Cedevita dvaput lomila Zlatorog

Edvard Burić • nedjelja, 15.01.2012.

Košarkaši Cedevite pobjedom nad Zlatorogom u Laškom napravili su još jedan korak naprijed prema Final Fouru regionalne lige. Od samog početka Zagrepčani su se nametnuli, vodili i upisali jedinu hrvatsku pobjedu u ovom kolu. Iako, početkom posljednje četvrtine nije bilo lako.

Momčad Dražena Anzulovića sigurno grabi prema završnom turniru ABA lige. U 16. kolu upisana je 13. pobjeda kojom je dodatno zacementirano drugo mjesto na tablici.

Od samog početka Cedevita je domaćem Zlatorogu jasno pokazala da će teško do bodova. Hrvatski predstavnik je nakon početnih 2:0 za domaćina preuzeo vodstvo koje nije ispuštao do posljednje četvrtine kada je Cedevita ponovno morala (s)lomiti zahuktalog domaćina.

Prvo Miro Bilan ubacuje dva slobodna bacanja, a onda Vedran Vukušić postiže sedam poena u nizu za 2:9. Cedevita pred kraj prve četvrtine ima vrlo visokih +16 (8:24). Ipak, Lapornik postiže tricu pa na semaforu poslije deset minuta igre piše 24:11. U tim trenucima izgledalo je kao da će Cedevita lako doći do rutinske pobjede.

Iako moramo naglasiti kako je u Laškom ove sezone već pao beogradski Partizan tako da je oprez uoči utakmice bio sasvim razumljiv. Domaćin je u drugoj četvrtini u jednom trenutku došao na manje od deset poena zaostatka (21:30), a s kojima se i otišlo na veliki odmor (28:38).

Ipak, ono što im nije uspjelo u prvom poluvremenu, domaćim košarkašima uspjelo je u nastavku utakmice. A to je puno veći pritisak na Cedevitu. Zlatorog se u trećoj četvrtini približio na 42:46, a na samom kraju četvrtine i na 50:53. U posljednjih deset minuta ušlo se s 55:50 za Cedevitu.

Slovenki predstavnik nakratko je ponovno osjetio slat vodstva protiv Cedevite. Nakon početnih 2:0, domaći košarkaši početkom posljednje četvrtine vodili su 56:55 i 58:57. Tada se Cedevita budi i radi nevjerojatnih 19:0 za 58:76. Utakmica je završila 83:64 za Anzulovićevu momčad.

Zagrepčane su do pobjede predvodili vrlo raspoloženi Vedran Vukušić (24 koša, šest skokova) i Miro Bilan (17 koševa, osam skokova). Pratio ih je Matjaž Smodiš s 12 poena. Kod Zlatoroga najbolji Jure Škifić s 14 koševa i pet skokova.

Cedevita je pobjedom barem malo isprala gorak okus poslije poraza ostala dva hrvatska predstavnika i to u produžecima. Sada ekipa iz Doma sportova ima dvije pobjede više od prvih pratitelja, Partizana i Budućnosti. Final Four je svakim kolom sve bliži...