Kronologija: Hrvatska - Španjolska

Bernard Jurišić • nedjelja, 29.01.2012.

Hrvatski rukometaši od 14:30 igraju posljednju utakmicu na Europskom prvenstvu u Srbiji. Protiv Španjolske krećemo u bitku za brončanu medalju, a utakmicu možete pratiti uživo na Sportnetu...

Hrvatska je osvojila medalju usprkos svim problemima u Srbiji, Hrvatska je deseti put od svoje samostalnosti osvojila medalju na velikom natjecanju. Bravo Hrvatska!

60' 31:27 Gotovo je, HRVATSKA IMA BRONCU!

60' 31:26 Vuković stavlja točku na i hrvatske pobjede.

60' Zadnja je minuta, Hrvatska će ipak na podij večeras, bronca je naša!

59' Musa je isključen.

59' 30:26 Vori!

58' Obranili smo se, osvojit ćemo tu broncu, e baš hoćemo!

57' 29:26 Čupić pogađa s krila!

56' Alilović skida sedmerac Parrondu! Pobijedite ih sve momci, i Španjolce, i tribine i suce!

56' Novi sedmerac za Španjolsku, nevjerojatno...

56' 28:26 Parrondo je preuzeo sedmerce od Romera i pogodio.

56' I opet sedmerac za Španjolsku...

55' 28:25 Došla je lopta do Ninčevića na krilu, pogodak za novih +3!

54' 27:25 Očigledan prekršaj Aguinagaldea u napadu, suci to prešućuju i Španjolci su opet na -2.

54' Novi sedmerac za Španjolsku, krenuli su na silinu u zadnjim minutama i na iznuđivanje kaznenih udaraca. Romero ovog puta pogađa vratnicu.

53' 27:24 Vori pogađa sa crte, ovo je vrlo važan pogodak.

53' 26:24 Novi sedmerac za Španjolsku, Romeru spušta našu prednost na samo dva pogotka.

51' 26:23 Romero je opet na sedam metara precizan, Španjolci su probili barijeru od -4.

50' Ušli smo u zadnjih deset minuta, ajmo izdržati za tu broncu!

50' 26:22 Gurbindo pogađa za Španjolsku.

49' 26:21 Našli smo rješenje za Ninčevića na krilu u neugodnoj situaciji.

48' 25:21 Opet brzo zabija Sarmiento.

48' 25:20 Kopljar zakucava s devet metara, i dalje smo na +5.

48' 24:20 Parrondo zabija, ali Hrvatska je opet kompletna.

47' 24:19 Čupić realizira kontru za održavanje fine prednosti.

46' 23:19 Alilović Romeru brani sedmerac, ali Romero zabija odbijanac, a Španjolci će još dvije minute biti s igračem više.

45' 23:18 Obranili smo se i iz kontre Ninčević opet vraća na malo komotnijih +5.

44' 22:18 Brzo Španjolci još jednim pogotkom "grickaju" našu prednost.

43' 22:17 Nije dugo trajal naša najveća prednost, Sarmiento uzvraća.

43' 22:16 Zabija Kopljar za najveću prednost Hrvatske danas.

41' 21:16 Balić svojim prvim pogotkom diže na +5. Nadajmo se da više neće biti "crnih rupa" do kraja.

40' 20:16 Čupićev treći pogodak u nizu, ovog puta s krila.

40' 19:16 Španjolce u napadu drži Sarmiento.

39' 19:15 Novi sedmerac Čupića, Hrvatska ima +4.

37' 18:15 Sedmerac Čupića za održavanje prednosti od +3.

36' Lakat u stomak dobio je Vori, Španjolci su s igračem manje.

36' Sve je više srbijanskih navijača u dvorani, a s njima rastu i negativne vibracije prema našoj reprezentaciji.

35' 17:15 Tomas uzvraća na drugoj strani.

35' 17:14 Ninčević pogađa nakon što je Hombrados obranio udarac Musi.

34' 16:14 Lacković nas i dalje drži u napadu.

34' 15:14 Sarmiento pogađa.

33' 15:13 Vori je realizirao sa crte i dobio udarac u glavu i ostao ležati. Nadajmo se da nećemo ostati i bez njega.

31' 14:13 Lacković uzvraća, ali morat će mu se još netko priključiti ako želimo na podij večeras.

31' 13:13 Samo 20 sekunda trebalo je Španjolcima za izjednačenje preko Aguinagaldea.

Pozlilo je Gojunu u poluvremenu, ostat ćemo bez njega u drugom dijelu.

30' Završno je prvi poluvrijeme, igrali smo odličnih 20 minuta, imali pet pogodaka prednosti, a onda u drugih deset minuta dozvolili Španjolcima da se vrate i s tek minimalnim zaostatkom odu na odmor. Nadajmo se da će pad u našoj igri biti zaustavljen na odmoru i da ćemo bolje krenuti u drugo.

30' 13:12 Primili smo i treći gol s igračem manje, Španjolci su se nažalost potpuno priključili.

29' 13:11 Treći pogodak Tomasa u nizu.

28' 13:10 Tomas je još jednom pogodio s desnog krila.

28' Isključen je Čupić, do poluvremena ćemo biti s igračem manje.

28' 13:9 Lacković je raspoložen u prvom dijelu, još je jednom pronašao put prema španjolskoj mreži.

27' 12:9 Brzo uzvraćaju Španjolci, otvorio im se napad u posljednjim minutama.

27' 12:8 Lacković pogađa u padu, držimo prednost prije odmora.

26' 11:8 Tomas pogađa s desnog krila.

26' 11:7 Kopljar je pronašao rupu u španjolskoj obrani, on nam je jedini strijelac u zadnjih 10 minuta.

24' 10:7 Aguinagalde postiže svoj prvi pogodak, uhvatila nas je mala kriza na obje strane terena.

23' Imamo dobru prednost, ali i puno tehničkih pogrešaka u napadu. Čak devet.

23' 10:6 R. Entrerrios zakucava s devet metara.

21' Kopljar je zaradio isključenje, u napadu prije toga Španjolcima je oprošten udarac u Duvnjakovu glavu. Nadajmo se da o sucima danas nećemo morati pričati.

19' 10:5 Kopljar je odnio u mrežu i loptu i vratara Hombradosa.

17' 9:5 Romero je i treći put siguran sa sedam metara, svoj treći od pet pogodaka postigli su iz kaznenog udarca.

15' 9:4 Čupić je miran iz kaznenog udarca.

15' Prvi isključenje zaradili su Španjolci.

13' 8:4 Lacković bježi španjolskoj obrani i postiže drugi pogodak s igračem manje. Podigli smo prednost na +4.

12' 7:4 Lacković uz malo sreće od bloka pogađa na samom isteku napada.

11' Ušao je Balić po prvi put danas.

11' 6:4 Maqueda realizira polukontru, usput je i Gojun isključen.

10' 6:3 Nakon tri minute posta, Vori opet realizira sa crte. Hrvatska drži +3.

7' 5:3 A. Entrerrios zabija prvi španjolski pogodak iz igre.

7' 5:2 I Lacković pogađa, realizirali smo svih pet napada, Hrvatska u otvaranju izgleda dobro.

6' 4:2 Romero i drugi španjolski gol zabija iz sedmerca.

5' 4:1 Čupić zabija iz kontre.

4' 3:1 Vori opet zabija sa crte.

4' Nije ni danas Hrvatska bez podrške, nekoliko stotina naših navijača došlo je podržati Hrvatsku u Beogradu usprkos svim problemima i divljaštvu kojem su bili izloženi minulih dana.

3' 2:1 Romero je prvi pogodak za Španjolsku postigao sa sedam metara.

2' 2:0 Kontru Hrvatske završio je Gojun za drugi pogodak Hrvatske.

1' 1:0 Vori je otvorio utakmicu pogotkom.

1' Počeo je susret, sretno Hrvatska!

Po devet medalja s tri najveća natjecanja imaju i Hrvatska i Španjolska.

Mnogi su ovaj susret okarakterizirali kao dvoboj reprezentacija koje su se trebale sastati u finalu. Za razliku od finala, ovo je ogled u kojem će se jedna reprezentacija kući vratiti bez odličja, a pobjedu će odnijeti momčad koja se brže oporavila od polufinalnog poraza.

Od Španjolske smo doživjeli poraz u prvoj utakmici drugog kruga, pa je ovo idealna prigoda za uzvrat. Ulog je ogroman - medalja.

Još jednu veliku utakmicu hrvatska rukometna reprezentacija igra danas. Osvojena bronca u konačnici bi pozitivnim bojama obojala hrvatski nastup u Srbiji i stoga je današnji okršaj iznimno važan Golužinim trupama.

• Obrisan korisnik29.01.2012. u 16:22
    Ne znam kako bi reagovao ali znam da je zavrsio komentar sa recima "moracemo da se naviknemo na to da ce se zvizdati hrvatskoj himni kad god se bude igralo u Srbiji" i na taj nacin potpiruje mrznju i izaziva eventualni revansizam. Mogao je da zavrsi u fazonu "ovo je nesto sto se nazalost desava na... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik29.01.2012. u 16:18
    Ovoj reprezentaciji potreban je Vedran Huđ na srednjem i to već u Londonu,taj momak je 1990 godište vukao je do zlata naše klince prije 3 godine u Tunsu,zabijao je po i 10 golova u jakim mečevima.
  • narada10829.01.2012. u 16:17
    @Dario Dario napisal mi neku privatnu poruku, ocigledno nesto o vaterpolu, al' nemogu ju citat jer je sportnet zamracio sav tekst. o cemu se radi?
    narada108
  • Obrisan korisnik29.01.2012. u 16:13
    Lacković – Naš MVP turnira, u napadu nezaustavljiv. Zaslužio mjesto u All Star-u turnira! Duvnjak – Toplo-hladno. Dosta minutaže u oba smjera (obrana ok, napad slabo). U jakim utakmicama jako loš, u ostalima odlično. Možda najveće razočaranje turnira (?) Da sam trener Duvnjaku, puštao bi mu svaki... [više na forumu]
  • narada10829.01.2012. u 16:12
    ko bi pomislio nakon onog slabasnog 5.mjesta prosle godine da ce ovo ekipa napraviti 3.mjesto godinu dana kasnije