Espanyol se spasio protiv trećeligaša

Ante Dubravac • utorak, 17.01.2012.

U prvoj utakmici četvrtfinala španjolskog Kupa kralja nogometaši Espanyola su na svom terenu dočekali Mirandes. Slavili su domaćini iako puno teže od očekivanog.

Najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela Kupa kralja sasvim sigurno su nogometaši Mirandesa koji su u osmini finala nakon dvije utakmice bili bolji od Racing Santandera. S druge strane Espanyol je četvrtfinale izborio izbacivši Cordobu.

Da se ni protiv Espanyola ne misle olako predati gosti su pokazali u 27. minuti kada nakon golmanovog ispucavanja uz malo sreće lopta dolazi do Alaina Arroya koji zabija za neočekivano vodstvo. Unatoč dominaciji domaćini bio je to ujedno i rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Novi šok na stadionu Cornella-El Prat gledatelji su doživjeli u 78. minuti kada veliku pogrešku domaće obrane koristi Pablo Infante te prekrasnim lobom povisuje na velikih 2:0. Međutim u samo četiri minute domaćini rade fantastičan preokret koji im ipak omogućava mirniji odlazak na uzvrat.

Prvo u 85. minuti Vladimir Weiss smanjuje na 2:1 da bi samo dvije minute kasnije Romaric lijepo prošao po lijevoj strani te asistirao Ruiu Fonteu koji zabija za 2:2. Potpunu zbunjenost koja je u tim trenucima vladala u redovima trećeligaša u 89. minuti koristi Joan Verdu i postavlja konačnih 3:2.

Uzvratni susret ovih protivnika na rasporedu je 24. siječnja s početkom u 21 sat.

• Obrisan korisnik18.01.2012. u 14:57
    Real-Malaga u kupu... 0 2 na poluvremenu a na kraju 3 2...... onda osasuna barca isto prijelaz bio...sad espanyol ...sta je sljedece?  btw hvala na parama Espanyol :D
  • Obrisan korisnik18.01.2012. u 08:38
    Sramota, velika sramota u spanskog fudbala, u kasnije vreme pocneli su da mjestaju utakmice.. :) c c c
  • Obrisan korisnik18.01.2012. u 01:22
    Kažu zli jezici da je ovo jebeno namješteno :)
  • Obrisan korisnik18.01.2012. u 01:16
    bome je sapsio i moj listić,bio je već u smeću kod 2-0 u 80.minuti :D
  • Obrisan korisnik18.01.2012. u 00:43
    e nakon sto sam ovo prosa, moga bi i dignut stogod na kladi ako se poklopi nba....