Gosti iz Kazana pokorili Atenu

Vedran Filipović • četvrtak, 26.01.2012.

Košarkaši ruskog Unicsa iz Kazana ostvarili su veliku pobjedu na vrućem atenskom parketu u skupini G, a predvodio ih je Amerikanac s bosansko-hercegovačkom putovnicom Henry Domercant.

Unics je iznenađujuće slavio na gostovanju kod Panathinaikosa, no utakmica nije krenula po njihovim željama. Diamantidis je tricom iz kontre postavio 12:6 sredinom prve četvrtine, prednost se održala do kraja iste kada je Wilkinson zabio sa sirenom za 22:17.

Ipak, nakon malog odmora gosti rade seriju 13:4 koju pogotkom završava McCarty. Obradovićevi puleni predvođeni sjajnim navijačima dižu se iz letargije, Logan i Smith vraćaju minimalnu prednost na odmoru (42:41).

Do 49:49 rezultat se držao u egalu, no tada su Rusi prebacili u brzinu više. Košem Veremeenka došli su do svoje najveće prednost (53:58), a Domercant i Savrašenko pri kraju treće četvrtine dižu na +7 (56:63). Panathinaikos je imao velikih problema s šutom u tim trenucima.

Nakon dvije minute praznog hoda u posljednjih deset minuta, Domercant je razbio monotoniju tricom za prvo dvoznamenkastu vodstvo Unicsa koje nisu ispustili do kraja susreta. Došli su gosti do "minus pet", no dalje nisu mogli i bilo je vrlo zanimljivo gledati kako Rusi kontroliraju zbivanja na užarenom parketu OAKA Arene sve do konačnih 83:89.

Domercant je na koncu završio s 21 poenom i pet skokova, Lyday je dodao 16, a Veremeenko 15 dok je kod Grka najbolji bio Diamantidis s 14 koševa, sedam skokova i četiri asistencije.