Vedran Filipović • srijeda, 01.02.2012.

21. kolo donijelo je sjajne utakmice na Čizmi. Interu po snježnom terenu niti četiri gola Diega Milita nisu bila dovoljna za osvajanje tri boda protiv žilavog Palerma dok je Lazio na savršenom tepihu srušio Milan golovima Hernanesa i Rocchija. Napoli nije uspio probiti Cesenu, Di Natale je ponovno donio slavlje Friuliju, a Vučica je posrnula kod Cagliarija.

San Siro ugostio je jedan od dva derbija 21. kola Serie A, no vremenske prilike i travnjak nisu bili naklonjeni nogometašima. Gotovo cijeli teren, osim nekih dijelova uz bočne linije, bio je okupiran snijegom koji nije prestajao padati. Nerazzurri su zaprijetili već nakon dvije minute, Pazzini je ubacio za Sneijdera čiji je udarac glavom bio neprecizan. Domaći su pritiskali, no hladan tuš mogli su brzo doživjeti. Miccoli je sjajno izbacio Budana koji u odličnoj situaciji nije dobro primirio loptu po teškom terenu.

Dobra igra gostiju u nastavku prvog dijela dala je ploda u 17. minuti. Miccoli je sjajno ubacio na drugu vratnicu gdje je Mantovani pobjegao te iz blizine zatresao mrežu nemoćnog Julija Cesara. Na odgovor Ranierijeve squadre nije se dugo čekalo, stoperi Palerma su Maiconov ubačaj s desne strane loše očistili, lopta je u kaznenom prostoru došla do Milita koji rutinski gađa suprotan kut gostujućih vrata za poravnanje.

Prvih 11: Inter-Palermo

Inter: Julio Cesar; Maicon, Lucio, Ranocchia, Nagatomo; Poli, Cambiasso, Zanetti; Sneijder; Milito, Pazzini

Palermo: Viviano; Munoz, Mantovani, Silvestre, Balzaretti; Donati, Barreto, Bertolo; Zahavi; Budan, Miccoli

Massimo Moratti bio je aktivan zadnjeg dana mercata, na Meazzu su sletjeli Palombo (koji je počeo susret na klupi), Guarin te brazilski stoper Juan. Put Pariza otišao je Thiago Motta, Coutinho u Španjolsku dok će Muntari zamijeniti samo boju dresa u crveno-crnu. Snijeg je i dalje neumorno padao po igračima kojima je bilo sve teže uspostaviti kombinatoriku i nekoliko povezanih dodavanja. Igra se sredinom poluvremena većinom odvijala na sredini terena. Il Principe zaprijetio je u 35., no udarac je otišao preko gola Viviana, bivšeg Interovog (rezervnog) vratara.

Inter je do kraja prvih 45 minuta imao veći posjed lopte, Palermo se dobro branio te pokušavao "uloviti" domaće na kontru ili polukontru. Većih prilika nije bilo, Pazzini je u sjajnoj prilici malo zakasnio na jedan ubačaj Zanettija dok je Balzaretti u posljednji trenutak uklizavanjem spriječio pogodak Cambiassa.

U drugo se poluvrijeme ušlo nešto čišćeg travnjaka, a to je sjajno iskoristio Miccoli u 51. Omaleni napadač pobjegao je Ranocchiji te iskosa lijevom nogom fantastično matirao brazilskog čuvara mreže. No, i ovoga puta ponovio se scenarij s početka. Vrlo brzo je Poli proigrao japanskog braniča koji je srušen u šesnaestercu za klasičan kazneni udarac. Diego Milito namjestio je loptu na bijelu točku i poslao Viviana u krivu stranu za 2:2.

Nakon sat vremena igre Inter je došao do vodstva. Cambiasso je glavom asistirao Militu, gostujuća obrana je pogriješila, a argentinski napada lažnjakom vara golmana i trese mrežu za svoj hat-trick. Nešto kasnije Curva Nord pozdravila je debi Angela Palomba, koji je zamijenio Polija, u majici Nerazzurra. Odmah u sljedećem napadu radovao se gostujući strateg Mutti. Balzaretti je ubacio za Miccolija koji glavom trese mrežu te donosi novo poravnanje.

Vatromet golova nastavio se u 69. minuti, Palombo je sjajnom dijagonalom pronašao kapetana Zanettija koji ubacuje u kazneni prostor gdje se u gužvi najbolje snalazi, a tko drugi nego - Diego Il Principe Milito za novo vodstvo domaćih. Ali, Miccoli nije dopustio da Milito bude jedina priča večeri, pa je zabio svoj treći gol u 85. minuti za pomalo nevjerojatnih 4:4 što je bio i konačan rezultat ovog dvoboja za kojim bi Inter mogao jako žaliti.

U Rimu potpuna suprotnost, niti jedna pahulja snijega nije se mogla vidjeti, a utakmica je u prvom poluvremenu bila vrlo dinamična. Lulić, Matuzalem i Hernanes prijetili su Abbiatiju udarcima iz daljine dok su Rossoneri uživali veći posjed lopte, no nisu stvorili ništa opipljivo što bi zabrinulo Reju i njegovu momčad.

Prvih 11: Lazio-Milan

Lazio: Marchetti; Konko, Biava, Dias, Radu; Matuzalem, Ledesma; Gonzales, Hernanes, Lulić; Rocchi

Milan: Abbiati; Abate, Nesta, Silva, Mesbah; Ambrosini, Van Bommel, Nocerino; Robinho; El Shaarawy, Ibrahimović

Mladi Mesbah zauzeo je mjesto lijevog beka dok je Maxi Lopez ostao na Allegrijevoj klupi gdje pak nije bilo Pata i Boatenga, kao ni Klosea na suprotnoj strani.

Nastavak je furiozno otvoren, Damato je pokazao na bijelu točku zbog igranja rukom Diasa, no pomoćnik je njegovu odluku promijenio tvrdeći da je El Shaarawy taj koji je loptu dotakao nedozvoljenim dijelom tijela. Odmah nakon toga Ambrosinijev udarac otišao je malo iznad grede gola Marcchetija.

U 76. minuti riješila se utakmica. Ibrahimović nije uspio petom iz blizine zatresti mrežu iz izgledne pozicije, a gol je pao na drugoj strani. Rocchi je preskočio loptu koju je Thiago Silva okrznuo taman toliko da dođe na nogu Hernanesu čiji udarac vara Abbiatija i odsjeda u kutu mreže za erupciju navijača na Olimpicu.

Pet minuta prije sudačke nadoknade Biancocelesti su osigurali tri boda. Lulić je asistirao Rocchiju, koji vjerojatno ne bi ni igrao da je mogao Klose, za udvostručenje domaće prednosti. Nije gostima pomogao niti ulazak Seedorfa i Maxi Lopeza, a osim Lazija najsretniji ovim rezultatom je Juventus čiji je susret protiv Parme odgođen.

U ostalim utakmicama Udinese je s 2:1 slavio na domaćem terenu protiv Leccea, a samo su dvije minute bile potrebne Pazienzi da zabije svoj prvi gol u dresu Zebretta. Poravnao je David di Michele u 26., no deset minuta kasnije Antonio di Natale postiže svoj 15. gol za Udinese ove sezone i donosi tri boda. Roma je pala kod Cagliarija, Juan i Borini su poništili Ribeira, no Pinilla četiri minuta prije odmora donosi 2:2. U nastavku je ponovno Ribeiro bio uspješan dok je Ekdal u sudačkoj nadoknadi postavio konačnih 4:2.

Napoli i Cesena na San Paolu odigrali su bez pogodaka.

• Obrisan korisnik02.02.2012. u 09:07
    šteta za dva boda al bar se napokon Il Principe vratio, osigurati Ligu prvaka ove godine a onda slijedeće jurišat na scudeto
  • Obrisan korisnik02.02.2012. u 07:49
    Moratti pokloni onoga jadnika Ranocchiu nekome.. po mogućnosti nekome ko ga nikad nije gleda, sramoti legendarni Materazzijev dres..
  • Obrisan korisnik02.02.2012. u 07:22
    ocajna utakmica milana, nije ni cudo kad je glavni fantazista u veznom redu ambrosini, pa onda ibrahimovic mora doc do neste ili silve po loptu jer mu nema ko dodat