Novara 1:2 Chievo
Chievo

Chievo svladao fenjeraša

Branimir Markota • petak, 03.02.2012.

Večeras je podno Piedmonta odigrana utakmica "krnjeg" 21. kola talijanske Serie A između domaće Novare i Chieva. Gosti iz Verone slavili su 2:1 te tako najavili pohod u gornji dom talijanskog nogometa.

Iako je ovih dana sniježilo u Novari, zimske službe domaćeg kluba pobrinule su se da igrači Novare i Chieva imaju "normalne" uvjete na stadionu Silvio Piola. Međutim, gledatelji se u prvom poluvremenu nisu nagledali dobrog nogometa. Domaći Biancoazzurri su još jednom pokazali da su zalutali u Serie A te da će se grčevito boriti za ostanak u društvu talijanske elite.

Leteći Magarci iz grada vječnih ljubavnika bolje su se snašli u prvom dijelu te su nakon nekoliko prijetnji prema Ujkaniju uspjeli doći do željenog vodstva preko kapetana Pellissiera u 33. minuti. Bio je to njegov jubilarni 100-ti pogodak u dresu Chieva.

Novara je ušla odlučnije u drugo poluvrijeme, no nije uspjela konkretizirati svoje prilike, koje su Caracciolo i Mascara poslali u nepovrat. No, zato je Chievo uzeo ponuđeno. Iz klasične kontre 2:0 gostima donosi Thereau.

Novara se ipak ne predaje i uspijeva izjednačiti minutu poslije preko Mascara, no za nešto više nisu imali snage. Gosti odlaze kući pjevajući s tri boda zadajući domaćem treneru Emilianu Mondonicu velike glavobolje jer svi već Novaru vide u Serie B.