Bogdanović i Ukić za prvi trijumf

Simon Maljevac • srijeda, 25.01.2012.

Prva utakmica drugog kola skupine G TOP 16 pripala je Fenerbahčeu, koji je u napetoj završnici svladao Armani Milano 65:63. Talijanska momčad imala je šut za pobjedu, no Fotsis je promašio tricu i pobjedu uručio Spahijinom sastavu.

Nakon šokantnog poraza protiv ruskog Unicsa u prvom kolu drugog dijela Eurolige, momčad Fenerbahčea upisala je domaću pobjedu protiv Armani Milana 65:63. Najzaslužniji za pobjedu momčadi Nevena Spahije bio je hrvatski dvojac Roko Ukić i Bojan Bogdanović, a dobro im je asistirao i Marko Tomas.

Momčadi su u otvaranju utakmice imale velike probleme u ofenzivnom dijelu, tako da su u prvih deset minuta postigle mali broj poena. Najraspoloženiji igrač Fenerbahčea u uvodnom dijelu bio je Ukić s četiri poena, a Bogdanović je s linije slobodnih bacanja domaćinima donio vodstvo 12:10 na kraju prve četvrtine.

Bogdanović je s efikasnom igrom nastavio i u narednim minutama. Fenerbahče je zahvaljujući njegovim poenima u 12. minuti poveo 18:15, no Rocca i Nicholas su držali korak s domaćom momčadi, a Fotsis je Armani Milano doveo do vodstva 27:28. Ukić ipak pola minuta prije kraja prvog poluvremena tricom donosi vodstvo domaćinima 30:28 i momčadi su tim rezultatom otišle na glavni odmor.

Domaćini su držali vodstvo i u trećoj dionici. Tomas i Ukić doveli su Fenerbahče do 34:29, a u 27. minuti Bogdanović je zakucao za +6 (42:36). Seriju domaćina nastavio je Türkcan s linije slobodnih bacanja za visokih osam poena prednosti, no Armani Milano u posljednjoj minuti treće četvrtine preko Fotsisa i Nicholasa smanjuje na 46:43.

Na početku posljednje četvrtine Spahija je dobio još dva važna aduta na parketu. Preldžić i Peker su povisili na 58:50, no gosti se nisu predavali i poenima Rocce došli su dvije i pol minute prije kraja na 60:56. Ukić je minutu prije kraja povisio na 64:58, a 39 sekundi prije kraja pogodio je slobodno bacanje za 65:60, međutim Cook je 28 sekundi prije kraja tricom smanjio prednost Fenerbahčea na samo dva poena. Talijanska momčad je u posljednjim sekundama došla do šuta za pobjedu, ali Fotsis je promašio tricu za pobjedu i Fenerbahče je konačnim rezultatom 65:63 došao do prve pobjede u TOP 16.

Najefikasniji u redovima Unicsa bili su Bojan Bogdanović sa 17 poena te Roko Ukić sa 16 poena i šest skokova, dok je Marko Tomas u statistiku upisao osam poena i tri skoka. Kod Armani Milana su Antonis Fotsis i Mason Rocca postigli po 16 poena, a Leon Radošević je cijelu utakmicu proveo na klupi.

• Obrisan korisnik26.01.2012. u 09:47
    Kada se gleda Fener kao da gledamo repku, hm to baš i nije neka konstanta. Ukić riješio utakmicu u svome stilu igrao cijelu zadnju četvrtinu 1 na 5 ali eto imao 3/4 i tamo ga slave kao boga, mada ja puno više pamtim 4 promašena bacanja za redom u zadnjih 3 minute zbog kojih je i bila drama... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik26.01.2012. u 03:12