Premiership, 19. kolo, 30.12.2011, 20:45 h
Liverpool 3:1 Newcastle
Newcastle

Bellamy i Gerrard potopili Newcastle

Marin Vuković • petak, 30.12.2011.

Derbi 19. kola Premier lige na Anfieldu po mnogočemu je opravdao očekivanja, a bodovi su na kraju posve zasluženo ostali na kontu Liverpoola. U redovima domaćina Steven Gerrard odigrao je posebno nadahnutih pola sata i svakim svojim potezom naglasio koliko je točno nedostajao Dalglishevoj momčadi.

Susret Liverpoola i Newcastlea u potpunosti je opravdao reputaciju jednog od najplodnijih ogleda Premier lige, barem što se pogodaka tiče. Četiri pogotka i još nekoliko odličnih prilika s jedne i druge strane u potpunosti će zadovoljiti nogometne zaljubljenike, no sretniji će biti simpatizeri Liverpoola jer klub s Anfielda s konačnih je 3:1 upisao toliko željena tri boda.

Newcastle je više od sat vremena pružao solidan otpor i odolijevao svakom pokušaju Redsa, no susret je riješen ulaskom kapetana Stevena Gerrarda, koji je probudio i prodrmao svoje suigrače i na kraju sjajno povratničko izdanje okrunio i lijepim pogotkom.

Liverpool je tijekom cijelog susreta bio bolja momčad, no discipliniranom igrom u obrani Newcastle je domaćina držao na distanci i u 25. minuti gotovo iz ničega došao do vodećeg pogotka. Ubačaj Yohana Cabayea s lijeve strane iznenadio je obranu Liverpoola, a lopta se od Daniela Aggera odbila u mrežu nemoćnog Pepea Reine.

Nismo dugo čekali na odgovor Redsa, jer samo četiri minute kasnije pritisak u šesnaestercu gostiju urodio je plodom. Newcastle je pokušaj Charlieja Adama uspio nakratko otkloniti, no lopta je stigla do Craiga Bellamyja, koji je s desetak metara pronašao prazan dio mreže i izjednačio na 1:1.

Nakon sat vremena igre Kenny Dalglish u igru je ubacio Gerrarda, koji još uvijek nije spreman za svih 90 minuta, i taj se potez pokazao dobitničkom formulom. Vezni red domaćina je živnuo i već sedam minuta kasnije iz slobodnog udarca s oko 25 metara Bellamy pogađa za 2:1, uz veliku pomoć Dannyja Simpsona koji je zasmetao svome vrataru.

Premda je tijekom čitavog dvoboja jedva primio loptu, samo nekoliko minuta kasnije Demba Ba je pokazao koliko je opasan napadač. Prihvatio je jednu preciznu loptu u prostor i prebacio Reinu, no loptu je s gol linije požrtvovno izbacio Martin Škrtel i spasio svoja vrata.

Mogao je potom i Andy Carroll zagorčati život svom bivšem klubu i ispisati naslove, no njegov udarac glavom odsjeo je na gredi, 17. ovosezonskoj za momčad Liverpoola. Što nije pošlo za rukom Carrollu uspjelo je Gerrardu, koji je 12 minuta prije kraja utakmice ušao u šesnaesterac i iz teške situacije iskosa provukao loptu ispod Tima Krula za konačnih 3:1.

Ostale utakmice 19. kola na rasporedu su u subotu i nedjelju.

• Obrisan korisnik01.01.2012. u 13:14
    Liverpool je u cijeloj sezoni loše odigrao tek protiv Tottenhama... sve ostale utakmice su potpuno nadigrali protivnika, ali ih jebe efikasnost, ili izvjesni A.C. ne treba se iznenaditi ako na kraju Redsi završe na trećem mjestu i vrate se tamo gdje i pripadaju, među europsku elitu
  • Obrisan korisnik31.12.2011. u 12:16
    imam osjećaj da nije bilo gerrarda da bi to bila standardna liverpulova tekma..sami sebi zabili gol..gredu pogodili..sva sreća kapetan je ponovno tu :)
  • Obrisan korisnik31.12.2011. u 11:24
    ficho66@ ja mislim da je 18 : )
  • Obrisan korisnik31.12.2011. u 00:58
    sta rec najunivezalniji veznjak kojeg sam ja gledao uz zidana,svaka cast za majstora,nevjerojatno je da njegov svaki centarsut ima oci,pogdodi carrola u glavu i njemu ne treba 10 sansi da zabije kao liverpoolovim napadacima,1 je dovoljan za gol,bravo legendo samo nek te povrede zaobidju
  • Obrisan korisnik31.12.2011. u 00:46
    Iz nenavijačkog kuta gledam, ali napokon je došlo vrijeme da Liverpool pobijedi kod kuće. Koliko Steven Gerrard znači za Redse, to je neprocjenjivo. Jer Liverpool sa zdravim Gerrardom i onakvim napadačima je ekipa za top 4. Uskoro bi ih nekonstantno dobri Chelsea i Arsenal mogli gledati u leđa.