Vodeni sportovi

Crna Gora blizu četvrtfinala

Vedran Filipović • subota, 21.01.2012.

U vrlo izjednačenoj utakmici Europskog vaterpolskog prvenstva u Eindhovenu Crna Gora je s remijem protiv Španjolaca došla blizu plasmana u četvrtfinale...

CRNA GORA - ŠPANJOLSKA 10:10 (1:2, 4:3, 3:3, 2:2)

Crna Gora: Radić, Brguljan, Pasković 1, Petrović, Klikovac, Radović 1, M. Janović, N. Janović 4, Ivović 1, Zloković 3, Gojković, Jokić, Šćepanović

Španjolska: Aguilar, M. Garcia, Mallarach 1, Sziranyi, Molina 3, Minguell, Gallego, Espanol 4, Valles, Perrone 2, Perez, x. Garcia, Lopez

Đetići su dobro otvorili susret, Boris Zloković zabio je dva gola te rano gurnuo svoju momčad u prednost. Ipak, razigrao se Espanol te s tri uzastopna pogotka vratio uteg na španjolsku stranu vage.

Druga četvrtina donijela je novu individualnu seriju, ovoga puta protagonist je bio Nikola Janović koji je s dva zgoditka vratio prednost izabranicima Ranka Perovića, no Molina i Mallarach su se potrudili da se na poluvrijeme otiđe s egalom (5:5).

Po tri pogotka su pala sa svake strane i u trećem dijelu igre, Radović i dvaput Janović poentirali su za Crnu Goru dok su lopte iza Radića slali ponovno Espanol s pet metara te Perrone i Molina.

Pasković je nakon jednog gola obiju momčadi doveo Crnogorce u vodstvo od 10:9, no vaterpolisti s Pirinejskog polutoka izjednačili su tri minute prije kraja preko Perronea. Do kraja se mreže nisu tresle iako su obje momčadi imale po jednog igrača više.

Najefikasniji je kod Španjolaca bio Espanol s četiri pogotka koliko je zabio i Nikola Janović s druge strane.