Alkar "razmontirao" Zabok

Iz ŠSD Sinj:Mišo Gulić • subota, 10.12.2011.

Alkar je na najljepši mogući način zaključio prvi dio sezone uvjerljivo svladavši Zabok, a sinjska publika već dugo vremena nije imala priliku vidjeti ovakvu rapsodiju u bijelom kakvu su im večeras priredili njihovi ljubimci. Zabočani su se držali tek prvih pet minuta, a potom su jednostavno nestali s terena i omogućili domaćoj momčadi da baš na njima popravi koš razliku.

Alkar - Zabok 91:64

Sinj, ŠSD Sinj, gledatelja: 700
Suci: Anzulović (Zagreb), Prpić (Zagreb), Stojić (Šibenik)

Alkar: Vrančić (3), Modrić S. (3), Anzulović (5), Modrić M., Bubalo (15), Tešija (9), Gaurina (22), Lozančić (14), Rogić (11), Ćurković, Župić (6), Kanaet (3).
Trener: Damir Domazet

Zabok: Pešut, Zadravec (9), Janković (4), Lež (6), Stojković (1), Bubalo (8), Crnjević (9), Perinčić (3), Bašić (4), Krušlin (19), Drča.
Trener: Dragutin Crnjević

Nakon relativno izjednačenih uvodnih minuta Alkar se sredinom prve četvrtine tricom Rogića prvi put uspio odvojiti na nešto konkretniju prednost koja je iznosila osam koševa (19:11). Potom su i jedni i drugi zaredali s nekoliko grešaka u napadu, da bi domaći na prvi mini predah odnijeli šest koševa viška (25:19).

Riječ trenera

Dragutin Crnjević, trener Zaboka: "Čestitam domaćinima na pobjedi. Mi večeras nismo došli na utakmicu. Velik nam je problem izostanak Tomasa kojeg nema već tri kola, a i Perinčić nije mogao dati svoj puni obol, međutim to nas nikako ne opravdava za ovako lošu predstavu. Bili smo ispod svakog kriterija, prijašnje utakmice smo rješavali šutom, no ovaj put je to zakazalo i ovo je rezultat svega."

Damir Domazet, trener Alkara: "Bio je užitak igrati ovakvu utakmicu i sve čestitke mojim momcima na prikazanom. Dugo smo imali problema, ali večeras nam se sve otvorilo. Bitno je da smo podignuli momčad, da smo sve igrače vratili u igrački ritam, pogotovo tu mislim na Lozančića i Tešiju pa sada konačno imamo cijelu momčad u pravom tonusu. Nama i dalje kao veliki cilj ostaje opstanak u ligi."

Sinjani su sjajno otvorili drugu četvrtinu i na krilima Rogića i Bubala u 15. minuti došli do velikih sedamnaest koševa prednosti (38:21). Zabočki post je potom prekinuo Lež ubačajem za tri, a gosti su u narednim minutama živjeli isključivo od ubačaja Krušlina s linije za slobodna bacanja. Obrana Zaboka kao da nije postojala, lako su Sinjani prolazili sa svih pozicija, razigrao se i Lozančić, a dvjema tricama Gaurine u posljednjoj minuti prvog dijela Alkar odlazi na 51:32, što je bio i rezultat poluvremena.

Iz prvog dijela svakako vrijedi izdvojiti i podatak kako su Sinjani imali postotak šuta od 65 posto, za razliku od zabočkih 42, dok je jednako zanimljiv podatak kako je prva sinjska petorka (Bubalo, Gaurina, Lozančić, Rogić, Župić (bez koša)) zabila čak 49 od 51 koša.

Gdje su stali u prvom dijelu, Sinjani su nastavili u nastavku pa je nakon tri minute igre na semaforu stajalo velikih 57:33. Gosti su nastavili s početničkim greškama, gubili lopte na najnevjerojatnije moguće načine, što domaći kažnjavaju pa u 28. prednost Alkara iznosi nevjerojatnih +28(66:38), da bi se pred posljednjih deset minuta rezultat glasio 70:43.

Stjepan Tešija, Alkar: "Danas smo prije svega odigrali fantastičnu obranu i sve nam se otvorilo, što je posljedica dobrog rada na treninzima. Šteta što se sada prekida prvenstvo, ali vrlo brzo će uslijediti i nastavak u kojem planiramo nastaviti s ovakvim igrama."

Jure Lozančić, Alkar: "Osobno se sve bolje osjećam, ali ništa to ne bi bilo moguće bez našeg trenera, suigrača i ovih predivnih navijača kakvih nema nigdje u Hrvatskoj. Ne mogu van niti opisati koliko guštam igrati u punoj dvorani, pred ljudima koji obožavaju košarku i koji prepoznaju trud bez obzira na konačan rezultat."

Nisu Sinjani popuštali ni trenutka pa je u 33. minuti polaganjem Anzulovića prednost domaćeg sastava narasla do okruglih +30 (78:48), nakon čega je trener Alkara na parket poslao mladu gardu (Vrančić, Kanaet) plus rekonvalescenta Slavka Modrića. Trica Kanaeta u 34. minuti značila i novu najveću prednost (81:50), a sinjska publika u čudu je promatrala razvoj situacije na parketu.

Posljednje minute nisu ponudile ništa što do tada nismo vidjeli, čak je i druga postava Alkara uspješno održavala prednost, a končan rezultat glasio je 91:64. Prvo ime u domaćim redovima svakako je bio Nikola Gaurina s 22 koša i pet skokova, dok su Franjo Bubalo i Jure Lozančić zabili 15, odnosno 14 koševa. Jedini koji je večeras bio "prisutan" na sinjskom parketu iz gostujuće momčadi jest Filip Krušlin koji je zabio 19 koševa.