Modrić pogodio i asistirao za pobjedu Spursa

Marko Domljanović • utorak, 31.01.2012.

Nakon što je prošli vikend u Engleskoj bio posvećen FA kupu, 23. kolo počelo je danas, a uzbuđenja definitivno nije nedostajalo. Najvažniji rezultat dana pobjeda je Evertona nad Manchester Cityjem što je pak iskoristio Manchester United koji se slavljem protiv Stokea bodovno poravnao s gradskim rivalima na vrhu ljestvice. Tottenham je protiv Wigana počeo s Kranjčarom od prve minute i upisao uvjerljivu pobjedu zahvaljujući Baleu i Modriću. Liverpool je također bio uvjerljiv kod Wolverhamptona, a njihova je pobjeda stigla u drugom dijelu.

Tottenham je na svoj White Hart Lane napokon istrčao s Kranjčarom od prve minute, a Niko je s nekoliko udaraca u prvoj četvrtini utakmice pokazao koliko je željan igre. Međutim, glavnu riječ je na terenu vodio drugi Hrvat - Luka Modrić je u 29. minuti primio loptu na lijevoj strani Wiganovog kaznenog prostora i prebacio kompletnu obranu gostiju idealno uposlivši tako Garetha Balea. Velšanin prima loptu na prsa i poentira za 1:0.

Samo pet minuta kasnije Modrić je i sam zabio nakon što je primio loptu na rubu šesnaesterca i desnom nogom pospremio loptu u Al-Habsijev donji lijevi pa su Spursi na odmor otišli s prilično ugodnim vodstvom.

Jelavić na Goodisonu

Potvrda da je Nikica Jelavić zaista novi igrač Toffeesa stigla je u poluvremenu dvoboja s Manchester Cityjem. Hrvatski napadač izašao je pred prepuni Goodison Park i pozdravio svoj novi dom, a navijači su mu uzvratili ovacijama i potvrdili visoka očekivanja od novog napadača Evertona.

Pitanje pobjednika riješeno je u 64. minuti novim pogotkom Velšanina koji se fino okrenuo na lijevom rubu kaznenog prostora i pospremio Assou-Ekottovo dodavanje u mrežu. Wigan je na kraju ipak stigao do počasnog pogotka jer je u 81. minuti pogodio James McArthur.

Chelsea je na gostovanje u Walesu doputovao bez Johna Terryja i Franka Lamparda koji su izbivali zbog ozljede, a to se u prvom poluvremenu itekako osjetilo. Swansea je od početka bio poduzetnija momčad, a nagrada za njihov trud stigla je u 40. minuti kada je Sinclair prvi došao do lopte nakon slobodnog udarca s desne strane i mirno prebacio Cecha za vodstvo domaćina na poluvremenu.

U drugom su dijelu gosti iz Londona zaigrali puno bolje i postupno preuzimali inicijativu, ali do pogotka nikako nisu mogli. Neprecizni su prvenstveno bili Essien i Bosingwa, a kada je u 86. minuti Ashley Cole zaradio drugi žuti karton zbog starta na Dyeru činilo se da Chelsea večeras ostaje bez bodova. Ipak, u 93. minuti Taylor skreće loptu u vlastitu mrežu i osigurava podjelu bodova na stadionu Liberty.

Nakon što su izbacili vodeći dvojac prvenstva iz Carling i FA kupa, nogometaši Liverpoola doputovali su u goste Wolverhamptonu. Trebalo je pričekati da prođe prvih 20 minuta da bi Redsi ozbiljnije počeli prijetiti, ali Bellamy, Kuyt i Spearing nisu u prvom dijelu uspjeli savladati Hennesseya.

U drugom poluvremenu to je bila potpuno drugačija priča. Najprije je Andy Carroll u 53. minuti najbolje reagirao nakon Adamovog ubacivanja i doveo goste u vodstvo, a samo osam minuta kasnije prednost Liverpoola je udvostručena. Bellamy je uputio udarac s ruba šesnaesterca, a lopta je nekako izmigoljila iz zagrljaja domaćeg vratara odsjela u mreži. Odlično drugo poluvrijeme momčadi s Anfielda zaključio je Kuyt, okrunivši kontranapad u 78. minuti nakon vrlo lijepog dodavanja Adama.

Manchester United je na Old Traffordu dočekao Stoke City i imao problema s probijanjem iznimno organizirane obrane gostiju sve do 38. minute. Tada je Pennant u vlastitom kaznenom prostoru srušio Parka, a sudac opravdano pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Chicharito koji tako ipak donosi prednost domaćinima na poluvremenu.

U drugom dijelu nije prošlo ni osam minuta kada je u šesnaestercu Stokea srušen Valencia i to od strane Waltersa, a to je značilo još jednu najstrožu kaznu za United. Nju je ovaj put izveo Berbatov koji bez problema pogađa za 2:0. To je natjeralo Stoke da konačno počne napadati, ali njihova želja za nadigravanjem splasnula je za samo desetka minuta. United je do kraja u potpunosti kontrolirao utakmicu i mogao doći do puno uvjerljivije pobjede da su Park i Berbatov bili precizniji, ali i ovako domaćini upisuju nova tri boda.

A ta su se tri boda pokazala iznimno važnima nakon što je završio ogled Evertona i Manchester Cityja jer je novi klub Nikice Jelavića ostvario najveće iznenađenje danas nadigravši vodeću momčad prvenstva s 1:0. Domaćini su nagovijestili probleme za lidera već u petoj minuti kada Stracqualursi nakon kornera puca glavom s druge vratnice, ali njegov pokušan odbijen je na samoj gol-crti od strane Lescotta. Gosti su nakon toga u potpunosti preuzeli inicijativu, a najbliže pogotku bili su u 37. minuti kada je Nasri s otprilike 25 metara pogodio gredu.

Kazna za jalovost Manchester Cityja stigla je u 60. minuti kada je Donovan fino prihvatio jednu odbijenu loptu na rubu šesnaesterca i poslužio Gibsona koji se nije dugo mislio nego snažno odapeo i matirao Joea Harta. I nakon pogotka lopta je puno vremena provela u posjedu Manchester Cityja, ali domaćini su se do kraja utakmice znalački branili i nisu dozvolili svojim protivnicima stvaranje nekih značajnijih prilika pa je bodovno stanje vodećeg dvojca prvenstva od danas izjednačeno.

• Gomez6901.02.2012. u 12:55
    ne znam da li se bavite "takvim" vijestima, ali ako mi netko može objasniti što se dogodilo? tj. malo više detalja vezanih za informaciju da se (sada vidim u snimci na sportklubu) jedan čovjek/navijač u znak prosvjeda se zavezao za vratnicu gola na utakmici Everton - Manchester City ?? ??... [više na forumu]
    Gomez69
  • Obrisan korisnik01.02.2012. u 12:22
    Do utakmice sinoć bio sam prilično skeptičan po pitanju silnih navala o ponuđenih 40+ mil za odštetu.. Više nisam, danas je to najbolji veznjak dostupan na tržištu, mislim ono da postoji mogućnost da dođeš sa vrećom novaca i kupiš ga. Barcelonin duo je nedostupan bilo kome, tu je eventualno Xabi... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik01.02.2012. u 12:18
    Modrić je najbolji vezni premiershipa ove sezone. Vidi se da ima odličan šut, samo što nije uvijek blizu gola. Svaka mu čast na napretku u igri.
  • Obrisan korisnik01.02.2012. u 11:30