Tottenham propustio priliku za priključak

Ante Zovko • subota, 31.12.2011.

U kišnom Walesu Tottenham je propustio potpuno se približiti Manchester Unitedu koji je kiksao danas na Old Traffordu. Arsenal je iskoristio težak poraz Chelseaja i skočio na četvrto mjesto. Klasnićev Bolton pao je na dno Premier lige.

Tottenham je propustio priliku potpuno se približiti vodećem dvojcu iz Manchestera. Na kišnom terenu u Walesu, u Swanseaju, odigrao je 1:1 protiv agilnog domaćina. Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu, a Niko Kranjčar ju je gledao s klupe.

Spursi su otišli na poluvrijeme s vodstvom 1:0 iako su bili uglavnom podređena strana na kišovitom Liberty Stadiumu. U 44. minuti Rafael van der Vaart skreće loptu u mrežu iz blizine nakon što mu se lopta odbila od niskog ubačaja Benoita Assou-Ekotta.

Drugi dio kreće velikom prilikom Younesa Kaboula koju brani Michael Vorm. S druge odlične prilike za izjednačenje propuštaju Luke Moore i Angel Rangel. Swansea sve više prijeti, Modrić je u 81. morao izbacivati loptu s gol-linije. Na drugoj strani udarac hrvatskog veznjaka blokira Williams. Vorm zatim brani udarac Emmanuela Adebayora.

Swansea uzvraća udarac u 84. minuti preko Scotta Sinclaira. Ubačaj s desne strane skreće s originalne putanje, Brad Friedel ne uspijeva pokupiti loptu, a Sinclair gura loptu u praznu mrežu.

Chelsea je doživio pravi potop na Stamford Bridgeu. Četvrtu utakmici zaredom Bluesi nisu uspjeli pobijediti. Nakon tri remija 1:1, Aston Villa čekala je i dočekala priliku za vrijednu pobjedu 3:1.

Nakon prilično nesadržajnih 22 minute, Chelsea dobiva priliku za vodstvo s bijele točke. Richard Dunne "zakačio" je Didiera Drogbu, a reprezentativac Obale Bjelokosti zavlači loptu ispod vratara Brada Guzana.

U 28. Dunne šalje dugu loptu za Stephena Irelanda. On dodaje Charlesu N'Zogbiji, ovaj vraća, a Ireland puca, ravno u ruku Johna Terryja na gol-liniji. Ireland se nije dao smesti nego je odbijenu loptu spremio u mrežu.

Fernando Torres ušao je u drugom dijelu i nastavio festival svojih promašaja. Prvo je pogodio prečku, a onda glavom preko gola. Kazna je stigla u završnici, i to ekspresno. Stilian Petrov u 83. minuti dovršava kontru Ville za 2:1, a u 86. Ireland donosi loptu kroz sredinu, asistira Darrenu Bentu, a napadač dovršava posao. Navijači su okrenuli prst dolje Chelseaju, neki su počeli zviždati, a neki počeli napuštati stadion.

Za razliku od sugrađana iz zapadnog Londona, Topnici su na Emiratesu slavili protiv Queens Park Rangersa 1:0 i skočili na četvrtu poziciju. Robin van Persie donio je pobjedu, ali je i ostao bez izjednačenja rekorda Alana Shearera po broju postignutih pogodaka u Premier ligi u jednoj kalendarskoj godini. Bio mu je ovo 35., a engleski napadač ima ih na kontu 36.

Arsenal je prvi dio završio uz dominantniju, ali neuvjerljivu igru. Najbolju prigodu propušta Theo Walcott u 27. minuti zapucavši priliku iz snova pored stative. Luke Young u 40. rukom zaustavlja udarac Laurenta Koscielnyja.

Walcott je opet u središtu pažnje u 57. minuti. Aaron Ramsey izbacio ga je ispred gostujućeg vratara, ali engleski reprezentativac puca pored gola. Sve to popravlja Robin van Persie koji prolazi pred gol i iz prve realizira asistenciju Andreja Aršavina.

Ivan Klasnić imao je nekoliko odličnih prilika u svojih 76 minuta protiv Wolverhamptona s kojim je njegov Bolton odigrao 1:1 i ostao na dnu Premier lige. Poveli su Wanderersi fantastičnim pogotkom Sama Rickettsa s desne strane šesnasterca u suprotni kut. Bolton je satjerao goste u kut, ali jedna ukradena lopta Stevena Fletchhera na početku drugog dijela bila je dovoljna Vukovima da odnesu bod s Reeboka. Bolton je imao na kraju za čim žaliti jer je većim dijelom to bila jednosmjerna utakmica.

Sličnu priču pričat će i Fulhamovi navijači čiji su ljubimci zamalo odnijeli sva tri boda iz Norwicha. Orlando Sa doveo je Londončane u vodstvo sjajnim udarcem iz daljine u sedmoj minuti, a Fulham je propustio još niz prilika pogodivši nekoliko puta okvir gola. U trećoj minuti sudačke nadoknade sve to poništio je Simeon Jackson, glavom donijevši domaćinima bod.

Najzbudljivije je bilo na Britanniji. Ondje je Wigan poveo u 45. preko Victora Mosesa koji gađa u rašlje nakon povratne lopte. U 75. minuti kapetan gostiju Gary Caldwell dobiva izravni crveni karton zbog igranja rukom na gol-liniji. Jonathan Walters poravnava iz jedanaesterca.

U 83. pričuva Cameron Jerome preokreće rezultat u korist domaćih, no samo minutu kasnije novi šok za Stokeove navijače. Ryan Shotton skrivljuje jedanaesterac na Hugu Rodallegi. Ben Watson postavlja konačni rezultat kojim je Wigan zadržao prednost pred Blacburnom.

• Obrisan korisnik01.01.2012. u 21:02
    Tottenhamu se pruža prilika za naslov ,rezultati mu idu na ruku...Prosipaju ključne bodove...šteta... Luki nedostaje moć "vođe" u tim trenucima kada ekipu treba dodatno motivirati da "stisnu zube" zadnjih 20 min.
  • Obrisan korisnik01.01.2012. u 14:40
    Potpuno zasluženi remiji Swanseaja i Norwicha. Rekao bih da je Swansea bio bolji od Tottenhama, previše su prilika promašili. Norwich najugodnije iznenađenje lige, trebali su i oni slavit protiv Fulhama jer je njihov napad loš, a obrana šuplja. Senderos u obrani više igra rukom nego nogom.
  • Obrisan korisnik01.01.2012. u 14:38