HSV u drami izbacio Lavove

Damir Žbulj, Zvonka Keliš • četvrtak, 15.12.2011.

Odigrani su susreti osmine finala njemačkog rukometnog DHB Kupa. Aktualni prvaci su nakon drame u završnici i uzbudljivog produžetka svladali Rhein-Neckar Löwen, a Kiel je bez većih problema, na kraju i rezultatski uvjerljivo, svladao berlinski Füchse. U četvrtinu finala prošli su još i EHV Aue, Lübbecke, Gummersbach, Flensburg, Hannover i Neuhausen.

Pravu rukometnu poslasticu pružili su igrači Rhein-Neckar Löwena i Hamburga u SAP Areni, pred gotovo sedam tisuće gledatelja, a već u osmini finala njemačkog rukometnog DHB Kupa. Hrvatski obračun Čupića s jedne te Lackovića, Duvnjaka i Vorija s druge strane terena ipak je nakon drame produžetaka pripao aktualnim njemačkim prvacima.

Nakon izjednačenog uvoda, gosti u desetoj minuti dolaze do prednosti od dva pogotka, no, s dva uzastopna gola Čupića u 16. i 17. minuti rezultat je ponovno izjednačen (8:8). Velika bitka nastavljena je i u ostatku prvog dijela, gosti su u minimalnoj prednosti do pet minuta pred odmor, ali domaći tada s tri uzastopna okreću rezultat u svoju korist te se u svlačionice odlazi s 14:12.

U nastavku utakmice obje ekipe ponudile su atraktivan rukomet, uz odlične partije vratara, a tek 15-ak minuta prije kraja domaćin polako počinje stvarati osjetniju prednost, za koju su mislili da će im biti dovoljna za pobjedu. Osam minuta prije kraja odvojili su se na +5 (26:21), a u posljednjih pet minuta još jednim golom Čupića ulazi se s 28:24.

Iznenađujućim raspletom u završnici Lavovi su uspjeli prokockati dobivenu utakmicu. U posljednju minutu ulazi se s +2, no, golom Lackovića te Lindberga, iz kontre nakon neshvatljive pogreške domaćih desetak sekundi prije kraja, odlazi se u produžetke. U dodatnih dva puta po pet minuta nastavila se borba za svaki pogodak, posljednji šut Bieleckog je obranio Beutler, ostalo je 32:33 te se aktualni prvak HSV plasirao u četvrtinu finala.

Kraus je bio najbolji strijelac pobjednika, osam od devet ukupno postignutih pogodaka zabio je s linije sedam metara, uz nepogrešiv učinak. Lacković je zabio tri pogotka, Duvnjak i Vori niti samo jedan. Čupić je kod domaćina zabio šest golova, Gensheimer je bio najbolji strijelac s devet pogodaka.

Kiel je na rezultatski dominantan način protutnjao Berlinom. Lisice nisu imale pravi odgovor u završnici, makar su se u pojedinim dijelovima utakmice odlično suprotstavili gostima.

Füchse se dobro držao do završnice prvog poluvremena, kada gosti ipak odlaze do prednosti od tri pogotka, koju su sačuvali i do odmora. U nastavku utakmice Kiel je još malo podignuo tempo utakmice, stekao prednost i od pet golova, no, domaćin je u 47. minuti stigao samo na -2, pogotkom hrvatskog reprezentativca Ninčevića. Bilo je tada 26:28, a kada se činilo da utakmica ulazi u neizvjesnu završnicu domaći su jednostavno stali. Gosti rade nevjerojatnu seriju od deset uzastopno postignutih pogodaka, pomogao je i odlični Palicka na vratima, a rezultat se zaustavio na 28:39.

Kod domaćina Ninčević je, uz Jaszku, bio najbolji strijelac s pet postignutih golova, dok je svoju standardnu rolu u obrani odradio je Špoljarić. Pobjednike su predvodili Ilić, Zeitz i Andersson sa sedam golova.

Trećeligaš Leutershausen u sklopu osmine finala DHB kupa ugostio je momčad TuS N-Lübbeckea koja se potom kući vratila s pobjedom 33:26 i osiguranim mjestom u četvrtfinalu njemačkog kupa. Izjednačeno je u susretu bilo do šeste minute i 4:4 nakon čega se gosti počinju odvajati na 6:4 te 12:11. Do odlaska na odmor gostujuća momčad dolazi do prednosti od tri pogotka (16:13). U nastavku gostujući rukometaši čuvaju svoju prednost te je posljednjih desetak minuta povećavaju na konačnih 33:26. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Tluczynski s osam postignutih pogodaka, Drago Vuković je zabio njih četiri, a Nikola Blažičko je na golu sakupio sedam obrana, dok je najbolji kod Leutershausena bio Geppert s pet golova.

Rukometaši Gummersbacha, u sklopu osmine finala njemačkog kupa, stigli su u goste momčadi Nordhorn-Lingena te su osigurali četvrtfinale pobjedom 28:25. Domaćin je bolje krenuo u susret te je poveo 4:2, no gosti ubrzo izjednačuju i slijedi igra gol za gol. Na kraju prvog dijela gostujuća momčad ima minimalnu prednost 15:14. U drugom se poluvremenu gostujući rukometaši uspijevaju odvojiti na +2 (16:14, 23:21) te na koncu slave 28:25. Odličan je u redovima Gummersbacha bio Adrian Pfahl sa sedam pogodaka, Vedran Zrnić dodao je njih tri, a Goran Šprem se nije upisao u strijelce, dok se kod Nordhorn-Lingena istaknuo Jens Wiese s devet golova.

DHB Kup, osmina finala (jedna utakmica):
TV Bittenfeld : EHV Aue 27:29 (10:15)
SG Leutershausen - TuS N-Lübbecke 26:33 (13:16)
HSG Nordhorn-Lingen - VfL Gummersbach 25:28 (14:15)
Füchse Berlin - THW Kiel 28:39 (14:17)
VfL Bad Schwartau - SG Flensburg-Handewitt 22:35 (8:16)
TSG Friesenheim - TSV Hannover-Burgdorf 25:34 (12:17)
TV 1893 Neuhausen - Frisch Auf Göppingen 32:30* (26:26; 12:15)
Rhein-Neckar Löwen - HSV Hamburg 32:33* (28:28; 14:12)

16Wetzlar 22574:629-5511
17Minden 23608:714-1067
18Hamm-Westfalen 25648:798-1507