Juventus posrnuo i u Bologni

Vedran Filipović • srijeda, 07.03.2012.

Utakmice 22. i 23. kola talijanske Serie A koje su bile odgođene zbog nepovoljnih vremenskih uvjeta, naknadno su odigrane, a niti u jednoj nije bilo pobjednika.

Nakon iznenađujućeg domaćeg remija protiv Chieva, Juventus je bodove podijelio i s Bolognom te sada kaska za Milanom koji je sam na vrhu tablice. Napad Bianconera predvodio je Borriello koji je već u trećoj minuti zaposlio domaćeg vratara Gilleta.

Pokušavali su još Bonucci i Pirlo, no u 19. minuti zatresla se mreža na drugoj strani. Ramirez je uposlio Di Vaija koji je izbjegao zaleđe te matirao Buffona za vodstvo domaćih. Gosti su napadali, no izostala je prava ideja i odlučnost, upravo ono što je Juventus karakteriziralo na početku sezone.

Udarci Vidala, Pepea i Marchisija nisu pronašli cilj, pa se na odmor otišlo s minimalnom prednošću domaćih. Drugo poluvrijeme ponudilo je sličan scenarij, no momčad Antonia Contea je u 59. dočekala inspiraciju svog veznjaka. Andrea Pirlo sjajnom je loptom pronašao Mirka Vučinića koji donosi poravnanje i, kasnije će se pokazati, konačan rezultat.

Ušli su potom na travnjak Giaccherini i Quagliarella, no ništa opipljivo se, osim crvenog kartona Bonucciju, nije dogodilo za Juve. Po isteku posljednjeg sudačkog zvižduka semafor je pokazivao 1:1, a gosti nisu uspjeli pretočiti u pobjedu terensku inicijativu koju su imali tijekom većeg dijela susreta.

Pobjednika nije bilo niti u druge dvije utakmice. Parma je pogotkom Okake došla do prednosti, no Giovinco je u 87. iz kaznenog udarca spasio bod budući da su za Viole bili uspješni Nastasić i Cerci. Cesena i Catania odigrale su remi bez pogodaka, a "padali" su jedino crveni kartoni, i to po jedan sa svake strane.

• Obrisan korisnik08.03.2012. u 18:37
    Nakon jos jedne u cijelom nizu ovakvih partija protiv malih, moze se reci samo cestitke Milanu na scudettu. Vise srece (odnosno pravih napadaca) do godine...
  • Obrisan korisnik08.03.2012. u 10:45
    juvetova obrana je najbolja u italiji što sve govori, jedino što juvetu treba je klasni napadač
  • emilio2108.03.2012. u 09:09
    ovo je tužno..
    emilio21
  • Obrisan korisnik08.03.2012. u 01:36
    Lundquist, ne treba uopće pojačavat obranu, jedino lijevog beka jer je šteta da se majstor Chiellini troši tamo, znači lijevog beka i prebacit Giorgia na stopera, vezni red je sasvim u redu ali treba dovest 2 dobra igrača da pojaćaju konkurenciju jer je Marchisio katastrofa drugi dio sezone. Napad... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik08.03.2012. u 00:48
    Mislim da Juve neće uspjet ovoliko propusta nadoknadit. Remiji doma protiv Chieva, Siene, Bologne, Genoe i sličnih je teški fijasko.Iluzorno je očekivati sve pobjede doma, ali neke stvari su uzele previše bodova.Pogotovo sada će se to vidjet jer će Milan pobjeć još 2 boda sljedeće kolo kada će... [više na forumu]