Mišo Gulić • utorak, 07.02.2012.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić je u visokoj, 4:0, gostujućoj pobjedi Borussije Dortmund nad četvrtoligašem Kielom u okviru četvrtfinala Njemačkog kupa postigao zgoditak te zabilježio dvije asistencije.

Ivan Perišić je u četvrtfinalu DFB kupa dobio svih 90 minuta na gostovanju kod Holstein Kiela, a povjerenje trenera Jürgena Kloppa iskoristio je najbolji mogući način zabivši zgoditak, a uz to je zabilježio i dvije asistencije.

Borussia je do prvog gola stigla u 11. minuti susreta nakon što je Perišić pucao iz okreta i tako u priliku izbacio Lewandowskog koji lakoćom trese mrežu domaćeg vratara.

Šest minuta poslije, Piszczek je odigrao za Kehla koji povratnom loptom upošljava Kagawu čiji udarac s pet metara odsjeda u mreži domaćeg vratara.

Borussia je nastavila pritiskati, međutim nije iskoristila niti jednu od brojnih prilika pa se na odmor otišlo s rezultatom koji je postavljen u 18. minuti.

I u nastavku susreta gosti su bili dominantni, međutim na novi zgoditak su morali čekati sve do 80. minute i gola Barriosa, a asistent je ponovno bio odlični Perišić.

Tri minute prije kraja utakmice hrvatski reprezentativac je, nakon izvedenog indirekta unutar kaznenog prostora domaćih, stavio "točku na i" pogodivši za 0:4.

Njemački kup, četvrtfinale:
Kiel - Borussia Dortmund 0-4 (Lewandowski 11', Kagawa 18', Barrios 80', Perišić 87')

• Obrisan korisnik08.02.2012. u 15:22
    Bravo Ivane!!! Pored takvih majstora u klubu realno je da dobiva malo minuta, ali ako će ih iskorištavat kao jučer u Kupu, bit će br.1 za ulazak u igru kod ozljeda ili kartona među prvih 11, a prvenstvo je dugo+Kup+LP.!! Samo da ga netko ne ozljedi, imajuću na umu britkost njem.stopera.!!!
  • Obrisan korisnik08.02.2012. u 09:14