Vodeni sportovi

Srbija impresivno razbila Rumunjsku

Matej Milanović • subota, 21.01.2012.

Nakon uvjerljive pobjede nad Hrvatskom, na europskom vaterpolskom prvenstvu, Srbi su nastavili pohod prema novom zlatu potpuno razbivši Rumunje, koji su prvi put zabili tek u trećoj četvrtini.

SRBIJA - RUMUNJSKA 14:5 (3:0, 4:0, 3:1, 4:4)

Europsko prvenstvo, Eindhoven, Skupina B, 4. kolo:

Srbija: Soro, Šaponjić 1, Gocić 1, V. Udovičić 2, Ćuk 1, Pijetlović 4, Nikić 1, Aleksić, Rađen 1, Filipović, Prlainović 3, S. Mitrović, B. Mitrović, Izbornik: D. Udovičić

Rumunjska: Stoenescu, Radu 1, Negrean, Diaconu 2, Iosep 2, Busila, Matei, Chioveanu, Goanta, Georgescu, Ghiban, Kadar, Dragusin, Izbornik: Kovacs

Suci: Taylan (Turska), Koryzna (Poljska)

U četvrtom kolu skupine B na europskom vaterpolskom prvenstvu Srbija je zaigrala protiv Rumunjske. Srbi su u susret ušli s tri pobjede, a Rumunji s tri poraza. Razlika u kvaliteti bila je evidentna već na poluvremenu. Nakon osam minuta Srbija je vodila 3:0, a do polovice dvoboja bilo je i nevjerojatnih 7:0.

Početak treće četvrtine donijelo je i 8:0 Srbije, a prvi gol Rumunja stigao je nakon čak 17 minuta igre, kada je Diaconu zatresao protivničku mrežu. Ipak, do kraja dionice je Srbija uspjela povećati vodstvo i u posljednjih osam minuta ući s rezultatom 10:1.

Zadnja četvrtina otvorena je golom Šaponjića za +10. Nakon toga stiglo je opuštanje Srbije i Rumunjska je uspjela postići koji pogodak i spriječiti da završni rezultat donese dvoznamenkasti minus. U uvjerljivoj pobjedi od 14:5 najbolji je kod Srba bio Duško Pijetlović sa četiri zgoditka, a tri ih je dodao Andrija Prlainović. Srbija će u ponedjeljak igrati s Crnom Gorom za potvrdu prvog mjesta u skupini B i direktan ulazak u polufinale. Rumunjska će pak ući u borbu za plasman od sedmog do 12. mjesta.