Kronologija: Hrvatska - Norveška

Bernard Jurišić • petak, 20.01.2012.

Hrvatska rukometna reprezentacija ostvarila je i treću pobjedu na Europskom prvenstvu i s maksimalna četiri boda ide u drugi krug. Vrlo dobrom partijom Hrvatska je uvjerljivo pobijedila Norvešku 26:20...

60' Završen je susret, Hrvatska je odigrala odličnu utakmicu, pobijedila Norvešku 26:20 i u drugi krug prenosi maksimalna četiri boda!

60' 26:20 Pogodio je Bjornsen s krila.

59' 26:19 Uzvratio je Klev.

59' 26:18 Buntić je dovršio finu akciju Hrvatske, najveća prednost večeras i napokon miran završetak.

58' Horvat je isključen.

57' 25:18 Ninčević je preuzeo sedmerce od Čupića, ali ni on nije bio ništa manje precizan.

57' Isključen je Lund, Norvežani su s dva igrača manje, imamo i sedmerac.

56' 24:18 Horvat je zapečatio norvešku sudbinu večeras.

56' I Norvežani su zaradili isključenje zbog tehničke pogreške pri izmjeni.

54' Musa je isključen.

53' 23:18 Nastavio je Čupić neumoljivo sa sedam metara.

53' 22:18 Tvedten je presjekao jedu loptu u našem napadu, tri pogotka smo primili s igračem više!

52' 22:17 I Lund je kaznio naše malo opuštanje.

52' 22:16 Pogodio je Mamelund "iz ruke".

51' Rambo je zaradio isključenje.

50' 22:15 I Bičanić je probušio Erevika, nije norveški vratar više tako nesavladiv.

49' 21:15 Buntić se došuljao na crtu, dobio pravovremenu loptu i opet vratio na šest razlike.

47' 20:15 Čupić i dalje zabija sedmerce.

47' 19:15 Tvedten je zabio iz "cepelina".

46' 19:14 Buntić pogađa za plus pet.

46' Isključen je Mamelund, opet imamo prigodu s igračem više dodatno se odvojiti.

45' 18:14 Lijepa pirueta i pogodak Jensena na crti.

43' 18:13 Mamelund je pogodio dalji kut snažnim udarcem.

42' 18:12 Čupić je i dalje maksimalan iz sedmeraca, vratili smo se sad mi serijom 3:0 opet na šest razlike.

40' 17:12 I Buntić se upisao u listu strijelaca!

38' 16:12 Tko će prekinuti naše napadačke probleme ako ne Ivano Balić? Sve je napravio sam, pirueta i pogodak za četiri razlike.

38' 15:12 Lund je zakucao loptu pod gredu, Norvežani su se serijom od 3:0 vratili u utakmicu. Imamo problema u napadu.

36' 15:11 Tvedten je realizirao kontru.

36' 15:10 Myrhol je zabio jedan od rijetkih norveških pogodaka sa crte.

35' Još je jednom Erevik spasio Norvežane, nismo pogodili s igračem više.

34' Čuje se napokon i naša navijačka pjesma u Vršcu, ima danas nešto više naših. Pomažu i Slovenci, ali iz čisto privatnih razloga. I njima, naime, treba naša pobjeda.

33' Isključen je Klev, s igračem više mogli bismo otići na još uvjerljiviju razliku.

33' 15:9 Lacković je namjestio ciljnik, još jedna bomba za šest razlike!

32' 14:9 Bomba Lackovića!

32' 13:9 Mamelund je zabio "s poda" kad su suci već digli ruke za pasivan napad.

31' Počelo je drugo poluvrijeme.

Završeno je prvo poluvrijeme, Hrvatska ima prednost od pet pogodaka i jako dobro izgleda na terenu. Obrana nam je čvrsta kao kamen, ono što prođe pokupi Alilović, a to što nemamo puno veću prednost zaslužan je sjajni norveški vratar Erevik koji je u prvom dijelu ubilježio čak 12 obrana, od čega više od pola u situacijama jedan na jedan. No, ni Alilović nije zaostao, devet obrana imao je naš prvi vratar, nadajmo se da će i u nastavku biti jednako uspješan.

30' 13:8 Horvat se zabio kao šilo i sa sirenom pogodio za ugodnu prednost na poluvremenu!

30' 12:8 Tvedten je smanjio 15 sekunda prije poluvremena.

29' 12:7 Mamelund je realizirao sedmerac.

28' 12:6 Ninčević iz kontre, našli su naši konačno lijek za Erevika.

27' 11:6 Duvnjak je pogodio sa crte, otišli smo napokon na pet razlike!

27' Gledamo sjajnog Erevika, ali ne smijemo zaboraviti ni Alilovića. I on je već na devet obrana, ovo je večer briljantnih vratara.

26' 10:6 Kopljar je istrčao polukontru i zabio u bliži kut.

25' Strašno je što nam u kontrama radi Erevik.

23' 9:6 Mamelund je zabio prvi "lagani" pogodak za Norvešku.

23' 9:5 Horvat je zabio kontru, opet imamo četiri razlike! Obrana Hrvatske je uistinu sjajna, Norvežani nemaju ideju kako to probiti, a da nije Erevika na njihovim vratima Hrvatska bi bez pretjerivanja imala možda i dvoznamenkastu prednost.

22' 8:5 Nakon odlične obrane Alilovića, Lacković zabija u bliži kut.

20' 7:5 Mamelund je realizirao sedmerac.

19' 7:4 Klev se dignuo i zabio s igračem manje.

19' Ušao je Vuković u obranu po prvi put na ovom natjecanju.

19' 7:3 Alilović je skinuo norveški napad, a Štrlek u kontri zabio za konačno osjetniju prednost.

18' 6:3 Čupić je i treći put siguran iz sedmerca.

18' Sedmerac za Hrvatsku i isključenje Korena.

16' Nevjerojatno je što je u prvoj četvrtini utakmice skinuo Erevik, već je na devet obrana, ali od tih devet šest je bilo zicera jedan na jedan. Obrana Hrvatske je odlična, ali napad to zbog sjajnog norveškog vratara nije uspio materijalizirati.

15' 5:3 Balić je uspio konačno nadmudriti Erevika.

15' Čuda radi norveški vratar, skinuo je još jednu kontru Hrvatske.

14' 4:3 Vori je zabio sa crte, ali poništili su to suci i vratili na sedam metara, a od tamo je Čupić siguran.

13' 3:3 Tvedtenu je Alilović obranio sedmerac, ali otpadak je norveški igrač spremio u mrežu.

12' 3:2 Rambo je zabio u bliži kut.

11' Šesta obrana Erevika!

11' Mamelund je prvi isključeni Norvežanin, uspjeli smo se obraniti s igračem manje, sad ćemo minutu biti izjednačeni, a zatim će Hrvatska minutu imati igrača više.

10' Erevik je zaustavio još jednu kontru Čupiću.

9' Duvnjak je zaslužio prvo isključenje na utakmici.

9' 3:1 Štrlek je realizirao kontru.

8' Čini se da je norveški vratar Erevik raspoložen, obranio je nekoliko teških lopti našima.

8' 2:1 Myrhol postiže prvi pogodak za Norvešku.

7' Imala je Hrvatska tri zicera, ali nismo ih realizirali. Mogli smo puno uvjerljivije voditi.

6' Čvrsta je hrvatska obrana, šest norveških napada u nizu hrvatska je obrana onemogućila. Još je Norveška bez pogotka.

5' 2:0 Štrlek nakon Čupića, oba naša krila su otvorila utakmicu pogotkom.

4' Tri napada Norveške smo obranili, Čupić je na drugoj strani promašio zicer.

3' 1:0 Čupić je realizirao prvi sedmerac!

1' Počeo je susret, sretno Hrvatska!

Pravdu će dijeliti rumunjski sudački tandem Din - Dinu.

Reprezentacije su izašle na teren, slijede himne i početak utakmice.

Dvije pobjede protiv Islanda i Slovenije dovele su nas u situaciju da bismo trećom pobjedom prenijeli maksimalna četiri boda u drugi krug, što bi značajno olakšalo put prema polufinalu.

Dobar dan dragi Sportnetovci, dobrodošli na tekstualni prijenos treće utakmice hrvatske rukometne reprezentacije na EP U Srbiji. Večeras je protivnik momčadi Slavka Goluže Norveška.

• Obrisan korisnik20.01.2012. u 21:01
    Golmanu slomit noge,i rutinski dobijamo!
  • Obrisan korisnik20.01.2012. u 20:58
    Ma imali smo najmanje 5 kontri,to je super,samo što je loše da nismo toliko šansi iskoristili,odnosno ovaj njihov golman je poludio!!