Težak poraz Splita u Jazinama

Bernard Jurišić • nedjelja, 15.01.2012.

Košarkaši Splita doživjeli su treći prvenstveni poraz ove sezone i po treći put su na gostovanju pregaženi od svog protivnika. Sonik Puntamika razotkrila je brojne mane splitske momčadi i uvjerljivom pobjedom 71:52 zadržala vjeru u plasman u Ligu za prvaka...

Domaćini su utakmicu otvorili agresivno, serijom od 10:0, a svoj su koš sačuvali nedirnutim punih pet minuta. Splićani su promašili prvih sedam napadačkih pokušaja, a tek osmim šutem ubilježili su svoje prve poene. Puntamičani su u sedmoj minuti imali 17:4 i raznovrsnim rješenjima lako probijali obranu Žutih.

Druga četvrtina, druga priča. "Pohvatali" su se malo Splićani i na krilima Sobina i Mimice serijom od 13:0 u samo četiri minute preuzeli vodstvo (21:24). Do poluvremena rezultat je bio izjednačen, a samo četiri gostujuća igrača upisala su se u strijelce (Mimica 11, Sobin 10, Subotić 6, Markulin 5).

U trećoj četvrtini igralo se u serijama, malo na jednoj, malo na drugoj strani. Najprije je Sonik s 8:0 otišao na 40:34, pa je Split uzvratio s 9:2 za 42:43, da bi nova faza opet pripala domaćinu, koji je s 9:0 otišao na prednost od 51:43 i, pokazalo se, prelomio utakmicu. Splićani su pokušavali uzvraćati tricama, Subotić i Mimica već su ih ispalili po sedam, ali samo su dvije ušle.

Posljednja četvrtina značila je i potpuni raspad vodeće momčadi A-1 lige. Puntamičani su serijom trica izbombardirali umornu petorku Splita, a prednost je iz minute u minutu rasla preko 53:44 i 62:46 do najviših 69:50 minutu prije kraja. Digla se atmosfera u Jazinama, bilo je jasno da će mlada zadarska momčad ubilježiti još jedan veliki "skalp", a Splićani i u trećem porazu ove sezone pregaženi uvjerljivom razlikom.

Tandem Ramljak (15 poena, devet skokova) - Šarlija (10 poena, sedam skokova) bio je nezadrživ za Splićane, koji su izostankom napadačkog raspoloženja kod Mimice (16 poena, šut 5/14) i Subotića (osam poena, trica 0/8) ubacili tek mizerna 52 poena.

• Obrisan korisnik16.01.2012. u 19:19
    pikepiletina morat ćeš uskoro prominit nick. piletina neće bit "in" :) evo sad na kavi ćujem da su promjene blizu
  • pikepiletina16.01.2012. u 16:18
    oprostite Andabaku jer ne zna o čemu priča. u Jurišićevim tekstovima se može uvijek namirisati žuta ljubav, žaljenje za prošlim, trofejnim vremenima i tračak nade u bolje sutra. ovo što Split danas daje preloše je s obzirom na roster. KK Splitu trebaju pod hitno novi trener i novi direktor!
    pikepiletina
  • woogla16.01.2012. u 12:23
    a njemu vire iz vujine guzice...jedan odličan i objektivan novinar kada je riječ o kk splitu postaje jako loš subjektivan novinar
    woogla
  • Obrisan korisnik16.01.2012. u 12:02
    Mate Balota,on ne piše istinu,ja ne znam da je napisao dobar članak o Splitu,koji bilježi sjajne rezultate,unatoč besparici.Neka pljuva po Ciboni,to je klub koji je preko noći vratio 55 mil kn duga,sa kojima bi Split bio prvak Europe,a ne kao oni kanta za napucavanje u Europi:čitaj(omjer 0:16),i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik16.01.2012. u 11:14
    Jurišića sram treba bit? a zašto molim te? jer piše istinu. on barem nije ka burazin kojem su do jučer jedva patike virile iz škovrljeve i piletove guzice a sad je naglo prominija ploču. pleniglacial svaka ti se dala al ne vriđaj majmune uspoređujući ih s pilećom individuom.