Milan i Juve nastavili utrku

Ivor Krapac • nedjelja, 08.01.2012.

Nedjeljni poslijepodnevni dio 17. kola talijanskog prvenstva, prvog poslije božićno-novogodišnje stanke, prošao je bez većih iznenađenja. Milan i Juventus su gostujućim pobjedama ostali poravnati na vrhu ljestvice, dok im je Udinese i dalje "za petama", ove nedjelje uz pobjedu nad Cesenom na domaćem terenu...

Nedjeljno poslijepodne na travnjacima Serie A nije donijelo nijedan rezultat koji bismo mogli nazvati jako neočekivanim. Najvažnija vijest je da su Milan i Juventus došli do nova tri boda, s kojima su nastavili izjednačenu utrku na vrhu, dok je Udinese u prvoj utakmici dana s 4:1 bio jači od Cesene, s čime su zadržali priključak s vodećim dvojcem. Milan i Juve su na 37 bodova, dok Udinese ima dva boda manje.

Milan je do punog plijena došao u Bergamu, s 2:0 protiv Atalante, uz po jedan pogodak u svakom poluvremenu. U 22. minuti je iz kaznenog udarca zabio Ibrahimović, dok je u 82. pobjedu potvrdio Boateng, čime je prekinuta Atalantina serija od šest utakmica bez poraza u prvenstvu, uključujući pet remija.

Juventus je s 1:0 prošao gostovanje u Lecceu, kod momčadi s dna ljestvice. Sastavu pod trenerskim vodstvom Antonija Contea je sva tri boda na jugu Italije donio Alessandro Matri, koji je u 27. minuti odlično iskoristio iznenadnu priliku da zaigra poslije ozljede Fabija Quagliarelle. Matri je započeo utakmicu na klupi, a ušao je u 22. minuti.

Udinese je slavio rezultatski najuvjerljivije, s 4:1 protiv Cesene, ali poslije 1:1 na kraju prvog dijela, odluka na stadionu Friuli u Udinama pala je tek u drugom poluvremenu. Sve su dvojbe, pak, nestale tek nakon što je Cesena ostala s igračem manje, poslije Laurovog drugog žutog kartona u 61. minuti.

Dotad je bilo 2:1 za Udinese, uz pogotke Di Natalea (1.) i Asamoaha (54.) za domaće, a Edera (39.) za goste. S desetoricom na terenu, Cesena je popustila u završnici susreta, što su Basta (75.) i Di Natale (82.) iskoristili za povećanje prednosti trećeplasirane momčadi prvenstva.

Među ostalim rezultatima, vrijedi izdvojiti domaću pobjedu Rome nad Chievom (2:0), uz dva pogotka kapetana Francesca Tottija s bijele točke, u 34. i 78. minuti. S ta tri boda, momčad Luisa Enriquea je barem privremeno preskočila Napoli i izbila na šesto mjesto ljestvice, na kojem će sama ostati u najmanju ruku do večeras.

S tri boda minusa za Rimljanima, Napoli ima priliku za bodovno poravnanje, do kojega će doći ukoliko u posljednoj nedjeljnoj utakmici, s početkom u 20:45 sati, uzme pobjedu u Palermu.

• Obrisan korisnik09.01.2012. u 12:59
    cist penal trebao je dobit i crveni karton    vec u 2 min mogao je sudit jedan nad ibrom i u drugom poluvjemenu netko od igraca atalate je igrao rukom i open nije bio penaal  milanu protiv fiorentine su trebali sudit dva penala a nisu i tekma zavrsi 0:0i nitko nije plako i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik09.01.2012. u 12:01
    drago mi je da ste poceli o sudcima i teorijama zavjere, znaci da je milan dobar i da mu nemate vise sta prigovoriti pa ste se bacili na uvik popularne teme, sudjenje i kradje
  • soecc09.01.2012. u 10:45
    Pa na oba. Pogledaj penale koji se sviraju za milan ove godine. A juve je to dokazao već odavno.