Vladović zabijao i razigravao

Iz Širokog Brijega: Ivana Karačić • nedjelja, 15.01.2012.

Košarkaši Širokog WWina ostvarili su od početka godine treću pobjedu zaredom, ukupno osmu u ABA ligi i čak šestu u odmjeravanju snaga sa slovenskim klubovima. Nakon Heliosa, pobijedili su i Krku, a igrom u drugome poluvremenu oduševili su 2.500 gledatelja na tribinama dvorane na Pecari.

Kad je Široki već u trećoj minuti poveo rezultatom 9:0 uz odlični ulazak u igru Frana Pilepića i Ivana Ramljaka, te kad je Jakov Vladović u sedmoj minuti poentirao za deset poena viška (21:11), činilo se da će prvak BiH lako do nove pobjede. No, gosti se nisu predali. Do kraja prve četvrtine održali su se na minusu od četiri poena (23:19), a na kraju prvoga poluvremena primaknuli se na 36:35.

Na početku drugoga poluvremena Afik Haim Nissim je pogodio za prvo vodstvo Krke na utakmici, 36:37. No, kratko je trajala prednost gostiju. Vrlo brzo domaćin je okrenuo rezultat, a u 24. minuti Vladović je pogodio tricu za 43:37. Široki je igrao čvrsto u obrani, gosti su u napadu jednostavno bacali lopte u aut. Posljedica takve slike na terenu je prednost Širokog na kraju treće četvrtine od 57:48.

Zadnjih deset minuta širokobriješka momčad odigrala je opet lepršavo i za rezultat, ali i za dušu svojih vatrenih navijača koji su ih naprosto nosili prema pobjedi. Dalibor Peršić je u 34. minuti donio prednost od 20 poena (70:55), a onda u sljedećem napadu pogodio tricu za 73:50. Do kraja utakmice pitanje je bilo samo s koliko poena razlike će Široki dobiti utakmicu. Završilo je 81:61.

"Prvo poluvrijeme bili smo malo uspavani, poveli smo brzo s desetak razlike i pomislili da će biti lako, pa svojim pogreškama goste vratili u igru. Drugo poluvrijeme nismo razmišljali o semaforu i rezultatu već o obrani. Sveli smo ih na 25 poena. Publika nas je fantastično nosila", rekao je trener Širokog Ivan Velić, dok je trener Krke Aleksandar Sekulić kazao: "Znali smo da Široki igra kod kuće s mnogo energije i da se hrani tom energijom. Prvo poluvrijeme odigrali smo pametno u napadu i to nam je donijelo neki rezultat. No, u drugom dijelu Široki nas je svojom agresijom uveo u pravu konfuziju. Izgubili smo puno lopti. U zadnjoj četvrtini izgubili smo glavu."

Zanimljivo je da su gosti imali samo dvojicu igrača s dvoznamenkastim brojem poena, Lalića (11) i Hansbrougha (10), dok je Široki imao dvojicu igrača s "double-double" učinkom, Vladovića (17 poena i 12 asistencija) i Ramljaka (14 poena, 10 skokova). Najbolji je ipak bio Jakov Vladović sa 17 poena, 12 asistencija , četiri osvojene lopte i tri skoka. Kod Krke je najbolji bio bivši Cibonin centar Jure Lalić s 11 poena i devet skokova.