Vardar Skoplje 35:24 Crvena zvezda
Crvena zvezda

Makedonci uvjerljivi peti put u nizu

Ivan Dominik • četvrtak, 16.02.2012.

Iako još nisu odigrane sve utakmice 11., 13., 14. i 15. kola, započelo je 16. kolo u regionalnoj SEHA ligi. U prvoj je utakmici tog kola Vardar ''razbio'' slabu Crvenu zvezdu s čak 11 golova razlike. Makedonci su u svim segmentima rukometne igre nadigrali igrače kluba iz Beograda. Bila je to peta pobjeda Vardara zaredom čime se ekipa iz Skopja nalazi na drugom mjestu u ''sendviču'' između dva hrvatska kluba.

Momčad Veselina Vujovića, skopski Vardar, pobijedio je s velikih 35:24 Crvenu zvezdu u utakmici 16. kola regionalne lige. Makedonska se momčad tom pobjedom bodovno izjednačila s CO Zagrebom. Naime, Zagreb je vodeći s 38 bodova, dok je Vardar sada drugi s istim brojem bodova, međutim, klub iz glavnog grada Hrvatske ima utakmicu manje.

Ogled Vardara i beogradske Zvezde prošao je u znaku samo jedne momčadi, a to je bila ona iz Skopja. Srpska je ekipa bolje otvorila susret, povela je s 4:2 u uvodnim minutama dvoboja. Međutim, kada su igrači Vardara pojačali napad, a u obrani zaigrali bolje, Zvezda je ostala bez šansi.

Serijom golova od 6:0 je domaća momčad došla u nedostižno vodstvo, igrači Zvezde gol nisu postigli nevjerojatnih 13 minuta u prvom dijelu pa se na poluvrijeme otišlo s velikih 20:7 za Makedonce. U drugom dijelu je trener domaćina dao priliku mlađim igračima da se predstave pred 700 gledatelja u dvorani usred Skopja. Tako je Vardar gotovo cijelo drugo poluvrijeme odigrao u izmijenjenom sastavu.

Crvenoj Zvezdi ništa nije pomoglo da se vrati u utakmicu, njene su slabosti bile očite, a Vardar je samo održavao prednost stečenu u prvoj polovici utakmice. Najveća prednost domaćih ostvarena je 47. minuti kada je Vardar imao vodstvo od 30:15, a nakon odigranih 60 minuta je rezultat bio 35:24.

Kod makedonske su se ekipe u strijelce upisali svi igrači osim Abutovića, koji se ozlijedio na početku susreta. Najbolji su bili lijevo reprezentativno krilo Srbije, Marković te Nikolić svaki s po pet golova, a Borko Ristovski je skupio sedam obrana od čega je jedna bila obrana sedmerca.

Kod Zvezde su najbolji bili Dokić s osam golova i Tomić, koji je zabio pet puta. Vratar Jeraj je obranio 14 udaraca Makedoncima, no to nije bilo ni približno dovoljno za povoljan rezultat. Ovim je porazom srpska ekipa ostala ''prikovana'' za dno ljestvice s tri boda, klub iz Beograda ima samo jednu pobjedu iz 13 utakmica, a doživio je šest poraza zaredom.