Loš početak i kraj Širokog

Ivana Karačić • subota, 17.12.2011.

Košarkaši Širokog WWina poraženi su od Crvene zvezde u Beogradu rezultatom 72:83 u prvom susretu 12. kola ABA lige. Širokobriježane su skupo koštali loše otvaranje i završnica utakmice, dok su potkraj druge i u trećoj četvrtini pokazali zašto su najugodnije iznenađenje lige.

Pred 2.000 gledatelja u dvorani Pionir u Beogradu košarkaši Crvene zvezde krenuli su napadačkom serijom 7:0. Domaći igrači pogađali su i iz otvorenih šuteva i iz teških pozicija preko bloka. Na drugoj strani, zbunjeni igrači Širokog promašivali su zicere ili olako gubili lopte. Rezultat takve igre je visoka prednost Zvezde od 28:18 već u prvoj četvrtini.

Kad je u 17. minuti Andreja Milutinović poentirao za 43:27 činilo se da je Široki pred najuvjerljivijim porazom do sada. No, trener Ivan Velić u tom trenutku postavio je zonsku obranu, kojom je zaustavio Zvezdine napade, pa je do kraja poluvremena Zvezdina prednost smanjena, zahvaljujući ponajprije preciznom šuteru Franu Pilepiću, koji je u prvome poluvremenu postigao 15 poena. Rezultat 47:39 ostavio je nadu gostima da će se vratiti u igru.

To se i dogodilo u trećoj četvrtini. Zvezdinim igračima stao je šut. Nisu imali rješenja za zonsku obranu Širokog, a na drugoj strani Jakov Vladović se probudio i serijom točnih dodavanja omogućio raspoloženom Amerikancu Colemanu Collinsu da pokaže svoju igračku klasu. U nezadrživoj seriji atraktivnih zakucavanja Collins je bio najzaslužniji za veliku napadačku seriju Širokog od 15:1 u razdoblju od 26. do 30. minute igre.

Mlada momčad Širokog u tim trenucima uistinu je pokazala karakter, jer je negativni rezultat od minus 16 poena preokrenula u vodstvo 64:60 u 30. minuti igre. Uz Vladovića i Collinsa velike zasluge za preokret imao je i mladi Dino Butorac, koji je osvojio dvije lopte u obrani i pogodio šut za tri poena i za izjednačenje na 60:60. Ulazak u posljednju četvrtinu s vodstvom od 64:62 međutim gosti nisu iskoristili. Pilepić i Vladović promašili su dosta šuteva, a na drugoj strani Petar Popović i Andreja Milutinović sigurno su poentirali.

Utakmica je definitivno prelomljena u 38. minuti kad je kod rezultata 72:70 Jakov Vladović promašio otvoren šut za tri poena. Na drugoj strani točan je bio Milutinović i odveo Zvezdu na 72:75. Gosti više nisu imali snage za povratak pa je momčad Svetislava Pešića rutinski privela utakmicu kraju i ostvarila treću pobjedu, dok je Široki doživio sedmi poraz. Zvezdin centar Petar Popović s 23 poena i 14 skokova bio je najbolji igrač utakmice, dok je u redovima Širokog najbolji bio Fran Pilepić s 18 poena, tri skoka i tri asistencije.

• Obrisan korisnik17.12.2011. u 14:28
    Mislim i da je onaj faliveni zicer Planinića usmjerio utakmicu konačno na Zvezdin mlin,a nažalost,segment koji nije danas nikako funkcionirao su bile izg. lopte,i tehničke pogreške,previše da bi se dobila utakmica,iako su u ostalim segmentima igrači Širokog bili ravnopravni ili bolji.
  • Obrisan korisnik17.12.2011. u 12:09
    Jeben ti,šteta...imali su ih u 3. četvrtini,ali onda je usfalilo svježine,a Zvezda zatvorila pick igru.Bravo Široki,svejedno,čestitam na hrabroj borbi.