Real razbijen usred Madrida

Marko Domljanović • srijeda, 25.01.2012.

Fantastična prva četvrtina gostiju iz Siene usmjerila je madridski Real prema ponoru kakvom se malo tko nadao. Domaćini su ravnopravan protivnik bili samo u prve tri minute, a tada ih je Montepaschi predvođen odličnim McCalebbom jednostavno otpuhao s terena ne dozvolivši im više povratak u susret. Gosti su slavili s 88:69.

Početak utakmice nije nipošto dao naslutiti koliko će problema domaćini imati s Montepaschijem jer je Real tricom Carrolla na isteku treće minute poveo sa 8:6. Međutim, tada kreće velika serija Talijana koji na krilima McCalebba i Mossa postižu čak 14 uzastopnih koševa. Niz su prekinuli Carroll i Tomić, ali to goste nije pokolebalo i prva četvrtina završava sa ogromnih 15:31.

Drugih deset minuta tricom otvara Moss, a polaganjem Rakočevića Montepaschi dolazi do najvećih 20:40 u 14. minuti. Španjolci se nakon toga uspijevaju malo pribrati i svesti svoj zaostatak u koliko-toliko prihvatljive okvire jer u posljednjem napadu Singler postavlja 34:47, a s tim se rezultatom odlazi i na odmor.

Treća četvrtina otvorena je košem Pociusa koji još malo približava domaćine, ali Talijani ekspresno odgovaraju serijom od 10:0 i opet odlaze na 20 koševa viška - 36:56. Odličnom McCalebbu pridružio se Thornton, a malo kasnije i Lavrinovič zahvaljujući kojima gosti drže utakmicu pod potpunom kontrolom i mirno privode četvrtinu kraju. S druge se strane trudio Reyes, ali on je dosta šuteva i promašio pa to sve skupa nije bilo dovoljno za nešto više od 48:65 uoči posljednjih deset minuta.

Lavrinovič početkom četvrte dionice odmah tricom još jednom dovodi momčad iz Siene do prednosti od 20 koševa, ali domaćini nakon toga koriste protivničko opuštanje i primiču se na 60:70. Neko vrijeme nakon toga nije bilo koševa, a tada sve u svoje ruke opet uzima fantastični McCalebb i sa četiri poena otklanja svaku sumnju. Real se tada potpuno raspao i gosti tricama Zisisa i Andersena dolaze do najveće prednosti od 67:88, a priču košem zaključuje Pocius, spustivši barem tako razliku ispod 20 koševa.

Prva violina gostiju, Bo McCalebb, upisao je 25 koševa uz šut iz igre 10/12, a odlično mu je sekundirao Lavrinovič sa 16 koševa. Kod domaćih je prvi strijelac bio Reyes sa 17 koševa i čak 15 dohvaćenih lopti, a odmah uz njega bio je Carroll sa 12 koševa i pet skokova. Ante Tomić nije imao svoju večer ubacivši samo četiri koša uz prilično slab šut za dvicu (1/7), ali je upisao šest skokova.