Istra poražena u finalu

Ante Dubravac • ponedjeljak, 13.02.2012.

Nogometaši Istre 1961 nisu uspjeli osvojiti Istria Winter Cup. U finalnom dvoboju poraženi su od mađarskog predstavnika Kecskemetija.

Nakon što su u polufinalnom susretu s minimalnih 1:0 bili bolji od litavskog Žaligirisa nogometaši Igora Pamića poraženi su su u borbi za naslov.

Nakon samo 14. minuta igre u finalu Kecskemeti je došao u vodstvo, a strijelac je bio Attila GyaGya. najbolju priliku za izjednačenje u prvih 45 minuta propustio je Stranatić čiji udarac s bijele točke brani gostujući vratar Antal.

Drugu dionicu utakmice bolje otvara Istra te nakon deset minuta dolazi do izjednačenja. Ottochian je pucao s ruba šesnaesterca, lopta je čudno odskočila i prevarila mađarskog vratara. Unatoč tome što su tiekom cijelog susreta bili u podređenoj ulozi Mađari su 15 minuta prije kraja došli vodstva. Pobjednički pogodak djelo je Csizmadije koji je iskoristio grešku Istrine obrane.

U susretu za treće mjesto Koper je nakon izvođenja jedanaesteraca bio bolji od Domžala dok peto mjesto pripalo Pomorcu koji je s 2:1 slavio protiv Žalgirisa.

Kao mala utjeha za poraz u finalu Istri ostaje da je u svojim redovima imala najboljeg igrača turnira. Ta nagrada pripala je povratniku Alenu Pamiću.