Pavarini zaustavio Juventus

Dino Brumec • srijeda, 15.02.2012.

Danas su odigrane dvije odgođene utakmice 21. kola talijanske Serije A. Parma je kod kuće uzela dva boda Juventusu koji je tako ostao na drugom mjestu iza Milana, ali uz utakmicu manje torinske momčadi. Atalanta je kod kuće svladala Genou 1:0 i tako se dodatno odmaknula od opasne zone.

Parma je dočekala Juventus u odgođenoj utakmici 21. kola koja je trebala biti odigrana pred dva tjedna. Prije ovog susreta Juventus je imao dva boda, ali i isti broj utakmica, manje od Milana te i dalje slovi kao glavni favorit za osvajanje ovogodišnjeg prvenstva. Parma je, s druge strane, uoči ogleda s torinskim velikanima praktički jednako udaljena i od zone ispadanja i od europskih pozicija te je zacementirana u sredini ljestvice.

Juventus je već u četvrtoj minuti imao odličnu šansu kada je, na ubačaj Pirla, Chiellini najviše skočio, ali je njegov udarac odsjeo na stativi. U desetoj minuti Vučinić je uzeo loptu na svojoj polovici i krenuo sam u kontru, ali na kraju je izgubio snagu i obrana domaćina otklonila je opasnost.

U 20. minuti Juventus je dobio odličnu priliku kada je Zaccardo srušio Vidala na 17 metara od svojih vratiju. Izvođenja se očekivano primio Pirlo, ali poslao je loptu malo pored vratiju Pavarinija. Šest minuta kasnije Vučinić se izborio za šut izvana, ali poslao je loptu pored vratiju domaćina. Do kraja poluvremena više nije bilo nekih izraženijih prilika unatoč konstantnim napadima Juventusa.

U 54. minuti Estigarribia se našao u dobroj situaciji za Juventus, ali je s lijeve strane šesnaesterca pucao malo preko gola. U prvih 20-ak minuta drugog dijela domaćini su se malo osmjelili i ravnopravno su parirali slavnijoj momčadi iz Torina, a u 65. minuti Giovinco se našao u dobroj situaciji i prošao je čak i Buffona, ali obrana Juventusa otklonila je tu opasnost.

U 72. minuti Giovinco je pao u šesnaestercu Juventusa, ali sudac je ostao nijem na traženje najstrože kazne od strane Parminih igrača. Samo minutu kasnije Vučinić je dobro pucao, ali Pavarini je bio na mjestu. Devet minuta prije kraja susreta Pirlo je uputio odličan šut iz daljine, ali Pavarini je opet izašao kao pobjednik. Nakon toga Juventus je imao još dvije dobre šanse u isto toliko minuta, ali lopta nikako nije htjela u gol domaćina.

U 84. minuti Pirlo je dao sjajnu loptu za Giaccherinija koji je pucao s lijeve strane, ali Pavarini opet nije dao gostima razlog za slavlje. Do kraja susreta rezultat je ostao 0:0 i gostujuća momčad može žaliti za svim prilikama, dok se mogu veseliti u Milanu koji će još neko vrijeme ostati na čelu ljestvice.

Momčadi Atalante i Genoe dosad su ostvarile isti broj bodova, 30, ali je zbog sumnji u namještanje momčadi iz Bergama oduzeto šest bodova. Tako je Genoa uoči dvoboja ovih dviju ekipa bila bliža europskim pozicijama, dok je njezin današnji suparnik bio nekoliko mjesta iznad zone ispadanja. Na kraju susreta Atalanta je slavila 1:0 pogotkom Marilunga u 78. minuti.

• Obrisan korisnik16.02.2012. u 10:35
    oped se pokazuje da juvetu treba jedan klasan napadač da potrpa sve te prilike koje juve stvara.
  • Obrisan korisnik16.02.2012. u 10:14