Newcastle preskočio Arsenal i Liverpool

Ante Zovko • srijeda, 01.02.2012.

Newcastle se može smatrati dobitnikom 24. kola Premier lige jer je iskoristio novi kiks Arsenala i probio se na petu poziciju. Topnici su bili uspješni samo u gađanju prečki i stativa te su pali na sedmo mjesto.

Arsenal je opet propustio uhvatiti priključak u borbi za četvrtu poziciju. Dapače, s obzirom na pobjedu Newcastlea, s 0:0 u Boltonu, u utakmici s pregršt prilika s obaju strana, Topnici su skliznuli na sedmo mjesto. Ivan Klasnić nije ulazio u igru.

Činilo se da će Arsenal u prvih 20 minuta sigurno povesti. Prvu veliku priliku, onu Robina van Persieja, domaći su morali "čistiti" s gol-linije, a sljedećih pet minuta Topnici su stvorili četiri čiste šanse, ali i bili neprecizni. U 23. uzvraća David Ngog, ali s desetak metara puca pored stative.

Prilike su se nastavile nizati i u drugom poluvremenu, a Van Persie u 62. minuti pogađa stativu. Imao je i Bolton što za reći preko Steinssona i Reo-Cokera, a Van Persie u 80. prebacuje vratara Adama Bogdana, ali opet pogađa okvir, ovaj put prečku. Mark Davies umalo je izborio jedanaesterac za Wandererse kad je u 88. minuti napravio slalom kroz obranu. Wojciech Szczesny dobro ga je zahvatio u pokušaju da ga blokira, ali sudačka zviždaljka ostala je nijema.

Newcastle United s 2:0 na Ewood Parku popeo se na petu poziciju iskoristivši novi Arsenalov posrtaj. Ryan Taylor dovodi goste u vodstvo u 12. minuti udarcem koji se odbio o kopačku Scotta Danna. Roversima, uz niz prilika, ni jedanaesterac nije bio dovoljan da do poluvremena izjednače. Tim Krul obranio je udarac Davida Dunna.

Blackburn je imao više od 20 udaraca na gol tijekom susreta, ali slaba je to utjeha domaćima jer je Gabriel Obertan u sudačkoj nadoknadi pogodio za potvrdu pobjede kojom je Newcastle preskočio i Arsenal i Liverpool.

Sunderland se probio u gornji dio poretka 3:0 pobjedom protiv Norwich Cityja. Početni pritisak okrunio je Frazier Campbell lijepim pogotkom u 21. minuti, nakon brzo izvedenog ubacivanja sa strane koje je uhvatilo Norwichovu obranu nespremnu. Drugo pogodak bio je još ljepši - Stephane Sessegnon sjurio se po sredini terena, dobacio Fraizeru na desnoj strani, a ovaj ubacuje u sredinu gdje natrčali Sessegnon fino prati akciju.

Potpunu nadmoć Sunderland je dokazao već na početku drugog dijela kad je Phil Bardsley atraktivno probio desni bok. Ubačaj u sredinu Daniel Ayala pretvara u autogol i praktički ostavlja Kanarince bez šanse za bilo kakav preokret.

Queens Park Rangersi, koji su bili najaktivniji na tržištu tijekom zimskog prijelaznog roka, propustili su veliku priliku upisati u Birminghamu pobjedu. Aston Villa stigla je od 0:2 do 2:2. Djibril Cisse odmah je na debiju počeo isplaćivati svoj transfer u Rangerse posljednjeg dana prijelaznog roka. Shaun Wright-Phillips puca u 12. minuti s vrha šesnaesterca, lopta se odbija, a Francuz je spreman i zakucava je u gornji kut. Situacija za Villu postala je još gora kad je Stephen Warnock glavom poslao nabačaj Taiwa u donji kut vlastite mreže.

Domaći se na vrijeme bude, a Keane prvo u 35. pogađa prečku, a Darren Bent u 45. minuti lagano posprema niski ubačaj Huttona s desnog krila za 1:2. Bod je momčadi Alexa McLeisha spasio Charles N'Zogbia i oduzeo dva vrlo vrijedna boda Rangersima koja bi im puno značila u borbi za ostanak.

West Browmich Albion ugrabio je prvi bod ikada na Craven Cottageu. Clint Dempsey dokazao je da je u sjajnoj formi postigavši u 69. minuti sedmi pogodak u pet posljednjih utakmica, ali Fulham ostaje bez pobjede osam minuta prije kraja. Za 1:1 pogađa čovjek s klupe Roya Hodgsona, Somen Tchoyi, prizemnim udarcem koji je odsjeo iza Davida Stockdalea.