Četvorica Hrvata u njemačkom All Staru

Damir Žbulj • subota, 04.02.2012.

U revijalnom susretu njemačke rukometne Bundeslige u Leipzigu su snage odmjerili njihova nacionalna selekcija i All Star momčad lige, za koju su zaigrali Domagoj Duvnjak, Drago Vuković, Ivan Ninčević i Vedran Zrnić. Rezultat je ipak na kraju bio u drugom planu, ali odličnog rukometa nije nedostajalo...

Prije nastavka rukometnih uzbuđenja u rukometnoj Bundesligi, a nakon netom završenog Europskog prvenstva u Srbiji, organizirana je revijalna utakmica u kojoj su snage odmjerile njemačka nacionalna izabrana vrsta te All Star momčad lige, za koju su zaigrala i četvorica hrvatskih rukometaša.

Iako je prema glasovima na službenoj stranici lige, početna sedmorka trebala biti sa Stojanovićem (R-N Löwen) na vratima, Bertrandom Gilleom (HSV Hamburg) na crti, Kimom Anderssonom (THW Kiel), Gerlichom (TV Hüttenberg) i Duvnjakom (HSV Hamburg) na vanjskim pozicijama, a Zrnićem (Gummersbach) i Schmidtom (Wetzlar) na krilima, treneri Jan Gorr (TV Hüttenberg) i Alfred Gislason (THW Kiel) malo su ispremiješali momčad. Što zbog ozljeda nekih zvijezda, što zbog umora od Eura, priliku su dobili i neki drugi igrači, a Drago Vuković našao se od početka utakmice na poziciji organizatora igre.

Njemačka reprezentacija nije se proslavila u Srbiji, ostali su bez kvalifikacija za Olimpijske igre pa izbornik Martin Heuberger nije trebao posebno motivirati momčad da pokaže koliko vrijedi. Nije Heuberger imao na raspolaganju kapetana Pascala Hensa, koji se nakon Srbije odlučio oprostiti od reprezentacije te ozlijeđenog krila Hassa, no, svi ostali reprezentativci dobili su svoju priliku i određenu minutažu.

Možda je ovo trebao biti revijalan susret, no, nije bio u potpunosti ekshibicijski pa su obje ekipe na terenu pokušavale odigrati jednu ozbiljnu utakmicu, uz dozu rukometnog šarma i lijepih poteza koji su publiku dizali na noge.

Nemoćni Omeyer

Vratar Thierry Omeyer nije dobio priliku braniti u ovom dvoboju, većinu dvoboja prosjedio je na klupi, ali je pokušao jednom 'skinuti' sedmerac njemačkom reprezentativcu Gensheimeru, inače Čupićevom suigraču iz Löwena. No, lijevo krilo lavova, koje je inače poznato po ubojitosti sa sedam metara, fantastičnim potezom i udarcem nadmudrilo je jednog od najvećih vratara u povijesti ove igre.

Nakon 15 minuta igre, kod izjednačenog rezultata 10:10, priliku su na terenu dobili i Duvnjak i Zrnić, krajem poluvremena svoju poziciju na lijevom krilu zauzeo je i Ninčević, a u igri gdje nisu 'forte' bile čvrste obrane, nego maštoviti napadi, na odmor se otišlo potpuno izjednačenim rezultatom, bilo je 18:18.

Nastavak su obilježile nove trenerske izmjene, ali i rezultatski preokret, gdje su prvo do 40. minute All Star igrači stigli do tri pogotka viška da bi u narednim minutama serijom 6:0 njemački reprezentativci stigli do ugodne prednosti. No, u završnih desetak minuta bundesligaške zvijezde odigrale su fantastičan rukomet, Na terenu su tada bila trojica Hrvata, Ninčević je kontru realizirao udarcem iza leđa, Vuković je pospremao iz cepelina, Kim Andersson je topovskim projektilima parao njemačku reprezentativnu mrežu udarcima s više od deset metara te je do kraja dvoboja zasluženo rezultat otišao na stranu Zvijezda Bundeslige.

Makar je konačni ishod dvoboja bio u drugom planu, pobjedu od četiri pogotka viška, 32:36, burno i u velikom veselju proslavili su All Star igrači. Vuković i Ninčević zabili su po tri pogotka, dok su se u strijelce upisali i Zrnić i Duvnjak.

Kao uvertira ovom dvoboju odigran je i susret gdje se trećeligaš EHV Aue pokušao suprotstaviti njemačkoj rukometnoj B-reprezentaciji. Međutim, mlade nade njemačkog rukometa u potpunosti su nadigrale niželigaša, utrpavši im 36 pogodaka, a primivši samo 22. Istaknuli su se desni vanjski Hornke (Magdeburg), pivot Pekeler (Bergischer) te desno krilo Sellin (Füchse), svaki sa šest postignutih pogodaka. Njihova imena slobodno zapamtite, jer su to momci u ranim 20-im godinama, koji će uskoro biti nositelji igre najboljih bundesligaških klubova i njihove seniorske reprezentacije.

16Wetzlar 22574:629-5511
17Minden 23608:714-1067
18Hamm-Westfalen 25648:798-1507