Brose u Malagi zakomplicirao Zagrebu

Ante Zovko • četvrtak, 08.12.2011.

Njemački prvak Brose Baskets pobjedom u Malagi u osmom kolu protiv Unicaje, 90:79, napravio je veliki korak prema drugom krugu Eurolige, ujedno zakompliciravši situaciju hrvatskom prvaku.

Kako Zagreb CO ima omjer 2-6, a Unicaja i Brose 3-5, borba za četvrtu poziciju hrvatskom će prvaku biti dodatno otežana. Mravi u devetom kolu dočekuju Unicaju, a u posljednjem idu u Kaunas.

Večeras u Malagi Brose se predstavio kao moćnija, preciznija momčad, ali je i dvaput spašavao veliko vodstvo. Do završetka prve četvrtine utakmica je tekla u ritmu "koš za koš", a tada Marcus Slaughter postavlja 24:23 za Nijemce. Bio je to zapravo početak serije 18:2. Unicajini su šuteri počeli gađati trice, neuspješno, a gosti, predvođeni Juliusom Jenkinsom, strelovito to kažnjavaju. Međutim, iako je Brose u šestoj minuti imao 42:25, prednost se do kraja četvrtine istopila. Luka Žorić nametnuo je ritam Španjolcima koji se do poluvremena vraćaju na zaostatak od samo 46:40.

Novi bijeg Brosea domaći košarkaši više nisu imali snage stići. Slaughter, Brian Roberts i Anton Gavel serijom 6:0 povećavaju prednost na deset poena, što njemačka momčad čvrsto čuva do ulaska u posljednju četvrtinu.

Unicaja pokušava početkom posljednjeg perioda uhvatiti se za slamku, ali Casey Jacobsen pogađa tri trice i rezultatska razlika opet se mjerila s dvije znamenke. Bio je to i kraj španjolskih nada u preokret jer je njemački prvak opet održao stečenu prednost.

Luka Žorić ostavio je pozitivan dojam u svojih 26 minuta (11 poena, četiri skoka, tri asistencije), a Hrvoje Perić igrao je dvadesetak minuta (tri poena, tri skoka i jedna asistencija). Što se tiče njihovih suigrača, Joel Freeland (sedam skokova) i Earl Rowland (pet asistencija) imali su po 17 poena.

Jenkins je vodio Brose s 23 poena i pet asistencija, Slaughter je imao 14 poena i osam skokova, a Gavel 12 poena. Anthony Tucker upisao je 11 poena i 13 skokova.

• Obrisan korisnik09.12.2011. u 08:46
    Ustvari, čak i ne treba Zagreb dobiti Malagu s 15 razlike, već je možda dovoljna i pobjeda s pola koša, s obzirom da uz eventualnu pobjedu Zagreba u Kaunasu valja očekivati i poraz Malage doma od CSKA u zadnjem kolu. Al o tom potom...
  • howitzer09.12.2011. u 00:08
    Zapravo je Brose Zagrebu stvari pojednostavnio ... sada je sve u njihovim rukama; dobiti Malagu sa 15 razlike te Žalgiris sa po' koša i eto ti Zagreba u top 16 !