Alkar zasluženo slavio na Baldekinu

Ivana Jurica • utorak, 20.12.2011.

Poslije pobjede nad Međimurjem, košarkaši Alkara nastavljaju s pobjedama u Kupu Krešimira Ćosića. Ovog su puta, na Baldekinu, iznenadili domaći Jolly Jadransku banku Šibenik, te zasluženo slavili sa 85:75. Ključ je bilo prvo poluvrijeme, serija od 20:3, te visoko vodstvo od čak 51:29 na poluvremenu. Domaćin u nastavku to nije uspio stići, pa će se sljedeće srijede na Gripama Sinjani i Splićani boriti za putnika na Final four Kupa.

Jolly JBŠ – Alkar 75:85 (13:27, 16:24, 18:14, 28:20)

Šibenik, dvorana na Baldekinu, 300 gledatelja
Suci: Tomislav Vovk, Želimir Tresoglavić, Krunoslav Holjevac

Jolly Jadranska banka Šibenik: Josipović 21, Katura 2, Vlaić 1, Vrlika 7, Režić 5, Mrva 8, Puljko 6, Žeravica, Salamun 5, Gabrić, Ross 18, Gulam 2. Trener: Hrvoje Vlašić.

Alkar: S. Modrić 1, Anzulović, M. Modrić 3, Librenjak, Bubalo 20, Gaurina 22, Lozančić 8, Rogić 11, Čurković, Župić, Kanaet. Trener: Damir Domazet.

Skokovi: Jolly JBŠ 26, Alkar 30
Asistencije: Jolly JBŠ 15, Alkar 14
Izgubljene lopte: Jolly JBŠ 12, Alkar 18
Prekršaji: Jolly JBŠ 28, Alkar 26

Jolly JBŠ susret otvara vodstvom od 8:0, od čega je čak šest koševa postignuto iz (polu)kontri. Sinjani kao da se nisu snašli u par uvodnih minuta, a domaćin, umjesto da još više povede olako gubi nekoliko lopti u napadu i Alkar se polako vraća. Kod vodstva bankara od 10:6 u četvrtoj minuti, gosti rade seriju od čak 20:3 (dvije trice Župić, jedna Gaurina) i dolaze na +14 na kraju prve četvrtine (27:13).

Pokušava trener Jollyja Hrvoje Vlašić promjenom obrane (prešlo se na zonu), rotacijama u momčadi, ali sve bez uspjeha. Poslije dvije nove trice Gaurine sredinom druge četvrtine Alkar ima +19 (21:40). Mirko Modrić i Lozančić se priključuju koševima pa je na poluvremenu na semaforu svjetlilo 29:51.

Razigrani Sinjani na startu drugog poluvremena nisu dozvolili svojim protivnicima da im se približe. Nova trica raspoloženog Župića u 23. minuti donijela im je i najvećih +27 (60:33). Čim su domaćini povezali tri dobra napada, Domazet je pozvao time-out, nakon kojeg je Rogić tricom zaustavio seriju Jollyja. Koševima Mrve i Josipovića Vlašićeva je momčad smanjila na -18 (47:65) uoči zadnjih deset minuta igre.

Prvu tricu domaća momčad postiže preko Puljka tek u 34. minuti utakmice(!). U zadnjih pet minuta utakmice momčad Jollyja kao da je ubacila u brzinu više, ali to im nije bilo dovoljno za pobjedu. Trica povratnika Salamuna donijela im je zaostatak od 13 koševa (60:73), ubrzo potom, poslije trice Režića imali su i minus deset (67:77), ali dalje od toga nisu mogli. Iako su Sinjani promašili dosta slobodnih bacanja na kraju prednost iz prvog poluvremena bila je prevelika da bi bila ugrožena.

Sinjani su tako, nošeni pjesmom svojih navijača koji su u velikom broju stigli na Baldekin, zasluženo upisali pobjedu i plasirali se u sljedeću fazu natjecanja, gdje ih čeka Split. Do pobjede su ih vodili Gaurina s 22 koša, odnosno Bubalo i Župić sa po 20 koševa. Kod domaćina najefikasniji su bili Josipović s 21 košem, odnosno Ross sa 18 koševa (i devet skokova i devet asistencija).