Zabok preskočio GKK Šibenik

Iz Šibenika:Ivana Jurica • srijeda, 21.12.2011.

Ni podrška s tribina Građanskom košarkaškom klubu Šibenik ovog puta nije pomogla. Poslije velike pobjede nad Sonik Puntamikom, u osmini finala Kupa Krešimira Ćosića Šibenčani nisu na svom Baldekinu uspjeli prirediti još jedno iznenađenje. Zabok je slavio sa 69:58 i osigurao tako utakmicu protiv Zagreba sljedećeg tjedna.

GKK Šibenik – Zabok 58:69 (9:18, 15:12, 10:22, 24:17)

Šibenik, dvorana na Baldekinu, 500 gledatelja
Suci: Tomislav Hordov (Zadar), Krunoslav Peić (Slavonski Brod) i Zlatko Galiot (Zagreb)

GKK Šibenik: Petković 2, Jo. Šarin 2, Drezga 17, Kalpić 10, Jelenčić, Španja, Blaće 4, Matulja, Vukičević 2, Sandrić 11, Maleš 8, Čičin-Šain 2. Trener: Jeronimo Šarin.

Zabok: Pešut 9, Zadravec 10, Janković 11, Lež 6, Stojković, Bubalo 14, A. Črnjević, Perinčić, Bašić, Krušlin 13, Drča 6. Trener: Dragutin Črnjević.

Skokovi: GKK Šibenik 25, Zabok 35
Asistencije: GKK Šibenik 16, Zabok 18
Izgubljene lopte: GKK Šibenik 14, Zabok 22
Prekršaji: GKK Šibenik 19, Zabok 24

Pomalo nervozan ulazak u utakmicu i s jedne i s druge strane. Domaćini su poveli s 4:1, a prvenstveno zahvaljujući Domagoju Bubalu Zabok je brzo došao do okruglih deset koševa prednosti – 6:16. Na kraju četvrtine na semaforu je svjetlilo 9:18, a od tih devet koševa domaćini su pet postigli s linije slobodnih bacanja.

Na startu druge četvrtine Lež pogađa tricu za do tada najveće vodstvo – 9:21. Budi se domaćin, i uz pjesmu i podršku s tribina, Maleš i prvenstveno Drezga rade seriju od 10:2 i GKK Šibenik dolazi na zaostatak od samo dva koša (23:25). No, Pešut i Janković ubacuju koševe do poluvremena i svojoj momčadi donose plus šest (30:24) prije odmora.

U 23. minuti domaćin je ponovno na minus dva (30:32), ali ni ovog puta bliže od toga nisu uspjeli doći. Seriju od 10:0 gostiju košem je prekinuo najmlađi igrač na terenu, 14-godišnji Franko Kalpić, košem za dva. Ipak, do kraja treće četvrtine domaći košarkaši koša nisu postigli, za razliku od gostiju, pa im je prednost uoči zadnjih deset minuta igre narasla na 34:52.

Trica poletarca Kalpića početkom zadnje dionice igre dodatno je zagrijala tribine, ali na manje od -12 (43:55) Šibenčani nisu uspjeli doći, sve do 37. minute kad je nova trica Kalpića, koji je, nema sumnje, najveći dobitak ove utakmice, donijela minus devet (52:61). Pokušali su domaćini visokim presingom, ali i šutovima za tri poena stići prednost gostiju i dovesti utakmicu u neizvjesnu završnicu, no, nisu uspjeli. Kraj je utakmice GKK Šibenik dočekao s čak trojicom poletaraca u svojoj momčadi, uz Kalpića u igri su bili i Španja i Čičin-Šain koji je postigao zadnji koš za Narančaste, dok je za konačnih 58:69 precizan bio Bubalo.

U ludoj atmosferi na Baldekinu, Drezga je za domaćine postigao 17 koševa, Sandrić 11, a već spomenuti 14-godišnji Kalpić deset. Kod gostiju četvorica su bila dvoznamenkasta: Bubalo 14, Krušlin 13, Janković 11 i Zadravec deset.