Kronologija: Hrvatska - Island

Ivana Strahija, Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 16.01.2012.

Hrvatska rukometna reprezentacija od 20.10 počinje svoj put na Euru 2012. Prvi je protivnik najteži u grupi, reprezentacija Islanda, a tekstualni prijenos zbivanja na parketu u Vršcu možete pratiti uživo putem Sportneta.

31:29 HRVATSKA POBJEĐUJE! Zadnji hrvatski gol postigao je Štrlek, svoj osmi, a na pogodak Hallgrímssona se više nitko nije obazirao!

60' 30:28 Čupić pogađa!!!!!!!!

60' Balić je izborio penal!

59' Bravo Mirko! Hrvatska ima napad za +2!

58' 29:28 BUNTIĆ!

57' Promašuje Palmarsson! Hrvatska može na +1!

56' 28:28 Igra se gol za gol, izjednačuje Štrlek.

54' 26:27 Buntić je mogao zaraditi titulu igrača utakmice, no Gustavsson zaustavlja njegov šut. Olafsson s druge strane pogađa.

53' 26:26 Buntić pogađa za izjednačenje, no opet nas sljeduje isključenje, ovaj puta na odmor ide Gojun. ALI! Alilović brani šut Palmarssona! Bravo Mirko, idemo Hrvatska!

52' I Gustavsson brani sedmerac Čupića.

51' Sreća ne prati Hrvate, isključen je Kopljar. No, Alilović je odličan i brani sedmerac!

51' 25:26 Buntić i Štrlek smanjili su na -1.

48' 23:25 Islandu je dosta samo jedan igrač više za dva gola.

46' 23:23 Hrvati su u situaciji 6 na 4 uspjeli tek izjednačiti. Nakon što su se oba Islanđana vratila na teren, isključen je Balić.

44' 22:23 Nakon gola Palmarssona isključen je Svavarson, a onda i Petersson! Hrvatska ima dva igrača više i to mora iskoristiti.

42' 22:22 Vorija su suci zaustavili u napadu, a s druge strane brzo je pogodio Sigurdsson. No, tu je Čupić, koji je Gustavssona svladao sa sedam metara.

40' 21:21 Ubrzalo se postizanje pogodaka, a Vori i Lacković drže Hrvatsku u igri. Palmarsson ne zna nadmudriti Alilovića, Hrvatska ima priliku za vodstvo!

39' 19:20 Sigurdssona hrvatska obrana ne zna zaustaviti, Island je opet u prednosti, a da ne bude još veća pobrinuo se sjajni Alilović, njegova 10. obrana.

37' 19:19 Kad ne ide nikome, ide Buntiću, zahvaljujući odličnoj obrani Alilovića.

36' 17:19 Petersson pogađa, Duvnjak šalje loptu pored vratnice, a Atlason tih problema nema.

34' 17:17 Zna i Čupić sa sedam metara.

33' 16:17 Pogađa Petersson, ali i Lacković. Island je potom izborio penal, a Sigurdsson realizirao i treći sedmerac.

31' 15:15 Čupić pogađa sa sedam metara za dobar uvod u drugi dio.

Evo malo statistike. Alilović je na 36% obrana (8/22), Gustavsson je na 30% (6/20). Od strijelaca, Duvnjak i Lacković imaju 3/4, Štrlek je stopostotan s 4/4, Kopljar 1/2, a Vori 2/3. Čupić je pogodio jednom od dva šuta, dok Balić i Buntić nisu realizirali svoje šuteve. Kod Islanda, Sigurdsson je na 4/4, Svavarsson na 2/2, kao i Olafsson. Hallgrimsson ima 1/3, Atlason 3/5, a "razvikani" Palmarsson svega 2/7.

kraj prvog dijela Atlasson je zapucao zadnju loptu, pa se na odmor ide s 14:15.

30' 14:15 Opet neugodni Sigurdsson, ali uzvraća Duvnjak, koji odmah potom završava na podu, nadajmo se da ozljede nema. 20 sekundi do kraja time out je zatražio Gudmundur Gudmundsson.

27' 13:14 Sedmerac je realizirao Sigurdsson, a Hrvati su na parketu s igračem manje, isključen je Štrlek. Izlazi Kopljar, ulazi Buntić.

26' 13:13 Čupić zna i može sa sedam metara! Još samo jedan za izjednačenje - njega u brzoj kontri zabija Štrlek.

25' 11:13 Sigurdsson pronalazi rupu u Alilovićevoj mreži, ali Lacković je spreman za pogodak.

24' 10:12 Kopljar prekida hrvatsku sušu.

24' 9:12 Atlasson zabija svoj treći gol, a to što imaju igrača manje Islanđane ne smeta. Alilović je prije toga obranio sedmi šut, ali to baš ne pomaže njegovim suigračima. U brzi napad pokušava otići Čupić, islandski golman ga zaustavlja, kao i Duvnjaka odmah potom. Štete veće nema, jer je Alilović opet obranio.

21' 9:11 Drugo isključenje Jakobssona, opet Hrvati odmah koriste za smanjenje zasotatka.

20' 8:11 Goluža je morao zatražiti time-out, nakon gola Hallgrímssona.

19' 8:10 Uz pogodak sa sedam metara Sigurdssona Island ostaje na +2.

18' 8:9 Vori iz drugog pokušaja svladava Gustavssona.

17' 7:9 Duvnjak izlazi, ulazi Balić. Njegov prvi šut brani Gustavsson, a s druge strane zabija Svavarsson.

16' 7:8 Palmarsson piše još jedan pogodak, a u napadu s druge strane njemački suci zaustavljaju Hrvate. Island opet ima priliku za +2, ali Gunarsson nije bolji od Alilovića.

13' 7:7 Alilović brani, potom blok zaustavlja put Halgrimsona, a onda Alilović opet brani. Štrlek brzo zabija za izjednačenje.

12' 6:7 Isključenje Jakobsona odmah koristi Štrlek.

11' 5:7 Dugo su Islanđani gradili napad, Hrvatska je imala dobar blok, no nije ga uspjela iskoristiti za kontranapad, da bi Atlason opet odveo Island na +1. Odmah potom odlična obrana Islanda od hrvatskog napada i +2 uz realizaciju Svavarssona.

9' 5:5 Što nije uspio ranije, Palmarsson uspijeva minutu kasnije.

8' 5:4 Alilović brani šut Palmarssona, a u brzom kontranapadu Vori vraća Hrvate u vodstvo.

5' 4:4 Atlason je Island doveo do prve prednosti, nakon što je zaustavljen napad Hrvatske, no na drugoj strani uzvraća Duvnjak.

3' 2:2: I dalje se igra pogodak za pogodak, zabio je Olafsson.

2' 2:1: Nakon Peterssona uspješan je i Čupić.

1' 1:0: Prvi pogodak za Hrvatsku postigao je Domagoj Duvnjak.

Sve je spremno za početak susreta, prvi napad ima Hrvatska. Goluža je na vrata postavio Alilovića, a na parket Čupića, Kopljara, Duvnjaka, Lackovića, Štrleka i Vorija.

U dvorani u Vršcu upravo svira hrvatska himna. Sudački par dolazi iz Njemačke - Lars Geipel i Marcus Helbig.

Nakon što je prve bodove u Skupini D upisala Norveška isto će za nekoliko trenutaka pokušati ostvariti Hrvatska, odnosno Island. Igrači polako izlaze na teren.

Odlična vijest je da će i Balić igrati ukoliko bude trebalo, glase posljenje vijesti iz Vršca.

Utakmica u Vršcu počinje 10 minuta nakon 20 sati.

• Obrisan korisnik16.01.2012. u 21:51
    I ne zaboravite da je ovaj Island sigurno jači i kvalitetnij od Švedske ili Poljske,a malo slabij od Španjoslke!!Možemo mi i moramo još puno bolje!
  • filipzok16.01.2012. u 21:51
    IDEMO DALJE
    filipzok
  • Obrisan korisnik16.01.2012. u 21:50
    Mirko je danas branio kao Omeyer ili Šterbik,a to su 2 najbolja svj.golmana danas ili nekad davno Lavrov,Mats Ollson,Svensson,Bašić i Perić!Sve čestitke našim,Island je i u Ateni prvi pao,pa neka se ponovi povijest!!
  • mumlek2016.01.2012. u 21:49
    na kraju odlicna odbrana, zasto ne ranije mirko je na svu srecu proradio u zadnjih 10 min buntic iznenadjujuce dobro, nadam se da je goluza skuzio da kopljar nije za prvu postavu l balic sjajan u onih par minuta, ali najbolji danas strlek najlosiji daleko vori i kopljar, a ni cupic osim sedmeraca... [više na forumu]