Vodeni sportovi

Superiorna izvedba Talijana

Tea Lokas • subota, 21.01.2012.

Italija je u četvrtom kolu Europskog prvenstva u Eindhovenu svladala Makedoniju s visokih 15:5 i sada očekuje Grčku koju mora nadvladati za drugo mjesto u skupini...

Makedonija - Italija 5:15 (2:3, 1:2, 1:5, 1:5)

EP Eindhoven, bazen "Pieter van den Hoogenband"
Četvrto kolo, skupina A

Makedonija: Perčinić, Računica, Vuksanović, Mišić 1, Kalinić, Krečković, Ivović, Dimovski 1, Randžić 1, Petrović 1, Letica 1, Benić, Milanović
Izbornik: Gočanin

Italija: Pastorino, Perez 1, Gitto 2, Figlioli 4, Giorgetti 1, Felugo 3, Figari, Gallo 1, Presciutti 2, Fiorentini, Aicardi 1, Lapenna, Volarević
Izbornik: Campagna

Suci: Marijo Brguljan (Crna Gora), Nenad Periš (Hrvatska)

Najuvjerljiviji poraz za Makedonce došao je od strane Talijana u četvrtom kolu prve faze natjecanja u Eindhovenu.

U prvom dijelu susreta Makedonija se održavala na životu golovima Randžića, Mišića i Petrovića, no nakon poluvremena bio je to pravi potop za ekipu izbornika Igora Gočanina.

U trećoj četvrtini uspješan je bio jedino Letica za Makedonce, dok su Talijani redom zabijali, dvaput uz realizaciju igrača više, dvaput bez te privilegije te jednom s linije peterca.

Slična dominantna igra Talijana ponovila se i u posljednjih osam minuta, a pozitivan učinak za Makedonce u tom periodu imao je jedino Dimovski, pogodivši za konačnih 15:5.

Najbolji pojedinac na utakmici bio je Pietro Figlioli upisavši četiri pogotka za svoju momčad, a u stopu ga je slijedio suigrač Felugo s tri. Što se tiče učinka vratara tu je solidan bio Perčinić s deset obrana, a za Talijane je šest puta obranio Giacomo Pastorino, uz dvije obrane drugog vratara, Rovinjanina Gorana Volarevića.