Šest pogodaka Ninčevića i Zrnića

Igor Šestak • četvrtak, 16.02.2012.

Odigrano je pet susreta 20. kola rukometne Bundeslige. U akciji su bile četiri od pet vodećih momčadi lige i sve su upisale pobjede te zadržale svoje pozicije na tablici. S tri Hrvata u sastavu Gummersbach je ostvario važnu pobjedu kojom se približio 15. mjestu koje donosi ostanak u prvoj ligi.

Füchse Berlin – SC Magdeburg 24:20 (13:9)

S Ivanom Ninčevićem u sastavu, ali i bez Denisa Špoljarića, koji je zbog ozljede Ahilove tetive propustio ovaj dvoboj, berlinske Lisice nastavile su svoj lov za vodećim Kielom. Na krilima odličnog Ninčevića, Berlinčani su svladali šestoplasirani Magdeburg u utakmici s čvrstim obranama koje nisu dozvolile puno pogodaka. Füchse je kontrolirao rezultat od samog početka i gostima nisu dozvolili vodstvo na čitavoj utakmici. Magdeburg se od starta mučio s realizacijom pa su domaći već u osmoj minuti poveli 5:1 i tu prednost čuvali do kraja prvog poluvremena.

U nastavku je Füchse ušao u malu krizu igre što su gosti iskoristili za povratak u utakmicu i u 43. minuti je na semaforu stajalo 15:14 za Lisice. Ipak, Magdeburg nije imao dovoljno snage za potpuni preokret, a pobjede ih je koštalo gotovo osam minuta bez postignutog pogotka. Berlin je poveo 20:15 i mirno priveo utakmicu kraju. Ivan Ninčević predvodio je Füchse sa šest pogodaka. Pet je postigao s linije sedam metara, a još jedan pogodak dodao je iz igre. Pet pogodaka za domaće postigao je Iker Romero, dok je goste s četiri pogotka predvodio Stian Tönnesen.

Rhein-Neckar Löwen – TSV Hannover-Burgdorf 35:27 (18:14)

Petoplasirani Lavovi dočekali su u svojoj SAP Areni 14. momčad Bundeslige i nanijeli joj treći uzastopni poraz. Bila je to jednosmjerna utakmica u kojoj favorizirani domaćini Hannoveru nisu pružili ni šansu za eventualno iznenađenje. Rezultatsko odvajanje domaćih počelo je već u sedmoj minuti kada su poveli 5:2 i do odmora su zadržavali prednost od tri ili četiri pogotka.

Rhein-Neckar Löwen je u nastavku još pojačao tempo i konstantno povećavao svoju prednost sve do najveće prednosti od 11 pogodaka u 54. minuti. Gosti iz Hannovera su u zadnjim minutama ipak malo smanjili veliki zaostatak i završili utakmicu s pristojnih sedam pogodaka zaostatka. Fantastičnu večer za Lavove imao je Uwe Gensheimer s 14 postignutih pogodaka, a po pet golova su dodali Bielecki i Gunnarsson. Hrvatski reprezentativac Ivan Čupić sudjelovao je u pobjedi svoje momčadi s dva pogotka. Najbolji pojedinci gostiju bili su Jonsson i Svavarsson s pet postignutih pogodaka.

SG Flensburg-Handewitt – Frisch Auf Göppingen 32:28 (17:13)

Četvrtoplasirani Flensburg ugostio je Göppingen u dvorani Campushalle pred nešto više od 5.000 gledatelja. Unatoč velikom htijenju gostiju, domaćini su se pokazali prejaki i nisu dozvolili iznenađenje kojim bi ugrozili svoju poziciju na tablici. Od 15. minute Flensburg se odvojio na četiri pogotka prednosti i dobrom igrom u napadu gostima nije dozvolio povratak u utakmicu.

Istu sliku rukometaši Flensburga i Göppingena prikazali su i u drugom dijelu. Najveću prednost Flensburg je imao u 51. minuti kada je vodio 28:22, dok gosti ni u jednom trenutku nisu uspjeli ozbiljnije priprijetiti. Za Flensburg, po pet golova su postigli Michael Knudsen i Anders Eggert, dok je najefikasniji igrač Göppingena bio Momir Rnić sa šest golova.

VfL Gummersbach – MT Melsungen 32:29 (15:14)

Najnapetiju utakmicu večeri odigrali su Gummersbach i Melsungen. U utakmici u kojoj su sudjelovala čak četiri hrvatska rukometaša, važnu pobjedu u borbi za opstanak ostvario je domaćin i bodovno se izjednačio s Bergischerom na 15. mjestu koje donosi spas. U prvom poluvremenu suparnici su bili vrlo izjednačeni, ali manju rezultatsku prednost uglavnom je imao Gummersbach.

Nakon odmora, Melsungen je nanizao pet uzastopnih pogodaka i poveo s četiri pogotka prednosti. Domaći su postupno hvatali taj zaostatak, a u 48. minuti su preuzeli vodstvo koje do kraja utakmice nisu ispustili. Od Hrvata najviše se istaknuo Vedran Zrnić sa šest pogodaka za domaćine. Goran Šprem se nije uspio upisati u strijelce za Gummersbach, a nastupila su i dva vratara, Somić za domaće i Kelentrić za goste. Najbolji strijelac Gummersbacha bio je Adrian Pfahl s osam pogodaka, a isti broj pogodaka postigao je Savas Karipidis za Göppingen.

Bergischer HC – THW Kiel 21:34 (10:16)

Najuvjerljiviju pobjedu večeri ostvario je vodeći Kiel. Zebre jednostavno ne posustaju i nakon 20 odigranih utakmica još uvijek imaju maksimalan broj bodova. Igrači Bergischera držali su priključak u prvih 20 minuta, ali više od toga nisu mogli. Kiel je do poluvremena izgradio prednost od šest golova.

Gosti su se u nastavku dodatno razigrali i do kraja utakmice samo povećavali svoju prednost. Najraspoloženiji igrači vodeće momčadi lige bili su Momir Ilić sa sedam pogodaka te Jicha, Ahlm i Sprenger s pet golova. Najbolji u domaćim redovima bio je Runar Karason sa šest postignutih golova.