Lübbecke svladao aktualne prvake

Damir Žbulj, Zvonka Keliš • četvrtak, 08.12.2011.

U 18. kolu njemačke rukometne Bundeslige ponovno su u nekim susretima zapažene uloge imali i hrvatski rukometaši. Lübbecke je na domaćem terenu uspio svladati aktualne prvake, ekipu Hamburga. Berlinski Füchse nastavio je seriju utakmica bez poraza slavljem nad Hannoverom, dok su rukometaši Kiela, u susjedskom derbiju, bili bolji od Flensburga.

Tus N-Lübbecke - HSV Hamburg 32:31 (14:12)

Momčad Lübbeckea u unaprijed odigranom 18. kolu rukometne Bundeslige ugostila je aktualnog njemačkog prvaka te je nakon vodstva gotovo cijele utakmice, na koncu skoro poražena. Domaćin je,naime, poveo 10:6 te je do odlaska na odmor imao +2 (14:12), no, domaća momčad u nastavku susreta samo povećava svoju prednost na 24:20 i 29:25 da bi potom HSV u samoj završnici serijom od četiri pogotka stigao na gol zaostatka, ali pobjeda 32:31 ipak ostaje Lübbeckeu. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Tomasz Tluczynski sa sedam postignutih pogodaka, Drago Vuković zabio je njih četiri, dok je najbolji kod Hamburga bio Blaženko Lacković s deset golova, Domagoj Duvnjak zabio je njih četiri, Igor Vori tri.

Füchse Berlin - TSV Hannover-Burgdorf 28:25 (11:10)

Berlinske lisice hrvatskih igrača Ninčevića i Špoljarića svladale su Hannover i tako nastavile seriju koja ih je odvela na drugu poziciju na ljestvici. Protiv Hannovera, ekipe iz donjeg doma, morali su pružiti svoj maksimum kako bi na kraju upisali dva boda. Izjednačeno prvo poluvrijeme zaključeno je s minimalnim vodstvom domaćina (11:10), da bi se tek u nastavku uspjeli odvojiti na malo konkretniju razliku. U 46. minuti bilo je +4, ali na ulasku u zadnjih deset minuta gosti dolaze na samo dva pogotka zaostatka. U posljednjih pet minuta ulazi se s 27:25, a niti jedna ekipa nije uspjela postići pogodak sve do 20-ak sekundi prije kraja, kada Ninčević svojim sedmim pogotkom rješava pitanje ukupnog pobjednika. Ninčević je bio prvo ime susreta (1/2 7m), a pomogao mu je i Christophersen koji je zabio pet pogodaka. Kod gostiju Olsen, također sa sedam, najbolji strijelac Hannovera.

Rhein-Neckar Löwen - TV Grosswallstadt 30:23 (18:10)

Čupićevi Lavovi bez ikakvih problema obračunali su se s Grosswallstadtom. Od samog početka domaćin je dao do znanja kako računa samo na pobjedu. U 15. minuti bilo je +8 (10:2), prednost koju su mirno zadržali do odmora. Drugo poluvrijeme rutinski je odradio Löwen i na kraju sačuvao uvjerljivu prednost. Raspoloženi Uwe Gensheimer zabio je 12 pogodaka (5/5 7m), dok je Ivan Čupić u pobjedu ugradio tri pogotka. Kod poraženih Spatz je zabio pet, Holst i Schäpsmeier po četiri.

SG Flensburg-Handewitt - THW Kiel 27:32 (12:14)

Rukometaši Kiela nastavili su s uvjerljivim partijama u njemačkom rukometnom prvenstvu. Na 'vrućem' gostovanju kod Flensburga, u susjedskom derbiju sjevera, slavili su s pet pogodaka viška, nakon što su vodili većinu utakmice. Domaćin je u prednosti bio prvih devet minuta, ali do poluvremena Kiel preokreće rezultat pa se na odmor odlazi rezultatom 12:14. U nastavku utakmice borba za svaku loptu na terenu, a tek u posljednjih pet minuta gosti odlaze na +5, kako je na kraju i završila utakmice.

Prvo ime susreta bio je Filip Jicha (4/5 7m), koji je zabio 12 pogodaka, dok je Narcisse dodao pet. Flensburgu nije pomoglo niti sedam golova Eggerta (5/5 sa sedam metara), ni pet Svan Hansena.

Gummersbach - Balingen-Weilstetten 27:31 (11:15)

Rukometaši Gummersbacha pretrpjeli su novi bundesligaški poraz, a ovoga puta bolja od njih bila je momčad Balingen-Weilstettena 31:27. Domaćin je poveo na samom startu susreta s 5:3 i 8:5, no gosti ubrzo izjednačavaju i preokreću rezultat na vodstvo 15:11 nakon prvih 30 minuta. U drugom poluvremenu gostujuća momčad povećava svoju prednost na 25:20 i 29:23, domaći se rukometaši bude, no do konca se uspijevaju približiti tek na četiri gola zaostatka (31:27). Odličan je u redovima Balingen-Weilstettena bio Benjamin Herth sa sedam pogodaka, dok se kod Gummersbacha istaknuo Kentin Mahe s devet golova, Vedran Zrnić dodao je njih tri, a Goran Šprem jedan.

Frisch Auf Göppingen - Magdeburg 29:30 (15:12)

Göppingen je u EWS Areni minimalno poražen od Magdeburga te je tako ostao bez novih prvenstvenih bodova. Susret je bolje otvorio domaćin, vodstvom 5:3 i 10:7, dok se na odmor ide s +3 Göppingena (15:12). Vodila je domaća momčad i u nastavku, no gosti ju polako sustižu te sredinom drugog dijela izjednačuju na 23:23, a na kraju uzimaju i pobjedu 30:29. U pobjedu svoje momčadi Yves Grafenhorst je ugradio osam pogodaka, dok je Pavel Horak za Göppingen zabio sedam golova, a Dalibor Anušić se nije upisao u strijelce.

Bergischer - TBV Lemgo 32:33 (18:13)

Bergischer je u goste u sklopu 18. kola stigla momčad Lemga koja se potom kući vratila s minimalnom pobjedom i dva boda. Domaćin je bolje ušao u susret te je poveo 10:5 i 13:6, dok je na kraju prvog dijela vodio 18:13. U drugom se poluvremenu polako počela topiti prednost domaće momčadi, a do preokreta dolazi u samoj završnici na kraju koje Lemgo slavi 33:32. Christoph Theuerkauf sa sedam je pogodaka predvodio momčad Lemga do pobjede, dok je Henrik Knudsen u poraz svoje momčad ugradio također sedam golova.

Eintracht Hildesheim - HSG Wetzlar 23:24 (13:10)

Posljednje plasirani Eintracht ponovno je prosuo vodstvo koje je imao gotovo čitavu utakmicu. Imali su protiv Wetzlara i pet pogodaka viška, no, u posljednjih 15-ak minuta gosti polako smanjuju razliku, deset minuta prije kraja rezultat je izjednačen, a da bi u konačnici završilo slavljem gostiju 23:24. Lars Friedrich kod pobjednika zabio je deset golova (7/7 7m), dok je kod domaćina Vladica Stojanović četiri lopte poslao u protivničku mrežu.

TV 05/07 Hüttenberg - MT Melsungen 27:26 (14:15)

Domaćin je stigao do važnih bodova, koji ga ostavljaju u borbi za opstanak. Gotovo čitavo prvo poluvrijeme igralo se pogodak za pogodak, a tek se u posljednjih nekoliko minuta gosti odvajaju, odlaze na +4. No, do odlaska na odmor serijom 4:1 Hüttenberg smanjuje razliku na samo pogodak viška za goste (14:15). Dvije minute prije kraja gosti su imali +2, ali uporni domaćin radi još jednu seriju, postiže tri uzastopna pogotka, od čega su dva bila u posljednjih 13 sekundi, za izuzetno vrijednu minimalnu pobjedu. Timm Schneider zabio je čak 12 golova (8/8 7m), dok su kod poraženih Vučković i Karipidis postigli svaki po sedam. Mario Kelentrić mijenjao je Sandströma na vratima samo prilikom nekoliko protivničkih sedmeraca, ali nije uspio upisati niti jednu obranu.