Split preko Alkara do Final Foura

Sa Gripa:Bernard Jurišić • četvrtak, 29.12.2011.

Košarkaši Splita pobijedili su Alkar u četvrtfinalnoj utakmici Kupa Krešimira Ćosića i plasirali se na završni turnir. Usprkos navijačkoj premoći gostiju iz Sinja, Žuti nisu dozvolili nikakvo iznenađenje na svojim Gripama...

Tresla se brda, rodio se - Split. S razlogom su navijači Alkara pozivali na "sinjske Gripe", navijači gostiju bili su i brojniji i glasniji u splitskom hramu košarke. No, samo na tribinama, na parketu je bitka u potpunosti pripala domaćinima.

Prvo i jedino vodstvo gosti su imali na samom početku utakmice (2:4), da bi već do kraja prve četvrtine Splićani stekli značajnu prednost (20:12). Uspjeli su domaćini u najavljenom naumu sprječavanja vanjskog šuta svojih protivnika, koji su prvu tricu, svoje inače najjače oružje, postigli tek u 17. minuti.

Vezane vijesti

Srđan Subotić je bio motor splitske momčadi, pametno je dirigirao domaćim napadima, znao je kad treba povući, kad stati, kad pogoditi, kad asistirati. Njegovom i Sobinovom zaslugom Žuti su na poluvrijeme odnijeli već uvjerljivih 44:29. Upravo sa Subotićeve dvije trice u trećoj četvrtini prednost Splita prešla je granicu od +20 (59:38 u 27. minuti) i činilo se da je utakmica odlučena.

No, odlazak Subotića na klupu i konačno nekoliko uspješnih sinjskih "projektila" opet je na noge diglo oko tisuću gostujućih navijača, a prednost Splita prepolovilo. Bubalo i Gaurina su s po osam ubačaja u zadnjoj četvrtini spustili splitsku prednost na samo 66:60 šest minuta prije kraja i činilo se da bi utakmica mogla ući u neizvjesnu završnicu.

No, iskusni splitski poker Subotić, Sobin, Dijan i Mimica, koji su zabili čak 64 od 80 koševa domaćih, sačuvao je prednost i pobjedu domaćinima i osigurao plasman na završni turnir Kupa Krešimira Ćosića.

Subotić je bio najefikasniji kod domaćina s 20 poena i pet asistencija, Sobin je ubacio 19, uz šest skokova, pet asistencija i četiri blokade. Kod Alkara je najbolji bio Bubalo s 21 ubačajem.

Kup Krešimira Ćosića

• Ricky Quaresma31.12.2011. u 18:46
    Tija bi još samo nadodat da su ove 2 utakmice(Split-Alkar i Zadar-Cibona) pokazale da je krajnje vrime za napuštanje NLB lige.Četvrtfinale kupa a na Gripama priko 2000 ljudi,na Višnjiku 4000.Dosta je bilo više instant lige za prvaka koja se igra 1 ipo misec,ova NLB liga više nema smisla jer naši... [više na forumu]
    Ricky Quaresma
  • crveni0930.12.2011. u 21:52
    najbolje napisano! još bi samo nadoda da su suci bili katastrofa,ali grešaka je bilo na obe strane,razumin ja naše drage prijatelje Sinjane,teško je bit objektivan kad voliš svoj klub ka šta ga oni vole,ali ipak se vidila razlika u kvaliteti,Alkar se uspija približit kad je Split odmara najbolje... [više na forumu]
    crveni09
  • Obrisan korisnik30.12.2011. u 21:22
    al dobro, lipo je vidit da ima poštenih ljudi koji nisu u sportu i koji neznaju kako to sve ide.. (pogotovo u a-1 ligi di se zna ishod 90% utakmica, pogotovo pri kraju lige di svak svakome pušta) veliki pozdrav, i ostani tako pošten i čist :)
  • Obrisan korisnik30.12.2011. u 21:14
    a di ti živiš poštenjačino? aj nađi mi utakmicu u kojoj se nešto pošteno odigralo kad jednoj ekipi nije tribalo..možda u svetoj euroligi? misliš da bi cantu izgubija od ulkera doma zadnje kolo da već nisu bili plasirani? oćemo na eurocup? banvit doma dobiva kvalitetniji kuban +25, pitam se zašto... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik30.12.2011. u 14:37