv 10 s tim da je Arsenal napado,a obrana i veza katastrofalno grijesile u postavljanu na terenu,predaji lopte,pritisku na igrace i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik08.12.2011. u 10:03
    joj napeti, ti navijas za luzerpul ak se ne varam, jelda? Stoga, vec na prvu ne mozes bit objektivan i ovo ne govoris kao neutralan promatrac nego kao mrzitelj. I potpuno shvacam tvoje frustracije posto navijas za luzerpul, jer eto, i sam sad vidim kak vam je. A ovaj kaj se tice ovog utd ovo, utd... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik08.12.2011. u 09:37
    Ti si nogometni znalac, sad nam je svima jasno.
  • Obrisan korisnik08.12.2011. u 08:08
    Kada sam na pocetku sezone i to upravo nakon utakmice sa Arsenalom rekao da je ovo los united bio sam popljuvan kao neznalica,spijun,glupan pa se pitam gdje su sad svi oni strucnjaci i nogometni filozofi ? Nakon Tottenhama sam rekao da su obje utakmice rezultat loseg stanja unutar Tottenhama i... [više na forumu]